Co się wydarzyło 13 grudnia?

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Polacy nie mają pamięci historycznej i odwagi w podejmowaniu ważnych tematów.

13 grudnia duchowi opiekunowie rządzących dziś w PRL II elit ducha Magdalenki zdławili ruch, który naprawdę mógł zmieść komunizm z powierzchni Polski (straszenie sowietami, którym spuszczono wtedy lanie w Afganistanie, na wypadek upadku komuny, ma tę samą wartość, co

strachy

przed przegraną Platformy, bo wówczas wybuchnie wojna z Niemcami i resztą świata). Jaruzelski Wolski myślał, że odniesie totalne zwycięstwo, bo miał w garści Wałęsę, znanego SB jako Bolek. Lecz zdarzył się cud. Wałęsa uwierzył w swoją gwiazdę i stanął okoniem. Jaka szkoda, że wykreślił tę opowieść ze swego

CV

zaprzeczając faktom! Paweł, który zaprzeczałby, że nigdy nie był Szawłem, byłby śmieszny. Nadęty jak paw Wałęsa jest nie tyle śmieszny, co tragiczny. Ale wracając do 13 grudnia – nie brak sondaży, z których wynika, że większość uważa wprowadzenie stanu wojennego za słuszny krok. Po co im wolność?

Lekki ciężar odpowiedzialności:

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=IG4SbX26G60

Post scriptum: na taki wynik sondaży komuniści pracowali wspólnie z okrągłym stołem. Sceny zbratania Jaruzelskiego i Kiszczaka z Michnikiem wbiły się w pamięć zbiorową.

Pewien ważny polityk ze wczesnych lat 90. przekonywał mnie o tym, że strajk generalny Solidarności wywołały inwazję rosyjską. Dziś każdy myślący człowiek wie, że było to niemożliwe. Gdyby to było możliwe, to Rosjanie weszliby do PRL już dużo wcześniej (pomijając fakt, że i tak już tam byli).

Dyktatura się opłaca. Im bardziej krwawa, tym większa wola pojednania (uczucie ulgi, odprężenie).

13 grudnia napiszę, w czyim domu mieszka Jaruzelski.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

sceny bratania się Jaruzelskiego i Kiszczaka z Michnikiem wbiły nam się w pamięć, gdyż w tym bratającym się przy stole towarzystwie był również bardzo roześmiany i szczęśliwy Lesiu W. Ja to zdjęcie mam zawsze przed oczami. Wówczas nie był nadęty jak balon. Ale to już działanie procentów.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#312788

Jan Bogatko

...o,Lesiu też! I nie tylko Lesiu!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#312830

na to ze chca,tak jak nie wyglada ze chca byc pelnoprawnymi Europejczykami.I nie mam juz na mysli glebokiego patryjotyzmu
bo takowy w kazdym spolecenstwie jest stosunkowo maly ,ale swiadomosc i solidarnosc narodowa, ktora gwarantuje ze ludzie wiedza na czym stoja ,do czego daza,wiedza kto jest wrogiem i sa gotowi o wolnosc w kazdej chwili.
Nieswiadowmosc i niespojnosc Polakow jest efektem dlugoplanowej destrukcji Polski podjetej przez odwiecznych wrogow ze wschodu jak i z zachodu siegajacych poczatku XXwieku.
Obok przykladu autora o mysleniu polactwa na temat dobrodziejstwa wprowadzenia stanu wojjenego dodam jeszcze przyklad uwazania jednego z najwiekszych boahaterow Polski
pol.Kuklinskiego zdrajca.I wcale nie dziwnym jest tez fakt ,ktory sie zauwaza ze ta sama grupa wyznaje teorie pijanej brzozy czy pancernego Blasika bo tak im MAKiem zasiano w TV czy innych osrodkach antypolskiej propagandy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#312884