Brrrr, ocieplenie!

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Globalne ocieplenie daje się nam we znaki, w Polsce, w Niemczech, w Europie. W Niemczech na przykład średnia temperatura tegoroczna wynosi dotąd 8,1 stopnia; to o 0,2 mniej, niż średnia z lat 1961-1990.

 

Co się dzieje, co się dzieje? Gospodarka klimatyczna się rozwija, a tu nagle hiobowa wieść. Zbiża się mała epoka lodowcowa, mówi Thomas Globig, (instytut Meteomedia). A dlaczego? Bo jest cieplej, twierdzą lobbyści klimabiznesu. A opanowane przez ekosektę media

 

wmawają     

 

nam to codziennie. Ludzie mają krótką pamięć, co ułatwia życie politykom. Oni to wprowadzili podatki „proekolgiczne”, wspierają rozwój drogich technologii energetycznych, wszystko nie po to, by uszczęśliwić obywatela, ale własną klientelę wyborczą. To nieważne, że

 

Berlin

 

trzęsie się w tym roku z zimna jak nigdy od 100 lat!  - ciepłej jest, i basta! Lodowce w Himalajach nie znikną za 30 lat (zapowiedź okazała się pomyłką) ani za 300, a może nawet się powiększą, jak pokrywy lodowe na biegunach. To nornalne wahania klimatyczne, na które

 

człowiek

 

nie ma wpływu. Ale od czego jest Nowe Oświecenie? Jego kapłani wmawiają nam, że jest ciepło i że oczekuje nas katastrofa wszechczasów. I tylko oni – jak zapłacimy, rzecz jasna, są w stanie uratować ludzkość. Jak egipscy kapłani przed zaćmieniem słońca.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ij7vSbFVhlc

 

 

Post scriptum: poziom oświaty, kontrolowanej przez Nowe Oświecenie, jest dlatego tak niski, by łatwiej można było wmówić ludziom różne głupoty, wciskając im, że inne myślenie jest „wieśniackie” (?). Oto w fazie ocieplenia w Niemczech wprowadzono dla naszego dobra obowiązek opon zimowych. Pewnie w związku z globalnym ociepleniem. Policja już wypisuje mandaty. Dobre, co?

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ponoć powodem tego ocieplenia, przy którym temperatury spadają coraz bardziej na dół, jest zanik prądu zatokowego Golfsztrom w wyniku katastrofy platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej. Spowodowało to poprzez wyciek miliardów ton ropy do wody zablokowanie drogi pływów prądu, przez co Europa nie ma być czym ogrzewana. Może Rosja pomoże i rozgrzeje? Oni przecież zawsze znajdą jakieś remedium na wszelkie dolegliwości. A póki co, Nowemu Oświeceniu mogą na dobre mózgi pozamarzać. Może o to chodzi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#115978

Jan Bogatko

...jako uważny konsument niszowej prasy naukowej wiem, że Golfsztrom traci na impecie już od dawna, co też zdaniem nauki jest normalnym zjawiskiem. Czy wiedzą Państwo, dlaczego Grenlandia nazywa się Grenlandia? Bo niegdyś była zielona. Czy tysiąc lat temu z okładem nasz przemysł emitował aż tyle gazów cieplarnianych?

Pozdrawiam,

Nowemu Oświeceniu mózgi nie zamarną, bo nie mają oni mózgów, a tylko mikroprocesory.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#116118

Przemysl oponiarski ( chyba tak powinno sie napisac ) przezywal w ostatnich latach maly kryzys. Konkurencja azjatyckich producentow. Poniewaz gospodarka zaczela troche przyspieszac, trzeba pomoc tez oponiarzom. Bez zadnych dotacji ktore moglaby zaprotestowac Komisja Europejska! Myslec trzeba, to  i gospodarce mozna pomoc!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#116001

Jan Bogatko

...niebawem wprowadzony będzie zapewne także obowiązek opon wiosennych i jesiennych, a może i deszczowych, lub śnieżnych (z kolcami lub bez). I oczywiście chińskie będą najtańsze. O jakość dziś raczej już nikt nie pyta.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#116120

Motyw globalnego "ocipienia" jest potrzebny niektórym koncernom w celu uzyskania większych dochodów. A że wielu łyka każdą bajkę, jeżeli poprze się to argumentem "postępowych poglądów". Mimo, że nie zgadza się to z tym co się w około obserwuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#116077

Jan Bogatko

...najciemniej zazwyczaj pod latarnią. A co tłumaczy fakt, że Berlusconi - zapewne ideał p. Tuska, trzyma się u władzy?

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#116122