Tomasz Nałęcz o gen. Petelickim

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 14.04.2011, gen. Petelicki ujawnia SMS jaki dostać mieli członkowie PO tuż po katastrofie smoleńskiej: "Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił". Wg Petelickiego sms miał powstać w trójkącie Tusk-Arabski-Graś.

Trzy dni później, 17 kwietnia, o sprawie wypowiada się reprezent Kancelarii Prezydenta Tomasz Nałęcz:
"Żeby w II Rzeczpospolitej emerytowany generał mówił, co ktoś komuś w rozmowie powiedział, to by sobie najpierw w łeb strzelił. To było poniżej honoru polskiego oficera. Mówić o cudzej rozmowie? To chyba jakaś łajza, a nie generał"
 
Wczoraj ciało generała odnaleziono w garażu przy jego domu. W godzinę po śmierci media orzekły, że było to samobójstwo.
 
Tomasz Nałęcz o gen. Petelickim dziś, 17 czerwca 2012.
To bardzo wielowymiarowa postać. Nie ukrywam, że wiele razy z nim polemizowałem, ale na pewno postać która przejdzie do legendy, chociażby takiej jak kreśli Mariusz Ziomecki w swojej książce gdzie gen. Petelicki jest pierwowzorem jednej z głównych postaci. Ale dla mnie będzie zawsze takim pięknym przykładem postaci jak wolna Polska potrafiła odmienić ludzi.
 
Przypomnijmy, że PO, mimo gróźb, nigdy nie wytoczyła gen. Petelickiego procesu sądowego w związku z sms-em, którego treść przytoczył. Teraz nie będzie już ku temu okazji.
 
Warto też zauważyć, prorocze zdolności Kancelarii Prezydenta. Najpierw późniejszy prezydent Bronisław Komorowski powiedział o Lechu Kaczyńskim, że może gdzieś poleci i nie będzie konfliktów. Sprawdziło się. Potem Tomasz Nałęcz radził gen. Petelickiemu by strzelił sobie w głowę i po roku odnaleziono ciało generała z raną postrzałową głowy.
 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Spokojnie,przyjdzie czas i na pana Nałęcza.Takie czasy-wypadki chodzą po ludziach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266537

a taka jest osrodek "prezydencki", za głos który trzeba wziąc pod uwagę. Ludzie skupieni wokół Komorowskiego to agentura rosyjska w najczystszej postaci.

Putin poniewiera czasem Tuskiem - Komorowskim poniewiera tak samo jak poniewierał Jaruzelskim. Czyli nigdy.

To juz Kwaśniewskiego upokarzano, Komorowski i jego ludzie postrzegani są przez Rosje jako oparcie.
Warto w tym kontekście pamietać że zyczący Lechowi kaczyńskiemu rychłej smierci janusz palikot to serdeczny przyjaciel Bronisława Komorowskiego.

Wątek cenny. Przygladajmy się kogo tym razem to środowisko wystawia na strzał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266554

Dokładnie tak jest, cała kancelaria prezydencka to rosyjskie służby informacyjne. Jeśli ktoś jest "w miarę uczciwy" to KBG bije się z GRU, aby go zwerbować.
Taka jest smutna sytuacja kondominium rosyjsko-niemieckiego.
Nie miejmy złudzeń, w IIIRP rządzą Rosjanie.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#266556