O skuteczności protestów związkowych

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Czy w III RP związki zawodowe stać na skuteczne działanie?

1. Z ich rąk została wytrącona broń najskuteczniejsza:strajk. Stało się to poprzez likwidację i rozproszenie przemysłu, uzależnienie od importu oraz zmianę energetyki z węglowej na gazową. i raczej się to nie odstanie.
Jedyne branże, których strajk mógłby być rzeczywiście dotkliwy to:
a. oświata i służba zdrowia, nauczyciele i pielęgniarki są jednak zbyt impotentni by zorganizować skuteczne protesty.
b. telekomunikacja, tutaj są zbyt wysokie płace

2. Marsze połączone z zadymami to kolejne podstawowe narzędzie oddziaływania ludzi pracy na władzę. Okazało się jednak, że w polskiej rzeczywistości mogą być one jednak tylko częściowo skuteczne, najważniejszą siłą razenia takich manifestacji są bowiem media, te zaś są w Polsce w swej masie reprezentantami interesów "grupy trzymającej władzę"

3. W związku z wytrąceniem im z rąk dwóch podstawowych instrumentów związkom zawodowym w Polsce pozostają jedynie narzędzia z arsenału partii politycznych. Takimi więc ścieżkami podążają pan Duda, pan Guz, i trzeci pan który dziś występował. Tutaj narzędziem podstawowym są media, to zaś, w obecnych realiach, stawia pracowników z góry na przegranych pozycjach. A w każdym bądź razie margines ich sukcesów jest z góry ograniczony.

Są jednak w Polsce związki zawodowe, które skutecznie potrafiły wyegzekwować swoje postulaty. Jest to związek zawodowy lekarzy oraz związki zawodowe górników. Jeśli związki zawodowe chcą w Polsce być realną, skuteczną i niezależną siłą ich przywódcami albo przynajmniej patronami powinni być pan Bukiel z OZZL i człowiek, który przewodził manifestacjom górników.

A co jeśli chodzi o dzisiejszą manifestację?
Jak na Polskę była imponująca. Zaś "grupa trzymająca władzę", w obliczu przesilenia, z jednej strony pokazuje kij: ignorowanie manifestacji przez władzę, z drugiej marchewkę: niewiele kłamstw i przemilczeń tvn i, tuszę, reszty "przyjaciół"

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ile z 21 postulatów z sierpnia '80 roku, zrealizowano? Który z nich po realizacji funkcjonuje do dziś?

Ułatwię odpowiedź.

ŻADEN .......

Taka jest skuteczność. Teraz juz Związki nie żądają tylko proszą . Ba skamlą o pomoc pana Bula Komorowskiego.
Takie jaja !!!!

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380448

Mysle ze ta manifestacja nie przyniesie zadnych zmian pozytywnych dla protestujacych , wladzuchna smieje sie w nos strajkujacym.
Szkoda za taka potezna manifestacja stanie sie tylko manifestacja bez wynikow pozytywnych , szumne zapowiedzi i krzyki o zmianie rzadu zamienily sie w popiskiwanie o ostrzezeniach dla rzadu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380450

Reżim chce pokazać że trzyma się mocno i odrabia straty do PiS. Włąsnie pojawiły się juz nowe sondaże.

Te jaja z referendum w Warszawie służa tej samej idei.

Polacy jak dzieci dają się nabierać na lody.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380451