Narodziny Partii Chamów. Jacek R. i wszystko jasne.

Obrazek użytkownika foros
Blog

NADCHODZI PARTIA CHAMÓW

 Ile jest w Polsce chamów? Ponoć tylko 4%

Przypominam sobie jeden z występów Cezarego Pazury. Miało być wesoło. Ale nikt się nie śmiał. W końcu pan Czarek powiedział: "Dupa" i tym wzbudził aplauz. Dalej już się potoczyło. 
 
Podobnie podsumować możemy karierę polityczną Janusza Palikmiota. Póki był szemranym biznesmenem, który w ostatkach rządu AWS przejmował lubelski Polmos, nikt, poza prokuraturą, nim się nie interesował. Podobnie gdy pozował na mecenasa kultury i był wydawcą katolickiego Ozonu. Wystarczyło jednak, że zasponsorował książkę Tuska, pomachał gumowym penisem, nawyzywał prezydenta Lecha Kaczyńskiego od chorych chamów, pijaków, durniów, itp.,  jego brata i Z. Ziobrę nazwał homoseksualistami , G. Gęsicką prostytutką i zyskał publikę. 
 
Od 5 lat Janusz Palikot sprawuje poselski mandat, był szefem kluczowej dla programu PO komisji, wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego. Jakie są jego dokonania na niwie państwowotwórczej? Żadne. Walczy jedynie o palmę pierszeństwa wśród najczęściej nieobecnych  posłów. 
 
Nie jest jednak tak, że Janusz Palikot nie ma żadnych osiągnieć. Każdy kto żyje w naszym kraju dłużej niż kilka lat przynajmniej raz w życiu spotkał się z czyimś lub swoim chamskim zachowaniem. Janusz Palikot ów drzemiący w naszym społeczeństwie potencjał chamstwa dostrzegł i postanowił zrobić mu comming out. 
Był wcześniej Lepper, był Niesiołowski. Ale ten pierwszy nie był uznawany za człowieka z towarzystwa, a drugi był chamem przeintelektualizowanym, nie trafiającym w specyficzne gusta karków spod stadionu. 
 
Janusz Palikot stał się chamem uniwersalnym. Jego sztukę przypierdalania podziwiają i Felek spod budki z piwem, i Baleron z Miasta, natchniona profesor Środa,   wysublimowany intelektualista Jacek i inteligentny, prawie jak wikipedia, dziennikarz z TVN. 
 
Przed Palikotem bycie chamem uchodziło, ale było nieładne. Za Palikota chamy wreszcie odczuły, że są równie OK, jak nie-chamy. 
Wiele tutaj zasługi telewizji TVN, która wiernie, z oddaniem, i widocznie szczerym entuzjazmem ekscytowała się kolejnymi chamskimi wybrykami swojego idola. A im bardziej chamskie, tym bardziej fajne. (I nie myślę tutaj tylko o Kubusiu Wojewódzkim). Jakże ciepło musiało się robić na sercu starym SB-ckim prowoktatorom, skoro język ich fałszywek z czasów PRL stawał sie w III RP równoprawnym z polskim literackim. 
 
Demokracja ma swoje prawa. Ważne grupy społeczne powinny mieć swoją reprezentację. Polskie chamstwo znalazło dziś swojego liedera, który ten, dyskryminowany dotąd, sposób bycia uczynił nie tylko normalnością, ale i czymś pożądanym. Ma też swoją telewizję, która ich w tym utwierdza. 
Na ile bycie chamem okaże się popularne i trwałe w polskiej rzeczywistości politycznej? Na ile ten właśnie element stanie się emblematem środowiskowej i politycznej identyfikacji? Pokaże czas.
Janusz Palikot wchodził do sali kongresowej przy dźwiękach muzyki z "Odysei kosmicznej", być może jest to wyraz jego dążeń. Daj Panie, by się spełniły, dla niego i najbardziej ideowo mu bliskich. Oczywiście w sensie jak najbardziej fizycznym i trwałym. 
 
 
JACEK R. I WSZYSTKO JASNE
 
Bywa tak, że człowiek, obserwując życie publiczne, zastanawia się nad przyczynami zdarzeń. Na podstawie dostępnych źródeł snuje teorie, które wydają się prawdziwe. Potem zaś zdarza się fakt, po którym wszystkie te teorie biorą łeb. 
Takim wydarzeniem był dla mnie wywiad min. Jacka Vincenta Rostowskiego dla GW.
In vitro, partia Palikota, krzyż na Krakowskim Przedmieściu, przyznam ze skruchą, iż sądziłem, że wszystko to są działania pozorujące PO, aby przykryć kwestie ważniejsze, którymi PO wolałby  nie epatować opinii publicznej. 
Wystarczyły jednak te słowa bym zrozumiał, jak bardzo sie myliłem:
Do którego skrzydła w Platformie jest panu bliżej: konserwatywnego czy lewicujących liberałów? Jaki jest np. pana stosunek do in vitro? 
- Jestem przeciw. Jeżeli mamy chronić życie ludzkie, to powinniśmy je chronić od momentu poczęcia. 
Jest pan za całkowitym zakazem in vitro?
- Tak. 
I za całkowitym zakazem aborcji?
- Nie, ustawa antyaborcyjna jest wystarczająco restrykcyjna. Aborcja jest nielegalna, wyjątkiem jest zagrożenie życia lub zdrowia kobiety. W przypadku in vitro sytuacja jest inna: nie jest tak, że bez zapłodnienia in vitro ktoś umrze albo jego zdrowie będzie jakoś poważnie zagrożone. 
Co piąte małżeństwo w Polsce ma problem z zajściem w ciążę. Co by pan takim ludziom powiedział?
- Powiedziałbym, że bardzo żałuję, ale są pewne wartości, które są ważniejsze. 
Czyli bliżej panu do Jarosława Gowina.
- W tej sprawie bliżej mi do Marka Jurka. To żart, ale to polityk, którego szanuję za konsekwencję. W przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego, który jest hipokrytą, a in vitro czy aborcję traktuje koniunkturalnie. 
(...)
Kościół nie powinien agitować, ale czy np. krzyże powinny zniknąć z miejsc publicznych, a religia przenieść się ze szkół do sal katechetycznych?
- Nie ma powodu, by krzyże znikły, skoro wielu osobom one pomagają. Jak panie widzą, nad drzwiami mojego gabinetu wisi krzyż. Ale krzyże powinny być symbolem pojednania, a tak stanie się dopiero wtedy, gdy Kościół zacznie się inaczej zachowywać. Nie widzę też powodu, by rodzice nie mogli posyłać dzieci na religię w szkołach, skoro tego chcą.
 
I teraz wszystko jest jasne.
Na przykład dlaczego krzyż tak długo pozostawał przed Pałacem Prezydenckim?
Bo wpływy Jacka Vincenta są znacznie silniejsze niż Wesołego Bronka. A Jacek Vincent nie usuwa krzyży, czego wyraz dał w swoim gabinecie.
 
Dlaczego Palikot odchodzi z PO? Za mało tam chamów? Nie sądzę. Przypomnijmy sobie jednak, co Palikot mówił po wyborach prezydenckich:
In vitro musi być finansowane przez państwo. Tej jednej obietnicy Bronek musi dotrzymać.
I co? Starcie z Jackiem Vincentem i Palikota nie ma już w PO. 
 
Ostatnio na antenie Radia Maryja premier Kaczyński i ojciec Rydzyk wiele czasu poświęcili rozważaniom, jak dużym niebezpieczeństwem dla istnienia radia są działania nowopowołanej KRRiTv. Aż dziw bierze, jakie ci dwaj ludzie sukcesu mają niskie rozeznanie aktualnego rozkładu sił politycznych. 
Ojcze Tadeuszu! Panie Premierze! Żadnej likwidacji Radia Maryja nie będzie. Choćby nawet jakiś Dworak i chciał, to wszakże czuwa  Jacek Vincent !!!
Genialny socjolog na stanowisku Ministra Finansów.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

aby ryży ryj zlikwidował RM.Gdyby próbował.............
Życie nie jest wieczne( w przekonaniu tych towarzyszy jest odwrotnie)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#90472

Jacek Ben Silberstein, to postać która, nie wiedzieć czemu kojarzy mi się nieodłącznie z Jackiem Rostowskim.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#90502

1. Palikota stworzył niejaki Wujec, ułatwiając mu dostęp do kasy i ustawiając interesy. Warto o tym pamiętać, aby potem wiedzieć kto jest swój, a kto obcy.
2. Na pozór, powinniśmy się cieszyć z nowego ugrupowania. Skutecznie osłabi ono SLD i lewe skrzydło PO, choć zgromadzi koło siebie różny trockistowski plankton. Strategia zbudowania tego "naturalnego dla PO koalicjanta" jest karkołomna. Świadczy to o braku lepszego pomysłu na utrzymanie władzy, o ile administrowanie niesuwerennym krajem można nazwać władzą. To z kolei przemawia za paniką zaznającą się szerzyć w panującym obozie. Jeśli jednak strategia jest długofalowa to nie ma powodu do śmiechu. Tak ma wyglądać "nowoczesna" lewica, która pogodzi starych partyjniaków z SLD i stworzy front a;la Zapatero.
3. Wiadomo na pewno, że po przyszłorocznych podwyżkach VATu czeka nas dekoniunktura gospodarcza, a więc wzrost nastojów lewicowych. Jest to więc najlepszy moment żeby takiego mutanta Unii Wolności uruchomić. Pytanie tylko czy wynikiem tego co się stanie musi być wzrost nastojów lewicowych? A to już nasza robota. Musimy jasno i wyraźnie powtarzać, że za syf obecny i przyszły odpowiedzialność ponoszą właśnie lewackie metody rządzenia gospodarką polegające na jej zadłużaniu.
4. Atak na Kościół i takie tam neobolszewickie dyrdymały z pod znaku politycznej poprawności powodują, że musimy go bronić, bo w nim nasza ostatnia nadzieja.

________________________________________
jazda konna to ulubiony sport pomników
http://kolatka.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#90551

 Palikota do Kaczyńskich, od początku stoją jego kompleksy. W ciągu lat bytności w Sejmie, uświadomił sobie, że pomimo wódczanej fortuny i skończonej filozofii, w porównaniu z błyskotliwym intelektualnie Kaczyńskim jest zerem. Miał poczucie, że przy nich, jest bohaterem powieści Mniszkówny. Urodził się parweniuszem i nędzarzem, tamci w ziemiańskiej i tradycyjnej rodzinie. Chorobliwą ambicją doszedł do fortuny, korzystając z pomocy opiekunów z SB. Postanowił jako nastolatek, dokopać wszystkim za śmiechy z jego biedy i parszywego nazwiska. Dokopał jak potrafił, jako TW i handlarz trucizną. Pozostał jednak bliski swoim korzeniom. Syn szmalcownika, nie mógł, nie być konfidentem. Po dorobieniu się, porzucił pierwszą żonę, zupełnie nie interesując się zabezpieczeniem jej i dzieci. Tylko wygrana w sądzie, zapewniła im szanse na godziwe życie. Kopał Kaczyńskich za ich normalne dzieciństwo, pochodzenie społeczne i tę malusieńką, okazywaną mu mimochodem, nutkę pogardy inteligentów od kilku pokoleń. Im mocniejsza była jego pozycja w Platformie, tym bardziej nie ukrywał genetycznego chamstwa wyssanego z mlekiem matki. Parweniusz na salonach, nie mógł razić nikogo wśród rzeszy takich samych, salonowych parweniuszy z Platformy. Dostał prztyczka w nos wyłącznie z powodu umocnienia swojej pozycji. Tusk nie toleruje konkurencji. Poparcie społeczne dla Palikota, bierze się też z odwrócenia hierarchii wartości moralnych, po pół wieku bolszewickiej okupacji. Wielu zdemoralizowanych ludzi, widzi jego karierę, jako drogę dla swojego awansu. Jego szkalowanie kościoła, wpisuje się w post komunistyczne wartości, bezideowego społeczeństwa. Dla mnie to fenomen, ale z tych zasługujących na szafot!...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#90554

Raczy Pan przesadzać, panie hrabio. I co do Palikota, i co do "lepszych sfer". Palikot nie ma kompleksów. A w "lepszych sforach" można zaobserwować bardzo nieciekawe rzeczy.
Tak, że z tym ewolucjonizmem to nie przesadzajmy. Nie ma reguły. A bywa śmiesznie.
Pozdrawiam na wprost.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#90557

Poczytajcie te fragmenty bloga walikonia, gdzie wspomina wspólne z KGBistami polowania na głuszce i walenie bimbru w czerwone ryje.

Tymiński, Lepper, Urban, Rostowsi-Vincent, walikoń - nie dostrzegam żadnej istotnej róznicy między tymi funkcjonariuszami KGB- maja destabilizować i to robią

Obecne zadanie to zgromadzić chamską część elektoratu udupiając przy okazji SLD. Środkiem pójdą "biznesmani" z PO (na nich wszystkich na łubiance są mocne haki) a prawa stroną wnet pójdzie Gowin tworząc "chadecką" przybudówkę PO czyli wyrywając chwiejną część elektoratu PiS i PSL

w wyborach 2011 ma być diabelski wybór - FJN bis czyli PO Prawica, PO właściwe i PO Lewica - taki zapewne KGB ma plan...

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#90565

się jako pan hrabia. Więc po co kopniaczek?. Snobizm to cecha prostaka, jak Szczynukow. Ja jestem od niej wolny, całkowicie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#90587

Cieszę się.
Bo wie Pan, niektórzy zupełnie serio etykietują się swoją rasą - niczym ja słomą w butach.
Tak że, mam nadzieję, bez urazy? ;-)
Pozdrawiam egalitarnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#90643

TRZEBA UPRZYTOMNIĆ WSZEM I WOBEC - PIERWSZA PARTIA
CHAMÓW POJAWIŁA SIĘ W 1945 R. A TEN CHAMULEC JEST
JEDNYM Z DZIECI WCZEŚNIEJSZYCH BURAKÓW, .....
PANOSZĄCYCH SIĘ ..............

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

merypol

#90645

Proszę nie ekscytować się nadmiernie swoją słomą, Monsieur. Zdecydowana większość, najwybitniejszych Polaków, słomę w buciorach posiadała. I co z tego?. Żaden z nich, swoich wybitnych osiągnięć, Panu nie zawdzięczał w najmniejszym stopniu....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#90692

Przecież nie mnie, tylko niektórych moich interlokutorów doprowadza do spazmów... Naprawdę, utrapienie z tą słomą.

Co do reszty Pana wypowiedzi - pełna (pokory) zgoda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#90695