Nagroda im. Gieorgija Żukowa dla Angeli Merkel

Obrazek użytkownika foros
Kraj

  Kanclerz Angela Merkel odebrała w Moskwie nagrodę im. marszałka Gieorgija Żukowa za zasługi na rzecz integracji.

 Na wstępie swojego wystąpienia Merkel podziękowała prezydentowi Rosji Władymirowi Putinowi, który wygłosił laudację, za jego słowa pod swoim adresem. - Wyróżnienie w roku 2012 akurat niemieckiej kanclerz nagrodą im. Gieorgija Żukowa zmusza do starannej refleksji historycznej i odważnego spojrzenia w przyszłość - mówiła w Moskwie po odebraniu nagrody niemiecka kanclerz.
 
Przypominając postać Żukowa, radzieckiego marszałka, zwycięzcy spod Moskwy, Kurska, zdobywcy Berlina i Niemiec Wschodnich Merkel oceniła, że zdziwiłby się on, gdyby dowiedział się, że niemiecka kanclerz została wyróżniona nagrodą jego imienia.
 
Angela Merkel zapelowała też o wspólną, rosyjsko-niemiecką politykę wobec Europy Środkowej. Jej celem miałby być wzrost dobrobytu oraz wspólna rosyjsko-niemiecka misja cywilizacyja wobec zamieszkującej region ludności, czego wyrazem jest m.in. rurociąg bałtycki.
Zdaniem niemieckiej kanclerz, taka współpraca jest potrzebna, by do współczesnej polityki nie wrócił duch totalitaryzmów i II wojny światowej, których jedną z głównych postaci był Żukow.
 
Nagroda Żukowa to kolejne wyróżnienie niemieckiej kanclerz przez Rosję. Niemiecka prasa z uznaniem przyjęła postępujące zbliżenie i partnerstwo niemiecko - rosyjskie.
 
 
 
*wszystkie cytaty i pochodzą z przemówienia premiera Donalda Tuska podczas uhonorowania go nagrodą im. W. Rathenaua przez Niemcy.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Szkoda tej gwiazdki na końcu. Ale skoro Tusk odebrał nagrodę imienia polityka, który nie chciał Polski na mapie Europy, a Merkel odebrała nagrodę Żukowa, który rozjechał Niemców u siebie i w Berlinie, to Tusk Putinowi powinien przyznać nagrodę.....no właśnie jaką? Medal Piłsudskiego, Bitwy Warszawskiej? Nieźle sobie pogrywają.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#260889

A może - biorąc pod uwagę jedno z rosyjskich świąt narodowych - powinie być to medal pamiątkowy im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego? ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#260911

A może wręczyć order Putinowi Hetmana Zamojskiego na którym jest zdobycie Moskwy w 1610r

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#260920

To Żółkiewski wkroczył w 1610 do Moskwy,więc to powinien być order Żółkiewskiego zdobywcy Moskwy,wręczony Putinowi
jeszcze raz przepraszam za przekręt histori

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#260962

Ważne, czyjego jest ona imienia...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

M-)

#260989

Ta cała trojka (oraz ich przyboczni) mają ode mnie jedwabny sznur !
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#261062

Sułtanka :-)))!!!

Pozdrawiam :-)

PS. Historia imperium osmańskiego wskazuje, że żona sułtana - niekoniecznie pierwsza - bywała często ważniejsza od małżonka. ;-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#261063