Putin forever?

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Znalazłem na stronie rosyjskiej, opozycyjnej organizacji „Solidarność” komentarz do przedwczorajszego nominowania Putina na kandydata, na prezydenta. My jesteśmy nieco załamani po wyborach a piszący to Rosjanin już przed. Może nie jest u nas jeszcze tak źle?

„Jesień 2011 roku wejdzie do rosyjskiej historii jako przełomowa. Korporacja władzy przeniosła Rosję w nową polityczną rzeczywistość – bez wyborów, bez konstytucji, bez nadziei na liberalne metody pozbycia się chorego systemu politycznego , na modernizację gospodarki i stworzenie normalnego społeczeństwa.
W czasie gdy polityczna opozycja i gabinetowi liderzy latami wyszukiwali w Miedwiediewie oddania kierunkowi rozwoju, Putin skończył operację specjalną „ podmiana” w swojej władzy na 4 lata. I przygotował się do okupacji Kremla do końca życia.

Wczorajszy zjazd Jedra (Jedynej Rasji) był nie tylko formalnością, miał też podstawowe przesłanie dla kraju i zagranicy …

Dla kraju – ostateczny powrót do przeszłości: monopolistyczna władza biurokracji, imitujący rynkowy system gospodarczy z jedynym oparciem w ropie, tłuste lata dla siłowików, trochę socjalnych transferów dla ludu, metka wewnętrznych wrogów dla każdej realnej opozycji.

Dla świata potrząsanie maczugami symetrycznych i asymetrycznych reakcji, „wrogie okrążenie” i retoryka z czasów od zimnej wojny do lat 30tych w Niemczech. ( I świat już odpowiada oceną putinowskiej polityki jako paranoidalnej – Financial Times dziś)
Biurokratyczny przewrót – zakończony”
Może nie jest aż tak źle.

W tym samym dniu, w zajętej przez Rosję Południowej Osetii odbyły się wybory i kandydat popierany przez Putina nie wygrał !!! Na dodatek kontrkandydatka nie uznała decyzji tamtejszego rozgrzanego sądu najwyższego o unieważnieniu wyborów a na ulicach tego kilkudziesięciotysięcznego pseudo-państewka pojawiło się kilka tysięcy ludzi. Arabska wiosna jesienią, czy „Pomarańczowa Rewolucja” przechodzi do Rosji przez Kaukaz?
Putinowi poparcie szybko ostatnio spada, jest to co prawda ponad 50% ale już nie 80% jak jeszcze całkiem niedawno. Jak się Rosjanie wkurzą, to mimo fałszerstw może tych wyborów nie wygrać. Choć szansa na to na razie niewielka, kryzys jest widoczny.

(Za ubranie takiej koszulki nazywającej rządzącą „Jediną Rasiję” popularnym określeniem „partia żuli i złodziei” idzie tam się siedzieć np. na 2 tygodnie.)

Fotografia UAInfo

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Jak się Rosjanie wkurzą, to mimo fałszerstw może tych wyborów nie wygrać. Choć szansa na to na razie niewielka, kryzys jest widoczny."

Przecież to ojczyzna znanego bon motu o tym kto ważniejszy - ten co głos daje czy ten co głos liczy.

Wołodia pójdzie w odstawkę jak się zużyje albo jak inna koteria urośnie w siłę. Wola Rosjan nie ma tu nic do rzeczy, a już na pewno nic w sensie decyzyjnym.

Koszulka genialna. Coś mi przyPOmina...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#204210

"Koszulka genialna. Coś mi przyPOmina..." - mnie też ;)

Jak wyjdą na ulice po sfałszowanych wyborach, to może się coś zmienić. Niestety brak mocnego kontrkandydata dla Putina.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204353

Rosjanie ostatni raz "wyszli na ulice" jakieś dziewięćdziesiąt parę lat temu.
Potem im przeszło - oduczono ich dość skutecznie. To są chyba jedyni w Europie fataliści z prawdziwego zdarzenia.
Dwanaście lat nieprzerwanej kadencji FSB przywróciło standardy CCCP.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#204408

Wyszli w czasie puczu Janajewa w 1991 i skutecznie go zalokowali.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204446

Rosjanie, muszą zapytać, o prawdę ze Smoleńska, by już nigdy, jako naród, nie musieli tłumaczyć się z ludobójstwa??? Konkluzje, które przybliżają wyjaśnienie przyczyn, przez zespół A. Macierewicza, zmusi świat do zadania wielu pytań w tej sprawie, nie tylko Tuskowi??? I znowu, może być hańba??? Chciałbym, by prawda i profesjonalny, światowy pokaz przyczyn katastrofy, odbył się, jeszcze przed wyborami w Rosji??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204368

Z tego co np pisała Chmielewska wynika, że oni wiedzą kto to zrobił. Oni w końcu tam żyją. To nie polskie lemingi, które nie wiedzą, bo nie chcą wiedzieć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204405