Marsz Niepodległości – relacja uczestnika

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Półtora godziny przed marszem rozpoczęła się blokująca dojście do Krakowskiego Przedmieścia, demonstracja przeciwników Marszu Niepodległości. Policjanci odgradzali demonstrantom jedynie drogę do Placu Zamkowego. Od początku widać było że policja nie ma zamiaru przepuścić Marszu Niepodległości głównymi ulicami Warszawy. Widać takie mieli wyraźne polecenie, nie wątpię że zdecydowano o tym na najwyższym szczeblu politycznym.
Nie próbowano okrążyć demonstrujących lewicowców, odgrodzić ich, ani zapewnić obejścia ich np. przez Plac Defilad, gdzie stały porozstawiane barierki. Ludzie którzy demonstrowali w Marszu Niepodległości, pod dziesiątkami biało-czerwonych flag musieli iść bocznymi ulicami. Centrum miasta zarezerwowane było dla ludzi demonstrujących pod flagami w kolorze wrzosu, czerwonymi, czarno czerwonymi, tęczowymi. Biało czerwone naliczyłem nad tym 2-3 tysięcznym tłumem 3 szt, gdzieś z tyłu.
Gdy w lecie próbowano zablokować „Paradę Równości” homoseksualistów policja zareagowała błyskawicznie, droga była po chwili wolna. W tym kraju, rządzonym przez PO i media widać są obywatele pierwszej i drugiej kategorii. Teraz policja za pierwszym razem na Placu Zamkowym i drugim nie reagowała na blokadę wcale, moim zdaniem łamiąc prawo. Po drodze nie dopuszczała do powrotu na główne ulice Warszawy. Jednak nie przeszkodziła, za drogim razem, po ok. 20 minutach czekania obejście grupy nielegalnie blokującej przejście legalnym demonstrantom. Blokujący przebrali się w obozowe pasiaki. Nie sadzę żeby wiedzieli że Brygada Świętokrzyska NSZ uwolniła Holiszowie, około 1000 więźniarek obozu koncentracyjnego, które miały zostać przez niemieckich faszystów spalone.
Z Palcu Zamkowego trzeba było zejść po schodach w dół. Po dojściu mniej więcej do uniwersytetu nastąpiła druga blokada i jej obejście . Wtedy wszyscy ruszyli szybkim marszem, tak że piesza policja dogoniła nas dopiero pod Mostem Poniatowskiego. Zaraz potem zblokowała próbę podjętą przez Korwina Mikke sprowadzenia ludzi do centrum. Korwin od drugiej blokady bardzo szybkim krokiem poprowadził pochód.
Tak więc do pomnika Romana Dmowskiego doszliśmy przez Łazienki. Po mostku którym szli podchorążowie zaczynając Powstanie Listopadowe. Ludzie wychodzili na plac przez dobrych kilka minut. Pod pomnikiem pierwszy przemawiał do 6-8 tysięcy zgromadzonych Artur Zawisza, który powitał narodowych: demokratów, radykałów, wolnościowców i stwierdził że jest to największe zgromadzenie tego nurtu politycznego po 1989 roku. Podziękował również w imieniu organizacji kombatanckiej NSZ. Potem przemawiali Robert Winnicki, Korwin Mikke (na Facebooku treść), Adam Witczak.
Na koniec kilka faktów które nie przeszły przez cenzurę polityczną głównych mediów:
W marszu uczestniczyło 6-8 tyś osób, w tym Korwin Mikke i Rafał Ziemkiewicz. Marsz przebiegł raczej spokojnie. Nie było absolutnie żadnych haseł, transparentów, symboli faszystowskich. Było mnóstwo biało-czerwonych flag. Hasła wg częstotliwości „Bóg, Honor i Ojczyzna”, „Nadchodzi, nadchodzi Marsz Niepodległości”, „Duma,duma, narodowa duma”, „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”,” Biało-czerwona niezwyciężona”,”Roman Dmowski wyzwoliciel Polski”,”Cześć i chwała bohaterom”, ”Narodowe Siły Zbrojne”.
Obraz wytwarzany przez główne media to: mała grupka demonstrujących faszystów. Dlatego Korwin Mikke w kapeluszu, białym szaliku i muszce na czele takiego marszu to zbyt duży dysonans poznawczy. Liczba uczestników jak zwykle wielokrotnie zaniżona. Dlaczego nie podano liczby kontrmanifestantów kilkakrotnie większej nie rozumiem, ale wszystko przed nami. Z moich wyliczeń wychodziła podobna liczba jak podana przez gazety. Liczyłem krokami, jeden mój krok to 1 metr. Długość razy szerokość razy 3 osoby na metr. Pod Pałacem Prezydenckim 10 tego też zmierzyłem wyszło 10 tys. osób minimum.
Trzy tysiące kontrmanifestantów przy tych wszystkich lepionych w niedozwolonych miejscach plakatach i nalepkach, propagandzie telewizji, GWna, bezpłatnego Metra to nie jest specjalny sukces, tym bardziej że ludzie ci przyszli tam w większości dlatego że dali się okłamać.
Media ubolewają że musiano wydać zgodę na taką demonstrację. Widać jest to przygotowanie artyleryjskie pod zmianę prawa, umożliwiającego bardziej bezpośrednie ograniczenia.
Gwizdki kontrmanifestantów nie pasowały do tego święta. Maszerują, jadą konno żołnierze przebrani w historyczne mundury, te w których ich przodkowie przelewali krew za Polskę i słychać gwizdy. Łopocą na wietrze biało-czerwone flagi i słychać gwizdy. Słychać „Bóg, Honor i Ojczyzna” i są tacy którzy gwiżdżą.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

dziękuję

pozdrawiam

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#105053

My musimy dobalansować do przyszłych wyborów. Chyba że ewidentnie przesadzą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#105150

Jan Bogatko

...bardzo rzeczowa relacja. I bardzo pouczająca. Wypada dać na to odpowiedź przy najbliższej okazji,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#105131

Następnym razem będę z Wami,choćbym miał przejechać specjalnie te kilkaset kilometrów.
Pozdrowienia
zib1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia
zib1

#105145

Może następnym razem takie marsze będą w każdym mieście.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#105151

był Pan łaskaw odnieść się do kontrrelacji pani red. Zuzanny Dąbrowskiej z dzisiejszego antysalonu Ziemkiewicza(14.11.2010). Wiele tam było epitetów ,jak by to pan skomentował ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#105146

Niestety, nie oglądałem. Na marszu była wspaniała atmosfera. Tej pani tam pewnie nie było.Pewnie widziała relację w TV. Wracając byłem pewien że bardzo się zdziwię czytając i oglądając relacje. Nie pomyliłem się.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#105155

Pani redaktor jak powiedziała była wśród tych blokujących marsz.

Nie pierwszy i nie ostatni raz każdy kto bierze udział w manifestacjach,marszach itd. porównując swoje własne wrażenia z relacjami łżemediów ma uczucie jakby żył w innej rzeczywistości.

Dzięki za relację.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Korsak

#105167

Przebrana w obozowy pasiak?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#105169

Na szczęście nie,ma chyba jeszcze resztki przyzwoitości.

A co do tych pasiaków,to chyba najbardziej obrzydliwy chwyt poniżej pasa jaki można było wymyśleć.

Patrzę na zdjęcie mojej śp. babci w pasiaku,które mam w albumie rodzinnym i cieszę się ,że nie dożyła czegoś takiego.Gdyby żyła na pewno nie stanęłaby po stronie lewaków i tej hołoty.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Korsak

#105178

Dorcia
Bardzo rzeczowa relacja a zakończenie świetne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dorcia

#105158

Policja coś tam tłumaczyła, że proceduralnie musi minąć ileś czasu żeby mogli usunąć siłą blokujących...
Tłumaczenie raczej naciągane... A fakty były takie, że mocno chronili nielegalną kontrmanifestację blokując marsz...
Już pisałem ze bardzo jestem zbudowany postawą patriotycznej młodzieży,
Rodzi się nowa Polska!

Piękne przypomnienie Holiszowa:
A tu kombatanci NSZ, którzy z nami byli dowiedzieli się, że są faszystami - Przepraszam Ich za to ja - bo pewnie ci, co powinni tego nie zrobią...
"Cześć i chwała bohaterom z Narodowe Sił Zbrojnych”.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#105159

W NSZ było do 100 tys ludzi. Wielu z nich trafiło do obozów. Dzięki ich obronie społeczeństwa w czasie wojny bardzo wielu do obozów nie trafiło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#105171

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#105165

W skrócie. Dziennikarze tworzący matrix są nim przesiąknięci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#105293

Nie doczekał! Dwa dni do wolności!
Tylko dwa dni! Tak dużo. Tak mało.
Pozbierali tę skórę i kości.
Wszystko to co w pasiaku zostało.

Małe dzieci po sierocińcach.
Ciotce szrapnel porozrywał ciało.
Składa wieńce ktoś na dziedzińcach.
Tylko dwa dni! Tak dużo. Tak mało.

Założyłeś ten pasiak pajacu.
Z Niemiec gwizdek przywiozłeś by świstać.
W moim kraju. Na Zamkowym Placu.
Krzyczysz do mnie, że jestem faszysta??!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#105187

re "Sumienie" dycha......bolesna,ale z łębi serca......

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#105236

Tzw. "paradę równości" blokowaliśmy coś chyba 2h na Bankowym. Przeszli tylko dzięki brutalnej akcji policji.

11 listopada to policja zmusiła nas do zmiany trasy przemarszu, a przecież manifestacja była legalna i jej trasa znana.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#105264

faszystowskich ,potwierdziła to nawet reporterka TVN w relacji na żywo - słyszałem . bardzo dobry tekst .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#105397