Bronku, podaj mi pióro

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Był kiedyś czeski film o podobnym tytule „Mareczku podaj mi pióro”, opowiadający o wykształconym mentorze-nauczycielu i bandzie dorosłych uczniów,

próbujących otrzymać wyższe wykształcenie w wieczorowym technikum. Na wyścigi prześcigali się w „służeniu piórem” profesorowi.

Tytuł ten skojarzył mi się z relacją, jak zapanowała we wczorajszej debacie pomiędzy Kaczyńskim i Komorowskim. Petent, uczniak, czytelnik i aplikant Bronisław Komorowski zwrócił się do byłego Premiera Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o podpis na egzemplarzu Konstytucji RP.

Sprawa pomyślana była jako „wkręcenie” Jarosława Kaczyńskiego w przekombinowany pomysł Owsiaka kwesty publicznej (na rzecz powodzian, którzy nie mogą liczyć na pomoc rządu Tuska) akurat w dniu wyborów. Kaczyński dzięki temu miałby legitymizować Owsiakowską agitkę.

Wszystko jednak poszło trochę inaczej niż to sobie wyobrażał Komorowski. Naturalna dysproporcja klas pomiędzy wąsatym cwaniakiem, a prawdziwym politykiem spowodowała, że telewidzowie zobaczyli jak Komorowski prosi Kaczyńskiego o autograf (ja w podobny sposób prosiłem ostatnio Rymkiewicza) gdyż wie, że zupełnie inna jakość licytacyjną będzie miał egzemplarz Konstytucji RP z podpisem Jarosława Kaczyńskiego, niż z samym podpisem Bronisława Komorowskiego. Bo co to w zasadzie za cymes, ten podpis Bronka? Może Owsiak by za niego uzyskał jakieś 500 lub 1000 zł od osoby podstawionej przez Palikota. No ale podpis Jarosława Kaczyńskiego to zupełnie inna sprawa. Inna też jak (jak podejrzewam dużo bogatsza) będzie także sama licytacja. Ciekawe tylko ile z tego (po odliczeniu kosztów Owsiaka) z tych pieniędzy faktycznie otrzymaja powodzianie?

I jeszcze jedno, różnica klasy obydwu kandydatów szczególnie ujawniła się właśnie w scenie „Bronku, podaj mi pióro” gdzie słaby Komorowski usłużnie sekretarzy (na co zwrócił uwagę Zbigniew Kuźmiuk”) poważnemu Mężowi Stanu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Mąż Stanu założył okulary, pochylił się nad dokumentem przyniesionym przez sekretarza/petenta i w naturalny sposób poprosił go o pióro, by przychylić się do jego prośby. Zabrakło mi tylko zdania Bronka „Tu podpisać, Panie Prezydencie”.

I taki przekaz, wrażenie pozostało we mnie po debacie.

Ale kto wie, może się jeszcze doczekam nie tylko wrażenia. Wszak jest duża szansa, że Bronisław Komorowski (przywykły do noszenia teczki oraz materiałów biurowych za Tuskiem) i Jarosław Kaczyński (przywykły do godnego przywództwa) spotkają się jeszcze kiedyś w naturalnych dla siebie okolicznościach.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jeśli w debacie zwyciężył Kaczyński 3;0 to daję dodatkowy, czwarty punkt za ten numer z piórem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mirek603

#69058

co do służalczej postawy Komorowskiego.  Tutaj (doskonale wypunktowane) podał pióro, za Tuskiem nosił teczki, a w Moskwie klęka na kolana i podczas parady (9.o5.) nie ma dla niego poczesnego miejsca ! Sprzedawczycy nie mają szacunku u nikogo, a ich los jest przewidywalny.

htmlpodpisujemy petycje o ustanowienie niezależnych obserwatorów OBWE podczas II tury wyborów prezydenckich. ZAPRASZAMY !!! http://pis-sympatycy.pl/ Przyjmiemy każdą pomoc w realizaci inicjatywy. Dziękujemy !!! -kontakt@pissympatycy.pl Na stronie http://pis-sympatycy.pl polecamy WAŻNE

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#69062

Mi się jednak to skwapliwe podpisywanie nie podobało. Na miejscu Jarosława długo oglądałbym książeczkę, którą mi wręczono a póżniej oddałbym ze słowami:mył pan ręce...? bo jakoś głuszcem wali...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#69061

Mąż Stanu, przed Narodem, bardzo oficjalnie nie posługuje się inwektywami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#69063

żartowałem madame

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#69065

Nie chciało mi się wkleić w tekst, więc jest na grafikach w Niepoprawnych. Zaglądnijcie 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#69075