PROFANACJA - GŁAZ PAPIESKI Z GWIAZDĄ DAWIDA NA KRAKOWSKICH BŁONIACH

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

 

PROFANACJA – GŁAZ PAPIESKI Z GWIAZDĄ DAWIDA

ZDEWASTOWANY GŁAZ PAPIESKI

 

Share on email Share on facebook Share on twitter More Sharing Services

Środa, 23 kwietnia 2014 (19:53)

Nieznany sprawcy zdewastowali granitowy głaz na krakowskich Błoniach, który upamiętnia wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w tym mieście. Na skale wymalowano gwiazdę Dawida.

Jak poinformował Krzysztof Łach, z zespołu prasowego małopolskiej policji, na miejscu pracują funkcjonariusze, którzy próbują ustalić okoliczności i sprawców zniszczenia pomnika. Ich zdaniem do dewastacji mogło dojść w środę po południu.

– Śledczy biorą różne wątki pod uwagę, zarówno związane ze zbliżającą się kanonizacją Papieża Jana Pawła II, jak i działania krakowskich pseudokibiców – zaznaczył Łach.

Józef Wieczorek, który poinformował o dewastacji i udokumentował ją fotograficznie, uważa, że mogła ona nastąpić w nocy, bo w dzień jest to miejsce często uczęszczane przez pieszych i rowerzystów.

Według niego substancja, którą namalowano gwiazdę Dawida, przypomina tę, którą niedawno nieznani sprawcy zamalowali pomnik pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w pobliskim parku im. dr H. Jordana. Rejon skały papieskiej, położonej naprzeciw stadionu Wisły Kraków, nie jest objęty monitoringiem.

26-tonowy granitowy głaz z Tatr upamiętniający wizyty Papieża Jana Pawła II w Krakowie i archidiecezji krakowskiej odsłonięty został na krakowskich Błoniach 19 października 1997 roku, w 19. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Na obelisku znajduje się tylko jeden napis „Ty jesteś skałą”.

Głaz umieszczono w miejscu, gdzie Papież odprawiał nabożeństwa podczas swoich pielgrzymek do Krakowa.

JÓZEF WIECZOREK „NASZ DZIENNIK”

http://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/04/23/profanacja-skaly-papieskiej-na-krakowskich-bloniach/comment-page-1/

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/75395,zdewastowany-glaz-papieski.html

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

gwiazdą dawida?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Kazek

#1424099