OŚWIADCZENIE W SPRAWIE WYROKU NA ANTONIEGO MACIEREWICZA

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE WYROKU NA
POSŁA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI
ANTONIEGO MACIEREWICZA

Marek Dukaczewski (ur. 9 kwietnia 1952 w Ciechanowie) – generał brygady Wojska Polskiego, były podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, były szef Wojskowych Służb Informacyjnych.

Ukończył studia na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej oraz w Podyplomowym Studium Zagranicznym przy Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Działał w Związku Młodzieży Socjalistycznej, Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Był oficerem wywiadu wojskowego PRL i III RP. Pracował w II Zarządzie Sztabu Generalnego WP oraz w WSI. W latach osiemdziesiątych brał udział w operacjach wywiadowczych w Stanach Zjednoczonych i Izraelu. Uczestniczył w kursach GRU w Moskwie (1989). W latach 1992-1997 był głównym specjalistą w WSI. W latach 1997-2001 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Od listopada 2001 do 14 grudnia 2005 szef Wojskowych Służb Informacyjnych. 15 sierpnia 2002 Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski awansował go na generała brygady.

OŚWIADCZENIE / „Gazeta Polska” 8 sierpnia 2012 r /:

31 lipca 2012 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie, w składzie: Regina Owczarek-Jędrasik, Urszula Wercińska oraz Ewa Zalewska wydał wyrok w sprawie wytoczonej Antoniemu Macierewiczowi przez byłego szefa WSI gen. Marka Dukaczewskiego. Sąd nakazał Antoniemu Macierewiczowi przeproszenie generała oraz zakazał mu dalszego informowania opinii publicznej o współodpowiedzialności Marka Dukaczewskiego za nieprawidłowości o charakterze przestępczym, jakie miały miejsce w WSI.
Wyrok Sądu nosi znamiona zemsty politycznej na Antonim Macierewiczu za rozwiązanie Wojskowych Służb Informacyjnych, które były narzędziem rosyjskich wpływów w Polsce. Jednocześnie wyrok ten przekształca polskie sądownictwo w narzędzie cenzury politycznej i jest ciosem dla bezpieczeństwa i praworządności w Polsce poprzez próbę rehabilitacji przestępczych praktyk WSI. Sąd publicznie wziął pod ochronę gen. Dukaczewskiego i innych ludzi WSI szkolonych przez KGB i GRU, stając po stronie grup odpowiedzialnych za patologie wymienione w uzasadnieniu do projektu ustaw o likwidacji WSI, a dowiedzione w Raporcie Komisji Weryfikacyjnej WSI.

Wobec wyroku Sądu stwierdzamy, że:
1. WSI powstały i działały w oparciu o kadry przeszkolone przez GRU i KGB, a poprzez swoje działania zagrażały bezpieczeństwu państwa i obywateli;

2. WSI niejednokrotnie łamały prawo, prowadziły nielegalne operacje oraz były używane do walki z opozycją polityczną;

3. Marek Dukaczewski jest współodpowiedzialny za nieprawidłowości i zaniedbania, do jakich doszło w WSI, z racji pełnionego przez niego nadzoru nad tymi służbami, gdy był ich szefem.

Apelujemy do wszystkich osób, które podzielają to stanowisko, o składanie podpisów pod naszym oświadczeniem. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres mailowy:

kontaktgp@gazetapolska.pl

W zgłoszeniu prosimy podać imię, nazwisko i zajęcie.

Do dnia 13 sierpnia 2012 r. oświadczenie podpisały tysiące osób.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

Z pozdrowieniami.
Ważna akcja blogerska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#282322

Zestawienie nazwiska Antoniego Macierewicza z komunistycznym szpiegiem, Dukaczewskim jest do przyjęcia wtedy i tylko wtedy gdy wyrażamy wdzięczność panu Antoniemu za jego udział w rozwiązaniu WSI. Wspomnienie obu osób jednocześnie w związku z jakąkolwiek inną sprawą jest bluźnierstwem politycznym.

Uznanie Antoniego Macierewicza winnym w procesie wytoczonym mu przez Dukaczewskiego - z sentencją „przeproszenia” zdrajcy Rzeczypospolitej - wyłącza obecny wymiar „sprawiedliwości” ze spektrum instytucji państwa prawa.

Podpisanie petycji jest obowiązkiem moralnym każdego i każdej z nas.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#282443

powinien podpisać to oświadczenie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#282531

nalezy do tego dodac sedzow i prokuratorow dzialajacych na polecenie swoich mocodawcow z kremla

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

adolfnr2

#1491306