Wiśniewska ma coraz większy kłopot z głową

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Katarzyna Wiśniewska w Gazecie Wyborczej: „Polska prawica ma coraz większy kłopot z głową Kościoła. Na przykład dla Tomasza Terlikowskiego z Fronda.pl słowa Franciszka o gejach były jak fanga w nos. "Jeśli ktoś jest homoseksualistą, poszukuje Boga, ma dobrą wolę, to kimże ja jestem, żeby go osądzać?" - powiedział do dziennikarzy papież na pokładzie samolotu.”

Widać wyraźnie, że Wiśniewską napędza nie tylko jej pryncypał oraz nienawiść do Kościoła i chrześcijaństwa. Ten krótki cytat udowadnia, że sama jest osobą nieco umysłowo ociężałą i jednocześnie za takich samych uważa swoich czytelników.

Otóż ta „fanga w nos” wylądowała właśnie między oczyma dyżurnej zawodowej katolikożerczyni z ulicy Czerskiej.

Papież powiedział dokładnie to, co od dawna powtarzają polscy księża, biskupi, Episkopat i sam Tomasz Terlikowski, nie biorąc pod uwagę oczywiście tych „księży patriotów”, upadłych kapłanów i zakonników, których zwerbowała Wyborcza.

Otóż nie samo bycie homoseksualistą czy posiadanie takich skłonności jest grzechem, ale czynne odbywanie homoseksualnych stosunków.

Wytłumaczmy, więc Wiśniewskiej jak krowie na granicy słowa papieża Franciszka.

Otóż homoseksualista, który „poszukuje Boga” i „ma dobra wolę” to taki wierny, który mimo tej przypadłości, która bez własnej winy go dotknęła, powstrzymuje się od popełniania grzechu i zachowuje seksualną wstrzemięźliwość.

Tak krótka lekcja logiki udzielona Wiśniewskiej przez redakcję Warszawskiej Gazety nie wynika ze złośliwości, lecz jest dobrym chrześcijańskim uczynkiem gdyż jak mówi przysłowie:

Bóg nie ma głupcom za złe, że się nie uczą, lecz ma za złe mądrym, że nie uczą głupców

http://wyborcza.pl/1,75968,14393998,Papiezu__zacznij_byc_papiezem.html#ixzz2bFqFNDiO

Tekst pochodzi z najnowszego wydania Warszawskiej Gazety

Ciekawe artykuły, felietony, wywiady, relacje. Już od jutra nowy numer ogólnopolskiego tygodnika Warszawska Gazeta w kioskach.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gratulacje za krótką,trafiającą w sedno problemu wykładnię dotyczącą homoseksualistów chcących być w zgodzie z Bogiem i Kościołem.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#374742

To nie tylko-wiśniwska-ma kłopot z głową.W tym szmatławcu każdy ma chory łeb..To wszystko mają po jąkającym się naczelnym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#374771

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#374786

Papierz nie powiedział nic nowego i sensacyjnego. Potwierdził tylko stanowisko kościoła w tej sprawie. A w tej sprawie kościół już dawno swoje zdanie wypowiedział.
To właśnie taka łajza jak wiśniewska chce ogłaszać światu że oto nowy Papierz rozpoczął nową rewolucję seksualną.

Proponuję zaglądnięcie do Katechizmu Kościoła Katolickiego. Tal leży jak należy:

KKK

2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie 96 , zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane" 97 . Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.

2358 Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i - jeśli są chrześcijanami - do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

2359 Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one - stopniowo i zdecydowanie - do doskonałości chrześcijańskiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------------------------------------

http://www.kapela.info/mp3.php?id=578

#374868