W oczekiwaniu na polskiego Eliota Nessa

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

W latach dwudziestych, kiedy Ameryką zdawała się rządzić mafia, wszyscy uczciwi ludzie zaczęli sobie zdawać sprawę z wielkiego zagrożenia, jakie zawisło nad ich państwem. Gangsterzy za pomocą działalności charytatywnej zdobywali sobie coraz większą popularność w społeczeństwie, brylowali w mediach dzięki przekupnym dziennikarzom, a bezkarność zapewniali im skorumpowani politycy i policja.

Ameryka nie byłaby jednak Ameryką gdyby nie potrafiła sobie poradzić z tą patologią.

Wtedy to właśnie postanowiono poszukać człowieka nieprzekupnego, dać mu wolną rękę w doborze współpracowników i zapewnić mu nietykalność. Wszystko to po to, aby posadzić za kratkami ówczesnego króla przestępców Ala Capone.

Historia politycznych nacisków, ataków medialnych czy prowokacji w celu pozbycia się szefa „Nietykalnych”, Eliota Nessa jest długa i sensacyjna. Nie brakowało też planów jego fizycznej likwidacji. Jednak ta zdrowsza i przeważająca część Ameryki nie uległa i wystarczyły dwa lata by szef mafii wylądował za kratkami.

W Polsce po 1989 roku stworzono republikę bananową rządzoną przez różne szemrane grupy interesów i koterie osłaniane przez całe lata przez polityków i media. Tak zwany „układ” rozpanoszył się i trwa do dziś w poczuciu bezkarności.

Powierzenie Mariuszowi Kamińskiemu, człowiekowi prawemu, uczciwemu i bezkompromisowemu stworzenia Centralnego Biura Antykorupcyjnego i postawienie go na czele tej służby było dowodem na to, że i w Polsce, podobnie jak w USA w latach 20-tych zwycięża zdrowy instynkt uzdrowienia naszego państwa.

Niestety. Po raz kolejny ponosimy porażkę gdyż włodarze Polskiej Republiki Bananowej czując oddech CBA na swoich plecach postanowili pozbyć się zagrożenia i odwołać pomysłodawcę, twórcę i szefa tej służby.

Czy doczekamy się w końcu polskiego Eliota Nessa, któremu dane będzie oczyścić nasze państwo i przywrócić je obywatelom?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#34091

"Kamiński na Prezydenta" a Ziobro na Premiera. Oby.

Sprawa się niestety ma tak: przez te kretyńskie zarzuty (które Kamińskiemu teraz postawiono) ***ZUPEŁNIE*** bez powiązania z tzw. aferą hazardową uniemożliwią mu start w wyborach w przyszłym roku, ani na objęcie ew. teki ministerialnej, bo nie uważasz przecież, że zostaną one umorzone, ot tak, od razu. Ciągnąć się będą jak smród za wojskiem. Za jednym zamachem (jakże trafne słowo) pozbywają się Kamińskiego jako szefa CBA, i jako potencjalnego konkurenta politycznego.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#34107

Fakt jest taki iż zrobili z niego męczennika za sprawę.
Czyli potencjalnie - znakomity wabik piarowski i symbol skupiający rozproszonych oponentów.
Pytanie: kto potrafi to wykorzystać i czy Kamiński sprosta możliwościom. Czy przekuje to w swój sukces. Nie sprawia wrażenia urodzonego "frontmana".

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#34150