400 milionów dla ITI

Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

Nie ma tak troskliwych o publiczny grosz stacji telewizyjnych jak TVN i TVN 24. Nikt tak jak one nie wspierał i nie wychwalał rządu Donalda Tuska za odebranie ojcu Rydzykowi przyznanej już dotacji na odwierty geotermalne. Te 23 miliony złotych przeliczano na ilość posiłków dla głodujących dzieci lub podręczników dla najbiedniejszych.

Nieżyjący już wybitny geolog profesor Sokołowski, odkrywca polskich złóż gazu na Niżu Polskim już dawno udowodnił, że Polska geotermią stoi jak nikt na świecie, ale polscy miliarderzy wolą intratne kontrakty rządowe i bardziej szybkie geszefty niż dłubanie, wiercenie i grzebanie się w ziemi, a potem czekanie latami na ewentualne zyski.

Dziennikarze z TVN z uznaniem odnoszą się do pomysłu ograniczenia środków na IPN, a już pomysły prezesa Kurtyki dotyczące zwiększenia budżetu tej instytucji z 220 do 260 milionów złotych to ich zdaniem skandal w biały dzień. No, bo przeliczmy to znowu na posiłki dla głodnych, podręczniki dla biednych itd. Wiemy, o co chodzi.

Ten sam TVN z uznaniem wyrażał się o odebraniu środków z UE na toruńską uczelnię redemptorystów.

Zastanawia mnie jednak cisza w mediach Panów Waltera i Wejcherta na temat chęci przyznania przez rządząca w Warszawie Platformę Obywatelską, 400 milionów złotych na modernizacje należącego do ITI stadionu Legii? Je wiem, że trzyletnim nadymaniem Tusków, Komorowskich, Chlebowskich, Niesiołowskich i Palikotów, media te sobie zasłużyły na to skromne wsparcie, ale czy mają za to zapłacić warszawiacy mający bardziej palące potrzeby? Toż to prawie dwa budżety IPN-u, dwadzieścia odwiertów geotermalnych, nie mówiąc już o podręcznikach dla biednych, gorących posiłkach dla głodujących, laptopach zamiast tornistra czy komputerach dla każdego dziecka.

Czekam na „Kropkę nad i” Monki Olejnik z Hanną Gronkiewicz Waltz i ten krzyżowy ogień pytań w stylu, „Dlaczego Platforma wspiera finansowo medialne imperium Waltera i Wejcherta?”, albo oburzenie Justyny Pochanke okraszone słowami „Skandal!!...Afera!!!”

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

#4928

;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#4931

Nie jestem lemingiem!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#4932

z protestujących kibiców zrobiono bandytów, Schetyna tryumfalnie głosi program walki z bandytyzmem, a ITI spija tzw. śmietankę, czyli bierze kasę na własne komercyjne cele, a nie tylko stadion. Tak oto ITI korzysta z pieniędzy wszystkich podatników, czyli naszych. Oczywiście z pomocą Tuska i jego świty, wszak za poparcie należy zapłacić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#5024