2010 - Rok „Tutsi” i „Hutu”

Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

Rok 2010 to dla mnie przede wszystkim histeryczna reakcja establishmentu III RP na zachowania Polaków po tragedii smoleńskiej.

Otrzymaliśmy w mijającym roku koronny dowód na to, że proces dzielenia Polaków, trwający od 2005 roku to przedsięwzięcie od początku do końca zaplanowane, przemyślane i przeprowadzane z premedytacją.

Każdy wnikliwy obserwator polskiej sceny politycznej przeżywszy ten rok już wie, że rządzący Polską, beneficjenci ustrojowej transformacji i pupile PRL-u, którzy po 1989 roku pupilami być nie przestali, chcą utrzymywać władzę nad ludźmi, których się boją, nie rozumieją ich, a być może wprost nienawidzą.

Dyżurni medialni eksperci od socjologii i politologii zapewne dostrzegają zagrożenie, jakie niesie polityka oparta na patencie „dziel i rządź”, lecz zamiast bić na alarm nazwali to zjawisko niewinnie „segmentacją politycznego rynku”.

Niestety nie jest to żadna „segmentacja”, lecz zwykła afrykanizacja polskiej polityki mająca na celu stworzenie nad Wisłą dwu zwalczających i nienawidzących się plemion, takich rodzimych Tutsi i Hutu. Media zaś odgrywają z zapałem rolę rwandyjskiej rozgłośni „Radio Tysiąca Wzgórz” nawołującej do nienawiści.

Naiwni sądzili, że 10 kwietnia dziennikarska brać została znokautowana i wyliczona do dziesięciu. Nic z tego. Po krótkim zamroczeniu doszła ona do siebie trwa w najlepsze osaczanie kolejnej ofiary, czyli brata znienawidzonego „kartofla”.

To, w jakim miejscu jesteśmy na koniec 2010 roku niech ocenią rodacy. Aby im w tym pomóc przytoczę pewne zalecenia, jakie przed rzezią w Rwandzie opublikowała gazeta w Kigali:

* Każdy Hutu powinien wiedzieć, że kobieta Tutsi, gdziekolwiek jest, pracuje dla interesów ludu Tutsi. Dlatego będzie uznany za zdrajcę każdy Hutu, który: a) poślubia kobietę Tutsi; b) przyjaźni się z kobietą Tutsi; c) zatrudnia kobietę Tutsi jako sekretarkę lub konkubinę.

* Każdy Hutu powinien wiedzieć, że nasze córki Hutu są właściwsze i bardziej sumienne w zadaniach kobiety, żony i matki rodziny. Czyż nie są one piękne i szczere?

* Kobiety Hutu, bądźcie czujne i starajcie się przeciągnąć swoich mężów, braci i synów na właściwą drogę.

* Każdy Hutu powinien wiedzieć, że każdy Tutsi jest nieuczciwy w interesach. Jego jedynym celem jest władza dla jego ludu. Dlatego będzie uznany za zdrajcę każdy Hutu, który: a) zakłada spółkę z Tutsi; b) inwestuje swoje albo rządowe pieniądze w przedsięwzięcie Tutsi; c) pożycza pieniądze Tutsi albo pożycza od niego; d) sprzyja Tutsi w interesach.

* Wszystkie strategiczne pozycje, polityczne, administracyjne, ekonomiczne, wojskowe i policyjne powinny być w rękach Hutu.

* Sektor edukacyjny musi być w większości Hutu.

* Armia Rwandy powinna składać się wyłącznie z Hutu.

* Hutu nie powinien dłużej litować się nad Tutsi.

* Hutu, gdziekolwiek są, muszą działać zjednoczeni i solidarni, i mieć na uwadze losy ich braci Hutu.

* Rewolucja Społeczna roku 1959, Referendum roku 1961 i Ideologia Hutu muszą być nauczane wszystkim Hutu na każdym poziomie. Każdy Hutu musi głosić wszędzie tę wiedzę.
 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Optyka afrykańska też coraz częściej mnie nawiedza. I w sprawach modelu gospodarki postkolonialnej, i w analogiach do rzezi, o których piszesz.
Serdecznie pozdrawiam, życząc jednocześnie dalszej odporności na trudy Nowego Roku. Nie będzie łatwiejszy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

amelka222

#119854

wrocilam niedawno z Afryki...akurat wybory prezydenckie  odbywaly sie w Tanzanii...i jak u braci bialych tak i czarnych rownie fantastycznie uczciwe...tez bylo bicie sie w piersi zaklinanie odgrazanie...obietnice walki z korupcja obietnice poprawy wynagrodzen dostepu bezplatnej edukacji opieki medycznej ...polska afryka afryka polska!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gaja

#119864

Strzał w dziesiątkę. To jest to!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#119865

Rok "Tutsi i "Hutu"przejdzie do historii :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#119869

Ponieważ na całym kontynencie afrykańskim jest mniej kacyków niż u nas w Polsce, to może byśmy zaczęli ich eksportować???
To może być dobry interes. ;);)
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#119879

Jak to dobrze gdy Kali mieć!
Kali wciąż jeszcze więcej chcieć!
Kali umieć przywalić.
Prasa Kalego chwalić,
chociaż wczoraj tu Kali był cieć!

Cóż Kalemu się dzisiaj wytyka?
Że uwiodła go polityka?
Że jest Kali w pałacu?
Przecież zawsze był pracuś!
Umiał dobrze świnki podtykać!

Kali zawsze bronić murzynów!
Kali mieć za doradców rabinów.
Mieć buszmenów pod ręką.
Oni nigdy nie pękną,
Nauczali ich u Fejginów.

Teraz Kali być wielki bwana.
Jego żona być wielka i znana.
Mieć też dzieci gromadę.
Kali wszystkim dać radę!
Może nawet wyrzucić szamana!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#120045