Zemsta - dywagacje

Obrazek użytkownika Popruch
Kraj

Czytam sobie dzisiaj artykuł w Naszym Dzienniku, jak to Sawicki jest na celowniku w związku z aferą w PSL

http://naszdziennik.pl/polska-kraj/4103,czarne-chmury-nad-sawickim.html

i tak sobie myślę. Dlaczego Sawicki nagle stał się bohaterem afery ? Czy nie ciekawsze było by nagranie grożenia paluszkiem panu Gowinowi przez nasze umiłowane "Słońce Peru" ? Dla mnie z pewnością, a nie słuchanie jakichś tam podejrzeń na podstawie nagranej rozmowy, że ktoś tam widział, jak ktoś tam mówił, jak ktoś tam coś robił.

Ale ok. Niepokojący dla mnie jest czas wypłynięcia tej "afery". Jak to zwykle bywa (bo w przypadki wierzyłem jak byłem mały, jak w św. Mikołaja, co to spuszcza swoje grube d..uże fałdy brzuszne przez komin i zostawia prezenty pod choinką, nawet jeąli nie było w domu kominka) przypadek goni przypadek. Wcześniej nie było nic, a tu nagle, jakby ktoś specjalnie kasetkę z nagraniem... no, ale ja nie o tym, w końcu to jak zwykle taki szczęśliwy zbieg okoliczności. Ciekawe skąd zbiegł swoją drogą ?

Ostatnio zrobiło się bardzo głośno w internecie i wśród ludzi po ekspresowym trybie uchwalenia nowelizacji ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W myśl tej ustawy nikt z nas nie ma już prawa powiedzieć nie dbającym o nasze dobre samopoczucie panom i paniom z Sanepidu. Mogą nawet grzecznie nas poprosić i przytrzymać, w razie jak sami nie nadstawimy ramionka albo pośladków do strzykawki. Według pana Piechy nie ma się czym przejmować, przecież "takie praktyki są powszechne w szpitalach psychiatrycznych", prawda ? Nie ma się czym przejmować ! To normalne !

No, ale w końcu o co chodzi z tą zemstą w tytule ?

Tak sobie patrzę na głosowanie w s. wyżej wymienionej nowelizacji

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=...

i klikam sobie na ten jeden, jedyny głos sprzeciwu

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowan...

I jakoś tak mi się wydaje, że to znowu nie jest przypadek, tylko klasyczna zemsta. Nawet kilka/naście osób też nie było by problemem tak udupić jak Sawickiego po takiej niesubordynacji wobec mocodawców, a co dopiero jedną.

W końcu trzeba wiedzieć skąd nogi wyrastają, prawda ?

No, ale ja to oszołom jestem, i może wcale nie o to chodzi, może Sawicki ma coś za uszami, jak każdy parlamentarzysta (z niewielkimi wyjątkami). Być może. Ale według mnie przypadki w polityce się nie zdarzają. A jeśli się zdarzają, można mieć pewność, że zostały w najdrobniejszych szczegółach zaplanowane.

Niestety w kontekście tej nowelizacji, o opozycji (rzekomej w tym przypadku) nawet nie chce mi się pisać. Szkoda słów...

Pozdrawiam wszystkich

ps:
http://niepoprawni.pl/blog/3180/akcja-antyszczepionkowa
http://niepoprawni.pl/blog/2112/polityczny-anal
http://niepoprawni.pl/blog/2112/profilaktycznie-szczepimy-h5n1-wszyskich

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ale to by znaczyło, że terror już się zaczyna...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#275194

Obawiam się, że zaczął się już dawno, abstrahując od tego, czy ta konkretna sytuacja to przypadek czy nie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275813