Niemoralna propozycja

Obrazek użytkownika kkatarzyna
Kraj

„Bo cie wyp … z rządu!“. Taką „niemoralną propozycję“ złożył podobno jednemu ministrowi swojego gabinetu polski premier. Donald Tusk grzmiał przy tym i wrzeszczał jak „prawdziwy choleryk“, czym wzbudził rzekomo pewne zakłopotanie naszych „postępowych“ mediów. Nawiasem mówiąc, muszą się one w końcu przyzwyczaić do faktu, że coraz trudniej będzie zrobić jakieś przyzwoite ujęcie panu premierowi bądź panu prezydentowi. Nerwowość w strukturach władzy wzrasta, a niektóre hrabiowskie tytuły są po prostu funta kłaków warte.

Dla zwolenników PO „nowy“ obraz szefa rządu musi być prawdziwym szokiem. Donald Tusk był przecież do niedawna przedstawiany w mediach jako spokojny, zrównoważony, opanowany, dobrze wychowany, nie używający brzydkich słów polityk, którego w końcu można było bez poczucia wstydu wysłać na europejskie salony. Nie walczył tam co prawda o polskie interesy, ale za to jak wspaniale reprezentował – zgodnym zdaniem Angeli Merkel i Wladimira Putina - nasz kraj! Państwo, które nareszcie wiedziało, gdzie jest jego miejsce i jak naprawdę wygląda, a mianowicie jak „brzydka panna na wydaniu“, co jednoznacznie potwierdził pewien sekretarz stanu w rządzie Donalda Tuska.

Prasie umyka jednak pewien szczegół w medialnej kampanii „nowego“ wizerunku premiera: on już po prostu „tak ma“, o czym niejednokrotnie mogli się przekonać nawet mniej wnikliwi obserwatorzy polskiej sceny politycznej. Swoich „cholerycznych napadów“ premier Tusk nie mógł powstrzymać szczególnie w stosunku do śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Tu zawsze umiał się wspiąć na szczyty chamstwa wiedząc, że ma za sobą całą dziennikarską zgraję znad Wisły, Renu, Sekwany i Moskwy.

Pana premiera władza w ostatnim czasie wyraźnie męczy i denerwuje. Niestety nie na tyle, żeby dać sobie z nią spokój.

Pewną „niemoralną propozycję“ złożył mi niedawno znajomy zwolennik Platformy. „Jakbyś zechciała zaangażować się w politykę, to ja bym na ciebie zagłosował.“ Na mnie?! Zwolenniczkę premiera bez konta, wielbiciela kotów, mieszkającego z mamusią? Przecież to takie ludzkie, że aż niepostępowe! „No tak“, zmieszał się mój znajomy, „ byłaby w sumie przynajmniej gwarancja, że nie dasz się wciągnąć w jakieś korupcyjne układy".

Oto wiara wyborców PO w ich partię. Chyba zaczynają wątpić?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A czego się Pani spodziewała po piłkarzyku. "Bo cię wyp... z rządu doskonale odpowiada poetyce amatorskich drużyn piłkarskich. Pazdrawiam. tł.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133942

Ten ktoś-zapewne niechcący..obdarował Cię pięknym komplementem-i Jarosława Kaczyńskiego także;nie zauważając,że..podtopił Tuska..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Patria Opressa

#133947

To musiało zabawnie brzmieć - wypiełdolę? Swoją drogą to śmieszy mnie głupota tłuszczy głosującej na PO. Skoro chamskie odzywki są na porządku dziennym w narracji Niesioła, Palikota, Wajdy, Kuca vel Kutza czy nawet starca Bartoszewskiego to myśleli, że kundel Tusk czy też dyplomatoł Komorowski są inni? Współczuć jedynie prostakom i nic więcej. Mój syjamczyk ma bardziej arystokratyczne korzenie, niż ta hołota.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133948

w ocenach ludzi potrafię się oszukać, ale to, że Tusk jest agresywnym cholerykiem chorym na władzę i sławę widziałam już podczas debaty ze śp. Lechem Kaczyńskim.
Dla mnie człowiek, który mówi przez zaciśnięte zęby i zaciska pięści podczas rozmowy - nie jest człowiekiem spokojnym, zrównoważonym, opanowanym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133957

adolf holera zachowywał się dokładnie tak samo gdy spostrzegł że , wojna przegrana , beształ swoich generałów  , dymisjonował lub awansował kogo popadnie żeby zachować władzę której już nie miał.Tusk zachowuje się dokładnie tak samo , widmo przegranych wyborów / nieuniknione / sprowadza go do histerii. Tak na marginesie zwróciłem uwagę że brak dużych portretów Tuska , ja osobiście domalowałem mu wąsik ala furer  i grzywkę ala furer i wiecie co wyszło ?  ORYGINAŁ lepszy od jego poprzednika , typowy furer tylko brakuje mu gestów i krzyków ala furer

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#134001

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Z zasady nie oglądam wystąpień płemieła, ale czasem - przez te parę sekund zanim zdążę zmienić kanał - mi ta "buzia" mignie. Oj, nie jest to wizerunek SŁONECZKA PERU, grillującego i kochającego. Gęba zacięta, gestykulacja agresywna... Oj, razem z szatańskim chichotem Niesiołowskiego, pogardliwym "dzikim krajem" Mira i tryumfalnym come-backiem pospolitego oszusta podatkowego Stokłosy mają wielbiciele PO wielce niestrawny zestaw. Smacznego!

P.S. Pamiętacie jak Skarbówka zrujnowała nieumoczony w aferach COMPUTERLAND? Nie dawał łapówek w Ministerstwie Finansów? Nie popierał kogo trzeba?....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#133974

że "żołnierski" (inni mówią "teologiczny") język płemieła mu wcale, a wcale nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie - będzie "swoim chłopem" dla "elyty", która przecież tak właśnie się wypowiada. Tak, jak pewien peowy kandydat na radnego, który rzekł szczerutko "ja pie..lę, nie wiem". I gdyby go na prochach nie złapali, rządziłby dziś Jaworzyną. Płemieł do dymków sam się przyznał, więc pozostanie "swoim chłopem"
Pozdrawiam
Reszta nie jest milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#134014

Za bardzo mi to jednak przypomina propagande minionych czasow, aby moglo byc prawdziwe: premier, "swoj chlop", wszystko robi, aby wyciagnac ten nieszczesny kraj z kryzysu, nawet przemienia sie z baranka w choleryka, beszta ministrow, czyli strasznie sie stara i to nie jego wina, ze wszystko sie wali. Ok, obawiam sie, ze ta wersja takze bylaby "do kupienia" przez wyborcow PO.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kkatarzyna

#134026

trzeba było się zgodzić, mielibyśmy już jeden głos więcej :)

pozdrawiam

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#134208