Uwolnić małpy z Cyrku !

Obrazek użytkownika jwp
Blog

...Ze wszystkich widowisk ludzie najbardziej lubią teatr i cyrk. Bo to są najwierniejsze zwierciadła ich życia, złożonego z udawania, zręczności i błazeństw… - Aleksander Świętochowski.

Jako dziecię bywałem w Cyrku, właściwie cyrkach. Były to dla nich lata prosperity. Wobec ubogiej oferty telewizji i kin takie „instytucje” jak Cyrk dostarczały zarówno rozrywki, jak i pełniły funkcję edukacyjną. Dość specyficzną. Mogliśmy ujrzeć z bliska egzotyczne zwierzęta uległe treserom. Igrce klaunów bawiły nas do łez, nie ma bowiem nic lepszego jak ryczeć z czyjegoś nieszczęścia. Bo szczęśliwi to oni nie byli. Zadziwiały nas wyczyny akrobatów, jak i zgrabne „cyrkówki” nie umykały naszej uwadze. To wszystko podlane sosem cyrkowych marszów i złowrogim warczeniem werbli w mrożących krew w żyłach momentach.

Plakaty cyrkowe, aż roiły się od pseudonimów artystycznych magików i pompatycznych nazw grup akrobatycznych. Wszystko to magiczne, tajemnicze i piękne. Wesołe małpki i śmieszne pudelki, nie znający strachu treserzy i potulne jak baranki tygrysy i lwy. Cukrowa wata, zdjęcia z treserką węża boa. Jednym słowem wielkie święto i ucieczka od szarości PRL-u. Taka była fasada, a jako, że zawsze byłem niesfornym i ciekawskim dzieckiem, gdy inni ustawiali się w kolejce po autografy, ja penetrowałem cyrkowe zaplecze. Nie raz mnie pogoniono w trakcie tych badań „naukowych”. Udało mi się jednak poczynić wiele ciekawych obserwacji, które wtedy nie były dla mnie w pełni zrozumiałe. Dzisiaj widzę to w innym świetle.

Kolorowy Świat Cyrku kończy się za linią oddzielającą gapiów od jego „kuchni”. Tam kolory szarzeją, a szerokie uśmiechy znikają z twarzy cyrkowców. Codzienna krzątanina nie jest już taka ciekawa. A może jednak tak. Zwierzęta po chwili „wolności” na arenie lądują w ciasnych klatkach z codzienną porcją karmy. Klauni zmywają makijaż i odsłaniają pobrużdżone twarze. Barakowozy z dymiącymi kominami nie świecą blaskiem sceny. Cyrkowe Dzieci bawią się w błocie w niczym nie przypominającym namiotu z czyściutkimi trocinami. Lew chodzi nerwowo po klatce, smutne małpy iskają się po kątach.

Wszyscy są zamknięci w kręgu, z którego trudno się wyzwolić. To zawód na kolejne pokolenia. Dziś tu, jutro gdzie manager poniesie. Wielkie miasta i prowincjonalne tourne. Bez domu, korzeni i własnego miejsca na świecie. Porwani z życia niczym dzikie zwierzęta, karmione namiastkę wolności, za cenę wyuczonych sztuczek. Młoda dziewczyna wystawiona na nie tak już pewny rzut Mistrza Noży, zalewającego wieczorami robaka. Robaka, który trawił jak sądzę większość lokatorów Cyrku.

A wokół Cyrku Cuda i Dziwy. Gadająca Głowa, która przepowiada i przybliża nam „Nieziemskie Tajemnice. Pomimo swej tajemnej wiedzy nie potrafiła odpowiedzieć na niecenzuralne pytania zakapiórów – „Jak Ty to robisz ?’. Bo oni odporni na magię i czary są trzeźwiącą solą tej ziemi. W Gabinecie Luster można było pęknąć ze śmiechu, jak i wystraszyć się własnego oblicza jakie nam ukazywały odpowiednio spreparowane lustra. Znikali ludzie. Jedne z moich kolegów zachęcony wabikiem zgrabnej asystentki Copperfielda z Pcimia poddał się temu zabiegowi i rzeczywiście zniknął. By za chwilę pojawić się na szczycie widowni. Zeznał nam potem, że został teleportowany na tyły namiotu gdzie dwóch niezbyt sympatycznych Cyganów grało w karty. I nie było tak owej asystentki, na co nasz kolega erotoman niewątpliwie w skrytości ducha liczył.

Cyrk zawsze był „otwarty”, ale tylko w środku. Zapraszano widzów do udziału w magicznych sztuczkach, do zbliżenia z małpką. Klauni pryskali z kwiatów w klapach wodą, a wy brane z tłumu dziecko odbywało rundę honorową na przystrojonym kokardami kucyku . Przy zachwycie jego rodzicieli. Nie mogło zabraknąć wesołych karzełków. Na małych ringach odgrywali zapaśnicze lub bokserskie pojedynki. Radosnym rechotom nie było końca, nawet jak odgrywali scenę miłosną pod balkonem Julii.

W trackie przerw oblężone były budki z lodami typu „Pingwin” lub inne „Bambino”. Nic się do dzisiaj nie zmieniło, anturaż tylko z deczka inny. Nadchodził moment długo wyczekiwany, przygasały światła, milkła muzyka. Pełnym napięcia, budującym atmosferę, wytrawny konferansjer zapowiadał „Salto Moratale”. Na Arenie pojawiał się pięknie zbudowany „Łapacz”, ten który miał ocalić od niechybnej śmierci młodziutką akrobatkę przecudnej urody. Teraz drobny wtręt. Gdy kończyła się Epoka Cyrku nierzadko na scenie pojawiały się postacie w wytartych trykotach, nie pierwszej młodości. Nie doczekawszy się spadkobierców atrakcji wieczoru musieli do końca grać swoje role.

Milkły werble, gawiedź powstrzymywała oddech, jakby od jej tchnienia zależało życie Gwiazdy Wieczoru. Silne ręce nasmarowane talkiem czekały na drobne rączęta wyrzuconego pod kopułę cyrku dziewczęcia. Zsiniałe w bezdechu twarze to raz spoglądały do góry, by potem szukać trupa wbitego w trociny. Gra wyobraźni bez siatki budowała napięcie. W głowach kłębiły się dziwne myśli, a matki zasłaniały oczy dzieciom. I nagle…,  w ułamku sekundy spotkały się ręce, naprężyły mięśnie. Ze ściśniętych trwogą gardeł wyrwał się oddech ulgi. Gromkim brawom nie było końca. Bohaterowie tego niepowtarzalnego wieczoru dumnie prężyli ciała w dziwacznych dygach. Powietrze zeszło z dętki, a tłum wychodzący z Cyrku jeszcze długo nie mógł dojść do siebie. A jak już doszedł to długie zimowe wieczory wypełniały opowieści o wielgaśnych słoniach z trąbami sięgającymi delikatnie po cukierka do małej rączki, konikami w strojnych pióropuszach. Dzieci miały swoje opowieści, a panowie mile wspominali widok zgrabnych pup obserwowanych przez teatralną lornetkę.

A Cyrk się zwijał i podążał dalej, by po raz kolejny uwieść szarych ludzi. W drodze bez końca i bez nadziei na wyzwolenie małp, dzikich bestii i Króla Zwierząt.

To historia bez początku i końca, jak nasze życie. Zastanawiam się tylko czy Cyrk nie trwa dalej i gdzie jest nasze w nim miejsce. Może na niezbyt wygodnych ławkach, ale jednak zawsze w roli widza karmionego ułudą, czy też między areną i klatkami po spektaklu.

A teraz z innej beczki.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Małp jest sporo i zapotrzebowanie jak widać :http://blogs.radiopodlasie.pl/skwarek/

squat na skłocie - tysiące małp gotowych iść do boju w rytm fujarki -

I żeby, wszystko to za nasze (budżetowe) pieniądze.

Tymczasem "Kolesie na prawo " urządzają "Parafiady"
i Marsze po błoniach większych miast Polski -

Czy już nie przejdziesz ul. Szeroką w Toruniu?
Dasz radę rozwinąć flagę przed Mickiewiczem.

Może, już czas - zwinąć Sztandar wobec braku realnego przywództwa.
Czas spocząć pod Giewontem i czekać -

Niech się zatraci bolszewia i Nasi Przywódcy na Białych Koniach z Pawimi Piórami - w dupie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200113

Witaki Nocną Porą.

Władzo pozwól żyć. Dwuznacznie. Daj nam żyć i szykuj rzyć na Jesień Średniowiecza.

Kompresja Twoich myśli wymaga czasu, choć go brak. A może tak trzeba.

Czy mogę spocząć ?, zapewne TAK.

Tylko jakoś tak jestem "Uparty na Polskę". Niezmiennie i bez szans na "Wyleczenie".

Też mam takie wnioski z obserwacji "Prawej strony". Gdzie jest Serce się pytam ?

Nie ciąć chwasty, wyrywać z korzeniami.

Glebogryzarki to oręże.

Koniec bajania, czas na Szewczyka Dratewkę.

Pozdrawiam Cię Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200115

Ogladalem na internecie propeowski smiec -Loze Prasowa, prowadzona przez jednego z najbardziej cynicznych dziennikarzy w Polsce i chyba na swiecie - zaklamanego Tomasza Wolka.
Moj komentarz ograniczyl sie do dwoch slow - ALE CYRK !
Jednak najlepszym cyrkowcem z TEJ ekipy jest chyba Bronislaw Komorowski.
Wprowadza jezykowe hity, poparte kaznodziejska intonacja glosu praktycznie co tydzien.
Geniusz !

Dla poprawy nastroju clip od francuskojezycznych kanadoli z Montrealu,
czyli Cirque du Soleil:

http://www.youtube.com/watch?v=eB8kSKyeIz4&feature=fvst

pozdro !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200121

Jak widzę Resort czuwa i Zagrychę z Wódą wsuwa.

Lepszy był w "Loży" Sewek Blumsztajn.

Anna Grodzka i Biedroń są dla niego i GW "Dumą Polski" i cały świat nas podziwia.

Uwalniam Twój klip...

I dodaję od siebie...

Czołem Pułkowniku.

A Jajec się znów popłakał...

A nasza Cycolina - Dancewicz Renata poparła...
11.11.2011: Renata Dancewicz na Kolorowej Niepodległej
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,10629111,11_11_2011__Re...
jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200130

Witaj !
Moglbys nie przypominac "kolorowej" Renatki Dancewicz,
towarzyszki Wolszczak, Karolaka, Szyca, Olbrychskiego, Chyre i innych celebrytow 3 RP.
Antynarodowych smieci ! :)

Przekonaj tez Twojego przyjaciela, Rotmistrza, do cyrku bez zwierzat :)

pozdro !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200145

chodziliśmy do cyrku za rączkę z rodzicami dobrowolnie nie za darmo, bilecik kosztował wcale nie tak mało. Przyjeżdżający cyrk lub wesołe miasteczko to była "atrakcja" zwłaszcza w mniejszych miastach (mieszkałem wówczas, lata 60te w Gnieźnie).  Moja Mama nie pochwalała tego ale z Tatą byłem kilka razy , nawet raz wyrwano mnie na arenę i potrzymałem dużą piłkę kręcącą się na patyku.

Potem czyli od ukończenia 15 lat nigdy do cyrku nie poszedłem, może z wiekiem pojmujemy podświadomie że cyrk zwłaszcza tresura to nic pięknego

a jeśli chodzi o czas dzisiejszy to raczej HORROR w którym jesteśmy statystami (nie z własnej woli władza nas do tego zmusza sądy prokuratury sejm senat żyjemy w "państwie prawa") skazanymi na rozdarcie przez demony by inni mieli uciechę 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200122

Witaj,
dzięki za wspomnienia, ważne.

Ująłeś mój tekst w jednym zdaniu -

"...może z wiekiem pojmujemy podświadomie że cyrk zwłaszcza tresura to nic pięknego...".

Raczej już świadomie.

Pozdrawiam Bracie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200132

Inaczej to zapamiętałem Braciszku.
I pewnie dlatego nie znoszę cyrku.
Jako szczyl, widziałem tresurę niedźwiedzia.
Wielki zwierz, uwiązany na kilku lańcuchach, ustawiony był, na dużej metalowej płycie.
Grała głośna melodia, a pod płytą płonął ogień.
Biedny kolos przebierał nogami, aby uniknąć żaru.
I tak dzień za dniem.
I kiedy wreszcie zdjęto łańcuchy i stanął na ziemi,
to melodia i tak zmuszała go do tańca.
I choć jednym uderzeniem ogromnych pazurów, zabiłby swoich oprawców, ale nieświadomy swojej siły, tańczył nadal.
Nie lubię cyrku i nierealnej rzeczywistości.
Bo dziś, takim niedźwiedziem stała się Polska.
A ja chcę to zwierzę obudzić.
Ma prawo do WOLNOŚCI.
Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200124

Witaj.

Braciszku też to tak zapamiętałem. nakreśliłem tylko alegoryczny i pełny metafor obraz naszej Polski, tu i teraz.
Nie byłem w stanie w tak krótkim czasie ( między 10, a 11 i jeszcze korekta ) wszystkiego wspomnieć i ująć.
Dobrze, że przypomniałeś o Niedźwiedziu. Bo dla mnie jest "Większy" niż Lew i bliższy memu sercu.
Jak zwykle gratuluję komentarza.
To w zasadzie notka i dopełnienie moich, WRÓĆ, Naszych myśli.
Płynących z Jednego Serca.

Ruscy zawsze byli specjalistami do tresury niedźwiedzi. To daje do myślenia. Lubią sztuczkami zniewalać silniejszych od siebie.

Cyrk dla dziecka był...
Teraz jest inny.
Kwestia oświetlenia Areny.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200136

Rotmistrzu !
Obejrzyj kiedys wszystkie programy Cirque du Soleil.
Nie spotkasz tam ani jednego zwierzaka !
Nie pisze, zeby Ciebie przekonac do cyrku.

Obejrzyj jeszcze raz pelna Alegrie,
to bylo nagrywane w Montrealu :
http://www.youtube.com/watch?v=y8YjtozRX1o&feature=related
i takie oto obrazki dla przykladu:
http://www.youtube.com/watch?v=giQf8mYmRaw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oKGBkc77sDw&feature=related

tego jest oczywiscie wiecej.
najlepiej jednak obejrzec cale programy, szczegolnie ostatnie,
nagrane w systemie HD.

pozdro !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200134

Chyba raczysz żartować Pułkowniku !
A My gdzie som ?

Nasz Cyrk pełny zwierząt. Oswojonych, porwanych i uwiedzionych blaskiem Świateł Areny Cyrkowej.

Resort uwolnił tylko niepotrzebne "Małpy", by Animalsi nie pyszczyli. Reszta siedzi i czeka na wyjście na scenę, za "Garść Bananów".

Nie daj się zwieść, to kolejny gra Jejeca.

Bądź Czujny !
W ramach uzupełnienia z Archiwum Resortu...

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200137

Gdy Świat stanął na głowie.
Cyrk stał się życiem, a życie cyrkiem.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200143

A Ty jak zwykle w jednym zdaniu ujmujesz Wszechświat.

To i Ci zazdroszczę.

ja się męczę nad tekstem, a Ty kwitujesz kontrolę naszej rzeczywistości, jak nie przymierzając "Najwyższa Izba Kontroli".

Bywaj Zdrów Rospinie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200144

A bo to Braciszku, jest tak:
Świat jest prosty, jak droga do gwiazd.
Tylko ulubionym zajęciem pasożytów, jest zaciemnianie
obrazów, dróg i rozwiązań.
Mgła taka.
Smoleńska jakby.
Ale Dobry Pan Bóg, dał nam rozum, jak latarnię jakąś.
Abyśmy i we mgle widzieli.
I dlatego Smoleńsk też zobaczymy.
Kiedy promienie rozumu, przebiją zamglenie bandytów.
PS
A ten Bacowy Cyrk ładny.
Słoneczny taki:)

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200152

Jestem pewien iż kiedy to Twój przyjaciel,to rOwnież mOj.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200162

Witaj i dziękuję:)
To Ławeczka dla Przyjaciół Polski.
Również pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200163

Dzieki za przypomnienie Konopielki i Eastwooda w akcji :)

Mam tu takiego znajomego, sasiada, salonowego lewaka.
Ciekawe... dla lewaka walczacego cowboy Eastwood jest absolutnym antybohaterem.
Zniecheca, jak tylko moze do tego typu filmow !

* Tak na marginesie,
przeczytalem bezczelna odpowiedz Hajdarowicza na apel SDP,
zeby ten odpier***** sie od dziennikarzy Rzepy i URze.

Ciemno widze przyszlosc Rzepy i URze.
Powolne zaciskanie petli na szyi tych tytulow bylo do przewidzenia.
jak dlugo to jeszcze bedzie trwalo ?

milego,
kolejnego tygodnia w cyrku o nazwie "3 RP" !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200149

Cóś tam wiem o Hajdarowiczu. Z pierwszej "ciupagi". I wielu wie. Ale to na ciężkie czasy trzymam/my.

Ostatnie, reżyserskie filmu Eastwooda to perełki.

Kogoś takiego nam trza w Resorcie.

Bo Daniel już dopełnił "Misję" i się ujawnił.

Pozdrów Sąsiada, z Magnum !

Jutro spotykamy się u mnie około 20.00, czasu polskiego.
I dla Nas...

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200153

Wlasnie skasowalem moja nocna, napisana juz odpowiedz :(

Trudno...

* O jakim Danielu piszesz, bo nie czytalem ?

* Sasiada nie pozdrowie, bo chwilowo w Wawie,
przerazony tym, co widzial 11/11/11 :)
Nie przerazala go Kolorowa Niepodlegla,
tylko pochod "Dmowszczykow", jak sie wyrazil :)

* Dzieki za Karela Kryla !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200164

Doczytalem o Danielu.
Tym zatrzymanym przez tajniakow po manifestacji 11/11/11.

* A juz myslelem, ze to Parabellum ujawnil Resort i jego konspiracyjne plany :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200165

Pułkowniku
To dla równowagi.
Więcej ludzi w cyrku, bo zwierzęta na ulicach.
Wszak to lewacki ideał.
Odejść wraz ze zwierzątkiem.
I zgnić pod trawnikiem.
Duszy nie mają.
Robaków tylko szkoda, bo rzygać będą okrutnie,
po tych kanaliach.
Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200140

Się krztuszę ze śmiechu, choć nie jest mi wesoło -

"...Robaków tylko szkoda, bo rzygać będą okrutnie...".

Boże Drogi, Rospin jest Aniołem.

Tylko czasem mieczem lubi machnąć, zamiast skrzydłami.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200147

I cenię Ciebie. Jakoś tak.To się wyczuwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200159

Witaj,
miło mi.

"...To się wyczuwa...".

Lubią mnie też dzieci i zwierzęta, a one mają intuicję, nosa.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200343

Cyrkowe małpy musisz długo tresowac,
Sejowe małpy musisz tylko przegłosowac.
Pozdrawiam Panowie.Zawsze przysłuchuje się dyskusji.
http://www.youtube.com/user/janolsza?feature=mhee#p/u/5/ywoFVeAR-IQ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JAN OLSZEWSKI

#200206

Temat jak zwykle na czasie ..Ostatnio odnoszę wrażenie że teren Polski przypomina w dosłownym tego znaczeniu jakąś ogromną platformę cyrkową ,,,my zaś wszyscy podskakujemy w rytm chocholego tańca , kręcąc się i skacząc na rozgrzanym blacie niczym ten nieszczęsny niedźwiedź o którym to wspominał w jednym z komentarzy rospin.

Co gorsze całe masy ogłupiałego społeczeństwa zachowuje się niczym to "polactwo" które przywołuje w swej książce R.A.Z. kierujące się owczym pędem wyzwalanym przez wszechobecne gadające głowy nadające od rana do późnej nocy w "telewizorni" zgodnie z wytycznymi guru z czerskiej "a-a-kttto może być mądrzejszy ode mnie?"...

Takie właśnie GWno-zjady opanowały Polskę . Dlaczego nienawidzą wszystkiego co kojarzy się z PiS-em w szczególności zaś z Ziobrą ?

Dlaczego ? Odpowiedź wydaje się aż nadto prostą .

Konformizm ..zwykłe podłe skurwysyństwo polegające na "cap carap" wszystkiego co tylko uda się w łapy dorwać ..
Byle się nachapać przy czym nie ważne czyim kosztem ..

Kołtuństwo i pazerność połączona z nagłym niespodziewanym "awansem społecznym" tworzy obywatela "Piszczyka" ...

Takie i temu podobne kreatury opanowały nasz kraj. Mnie z takimi skurwysynami nie po drodze.

cyt:
Konformizm wypiera i to skutecznie chrześcijańską moralność , natomiast kosmopolityzm jawi się jako nowa forma propagowania patriotyzmu ..
http://andruch.blogspot.com/2011/11/czy-polska-to-przedpokoj-antychrysta...

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"../Z.Herbert/
/ Andruch z Opola /
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

#200316

Witaj,
miło mi, że czytasz między wierszami moje myśli.

Skarlenie społeczeństwa postępuje w zastraszającym stopniu. To czego nie dokonali zaborcy i najeźdźcy, a tylko częściowo udało się komunie załatwiły "Merdia" z Michnika i Waltera.

Panowie z Cienia bawią się dobrze przy whisky i kubańskich cygarach.

Internacjonaliści europejscy w natarciu na Bastiony Tradycji Chrześcijańskiej i Patriotyzmu.

Nie dziś, to jutro ich pogonimy.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200339

- priv

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"../Z.Herbert/
/ Andruch z Opola /
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

#200344

Witaj Bracie:)
Ja usłyszałem taki tekst, jako wytłumaczenie:
"Bo przy złodzieju, wielu się jeszcze wyżywi".
Zupełnie nie biorą pod uwagę sytuacji,że i złodziejowi mogą się łupy skończyć.
Wprogramowane "tu i teraz".
A jutro -choćby koniec świata.
Ale to bezpośredni skutek odrzucenia WIARY.
Zniknęło przeświadczenie o wiecznej karze.
Pozdrawiam Cię serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200340

Witaj

I ja wiem Bracie , że się rozumiemy ...

cyt:
Wprogramowane "tu i teraz".
A jutro -choćby koniec świata.

Mieli i mają prócz Michnixa i inne "ał-ł-ł-toryty"

- "Zabrania się zabraniać"
/J.P. Sartre /
- "Róbta co chceta"
/J.Owsiak/

Wobec powyższego po cóż im jakiś "Dekalog" , który gdzie go zaczniesz czytać wszędzie -coś tam zabrania ?

Zatem hulaj duszo piekła niema...
- - - - - - - - - - - - - - - - -

pozdrawiam Cię równie serdecznie

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"../Z.Herbert/
/ Andruch z Opola /
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

#200351

Ale, wypływa z tego prosty wniosek praktyczny.
Na potrzeby takich ścierw, trzeba będzie stworzyć
ziemski odpowiednik piekła.
Bo natura nie znosi próżni.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200357

Witaj,
"...trzeba będzie stworzyć
ziemski odpowiednik piekła...".

To całkiem dobry, realny i niezbędny pomysł.

Do jutra.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200362

W rzeczy samej ...

np:
http://niepoprawni.pl/blog/783/czy-polska-przedpokoj-antychrysta#comment...

- to powyżej dla tych największych ze "szkodników" reszta buduje wspaniałe polskie autostrady

i ,..

nie ma że boli ..

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"../Z.Herbert/
/ Andruch z Opola /
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

#200367