Rządowo-mainstreamowe niedyspozycje nie tylko jelitowe...

Obrazek użytkownika contessa
Blog

Jest u narodów bałkańskich powiedzenie, które bardzo pasuje do istniejącej sytuacji -

"chcieli mnie oślepić i... poprawili wzrok", czyli po naszemu - robili świństwo, a wyszła przysługa.
Podobnie jest właśnie z kazusem Jarosław Kaczyński.

Ale nie o tym chciałam. Chyba każdemu zdarzyło się choć raz w życiu sprawdzić - dlaczego coś czy ktoś jest krytykowany, dociec samemu skąd niepochlebne opinie się biorą. Im dłużej i im cięższe opinie krążyły tym chęć ich własnego zweryfikowania rosła i gdy wreszcie dochodziło do konfrontacji - okazywało się, że diabeł nie jest wcale taki straszny jak go malują. Okazywało się również, że... obrzydliwe pogłoski i pomówienia były celowo rozprzestrzeniane i z powodów różnych bo wiadomo, że jak ktoś ma pietra to najlepszą formą obrony jest atak. I tak właśnie postępują w stosunku do J.Kaczyńskiego PO i media, nie zdając sobie sprawy, że tak na prawdę to demaskują własną słabość, własny strach.
Przed kim strach? Przed jednym człowiekiem? Kto jak kto, ale organ skupiający w swych rękach wszystkie elementy władzy nie powinien rżnąć w pory na sam dźwięk słowa "Kaczyński". A robi i to jeszcze jak, nawet gdy Jarosław popełni faux pas...
To samo tyczyło się śp.Prezydenta Lecha - Brata Jarosława. Pomyślałby kto, że jak ostał się tylko Jarosław, to powinno już być z górki bo 50% problemu że tak powiem - odpadło, a tu okazuje się, że niektórym robi się jeszcze bardziej pod górkę.
Mam wrażenie nieodparte, że jak tak dalej pójdzie i rządowo-medialny taniec św.Wita pod muzyczkę pieśni legionowej (zmodyfikowanej) „O, ty Jarosławie, wypatrosz się” albo „Wy, Jarka brygada” dalej będzie trwał, to część lemingów znudzona monotematycznością repertuaru zacznie dociekać skąd ten dziwny szał ciał się bierze i.... arrivederci tefałen, bye bye GazWyb, praszczaj Grigorij uppsss.... Donaldu.
I co? I klops!
...............
Na koniec by nie przynudzać - nie chcę konfabulować i nie chcę krakać ale... czy stopniowana i coraz bardziej gwałtowna eskalacja rządowo-medialnych idiotyzmów (czyt.sraczki) nie jest przypadkiem związana z tym, że jaśnie oświecony MAK ogłosił iż przygotowuje raport końcowy tzw. śledztwa w sprawie tzw.katastrofy, w której rządowy (starczy już tego kitu, że prezydencki – tą bzdurę dalej kolportuje GazWyb i tvp, widziałam i słyszałam przedwczoraj) samolot Tu-154 nr boczny 101 z Prezydentem RP i 95 osobami na pokładzie rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w pobliżu lotniska Smoleńsk-Sieviernoje w drodze na oficjalną(!!!) ceremonię uczczenia ofiar Katynia?
Czort wie, co w tych bumagach jest - błąd pilotów odpadł, samolot był sprawny jak szwajcarski zegarek, prezydent byl nieprzyzwoicie trzeźwy, urządzenia lotniskowe i personel działały na cacy, warunki atmosferyczne poza mgłą też cacy bo żaden piorun nie trzasł i nie rozpirzył Tu-tki na mikroskopijne części, zatem wszystkiemu winien jest... polski organizator lotu ? I na nic tango przytulango z Wołodią w smoleńskim błocie, na nic krokodyle łzy w błysku fleszy reporterów całego świata. I na nic cysterny wazeliny, na nic ujadanie „odpolitycznionych” szczekaczek i intrygi wazeliniarzy! Na nic list otwarty podpuszczonego Migalskiego, z bekiem zaklejającego w lustrze zadrapania z tuskowego maliniaka... Płacz zewsząd a zgrzytanie zębów jeno, a popiół na łeb, czarna polewka i wór siermiężny, szable złamane i tylko pochwy ich dyndają na konopnym powrozie obcierającym gołe karki...... I cisza błogosławiona jak MAKiem zasiał... Na koniec zaczęło szarzeć i dzwonek ozwał się na jutrznię... Przed bramą stał chłop, cały zasypany śniegiem... począł „zabijać” ręce, przestępować z nogi na nogę i wołać:
- Ludzie, a otwórzcie tam!
- Kto żywie?
- Swój, ze Dzbowa!... Przywiozłem dobrodziejom zwierzynę.
- A jakże cię Ruskie puścili?
- Jakie Ruskie?... Nie masz już nijakich Ruskich!
- Wszelki duch Boga chwali! Odpuścili?
- Juże za nimi i ślady zasypało!
.....
Jazgot mainstreamu nie wstrząsał już murów ani szyb w oknach, nie zasypywał kurzawą ludu, nie przerywał modlitw ani tej dziękczynnej pieśni, którą wśród uniesienia i płaczu powszechnego zaintonował ksiądz Małkowski: Te deum laudamus!....

...................................
O, la laaaaa!!! Ale mnie poniosło....

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Cna Dobrodziejko, tekst Twój przeczytawszy z głębi wzruszonej duszy podziękowania składam za wielkie Ojczyzny naszej ukochanie i Panu Bogu dziękuję,iż Cię talentem i dowcipem namaścił   ku pożytkowi powszechnemu . Przeto za czyn swój zacny podziękowania przyjm i w pracy dla Ojczyzny miłej i dla niepoprawnych.pl nie ustawaj,a tuszę,że nie zbraknie Ci ku temu dziełu zbożnemu ni talentu ni ochoty.Tak Ci Panie Boże dopomóż!

 

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Korsak

#84244

Szanowny Panie!
Słowa Pana wielce łaskawe i serdeczne przeto wielcem kontenta, że bazgroły me uznanie, a wzruszenie u Waćpana wywołały. Dziś czasy takie, że tylko szable w dłoń i płazować psubratów póki oleum z trzewii do łepetyn drogi nie znajdzie...
Srodzem zatrwożona co się w naszej Ojczyźnie miłej dzieje i na widok szpetnych POspolitaków i inszych mass turbacji gniew mój wzbiera, który to przez pióro na pergamenta wylewam, a żeby gniew ów zbyt uszów i ócz zbyt szpetną w swej dosadzie formą nie drażnił przeto szermuję gęsim rekwizytem jak mi serce i rozum dyktują. I choć daleko jestem tom zawsze blisko myślami i sercem przy Ojczyźnie naszej i Braciach, którym troska o Najjaśniejszą na sercach kamieniem szlachetnym legła.
Przyjm Waćpan pozdrowienia i pozostań w zdrowiu, a nie zapomnij w piątek o zmierzchu świeczuszki w oknie zapalić i "Wieczne odpoczywanie" zmówić za duszę Lecha i pozostałych Rodaków naszych na smoleńskiej ziemi poległych. Zdrowaśkę też do naszej Dobrodziki, Panny Częstochowskiej wznieś by opieką swą otaczała Jarosława i całą naszą Ojczyznę.

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#84285

Cna dobrodziejko!

Odpowiedź Twą łzami serdecznymi zrosiwszy ,nie zwlekając za pióro chytam i śpieszę donieść ,iż nie Panem , jeno  mdłą białogłową  Pan Bóg mnię na ten padół łez i płaczu powołał.W odruchu serca najszczerszym byłam się zarejestrowałam na onym portalu pod mianem KORSAKA,które to miano przydomkiem dziadów moich i przeddziadów było.Tak to jednak Pan Bóg łaskawy uczynił,iż w Ojczyźnie naszej białogłowy miłością do Polski mężom dorównywać mogą,a i onych wspierają  w walce z psubratami ,których się ostatnimi czasy tyle namnożyło.

Sprawę powyższą sprostowawszy śpieszę zapewnić,iż świeczuszki w oknie zapalić nie zaniedbam, a i przed obrazem Jasnogórskiej Pani o opiekę dla Pana Jarosława,któren jest wielce sercu memu miłym  i powodzenie Naszej Najjaśniejszej Rzeczplitej prosić nie omieszkam.

Przyjm jeszcze raz szczere pozdrowienia.

Sługa Twoja niegodna

KORSAK

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Korsak

#84339

Tym bardziej żem kontenta iżem w przedstawicielce płci nadobnej adwersarkę, a powiernicę wyższych uczuć własnych nalazła.
Białogłowy (nie ujmując honoru płci przeciwnej), w obliczu skundlenia wschodnimi dewiacyjami hetmanów koronnych i polnych Najjaśniejszej naszej, jaje mieć powinny. Jam praczce na wieczne oddanie białe rękawiczki powierzyła i rzeczy zwać po imieniu mam zamiar, uważając dyplomację w tym extraordynaryjnym dla Ojczyzny momencie za nie tylko nieprzyzwoitą, ale i szkodliwą. Zatem jeśli wymsknie mi się czasem coś zbyt z noblesse oblige nieobligującem, o wybaczenie Waćpanią z góry upraszam.
Z całym szacunkiem do Pani i sławnych Praprzodków, polecam się łaskawej pamięci zdrowia i pomyślności wszelakiej życząc. Jeszcze Polska nie zginęła...

contessa

______________________________
Nie pozwólcie zapomnieć! 10 września, 12 godzin po katastrofie smoleńskiej... zapalcie w swym oknie światełko!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#84384

Kopytko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84394

Pokazuję prawdę o prawych Polakach

No i co kochani .Lubicie tylko obrażać ,obsmiewac prawdziwych Polaków??
Tylko na to was stać??

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84267

Widze ze z wsi przyslany na etat?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84293

No przecież napisał (w innym wątku), że ciężko pracuje i mu się dobrze powodzi ;-)
Pozdrawiam nieprzypadkowo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84302

faktycznie byc głupcem i pisać idiotyzmy to robota czarna
ale czy ciężka???? zwłaszcza jak killer psa faktycznie głupi jest
ale ponoć dobrze platna

tacy jak killer psi to miłośnicy bylekejakości
ale dla nich wazne jest, ze sobie załatwią wszystko/ jak za komuny /
a to im gwarantuje postkomuna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84304

niekomentowanie wpisów gnidy na moim blogu.
Dziękuję.
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#84306

"uprzejmie donoszę,ze swiatełka Smolenskie,co miesiąc zapalam w mojem

oknie i zdrowas Maryja,tez odmawiam,Dom Dzieki Bogu i mężowi,jeszcze nie spłonął,oby tak dalej............

re KORSAK,czy TY pisałaś,tak ładnie na pisowskiej stronie,było tam tez cos o Stoczniowcu,ale moze pamięc mnie zawiodła......i cos pomyliłam ?

ser pozdrawiam obie DAMY..........z głebi Polski.........:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#102413

spozniona DYCHA :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#102414

Niestety ja tam nie pisałam.Zaglądałam na portale prawicowe i także na stronę PIS szukając informacji i miejsca dla siebie.Twój nick łatwo zapada w pamięć dlatego Cię pamiętam.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Korsak

#102435

Krzyż Katyński to nie moja zasługa - czyjaś życzliwa ręka go tu wkleiła za co dzięki Jej składam.
Za światełko dziękuję, może jutro notkę o nim skrobnę by przypomnieć - tak sobie obiecałam, że w tym temacie będę upierdliwa aż do bólu. ;)
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#102514