Najnowszy wywiad z Jarosławem Kaczyńskim.

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Zapraszamy do zapoznania się z treścią wywiadu z Prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Z Jarosławem Kaczyńskim, o kondycji polskiej demokracji, spadającym poparciu dla Platformy Obywatelskiej, IV RP, Władysławie Bartoszewskim i polityce zagranicznej polskiego rządu, rozmawiają Tomasz Matynia i Antoni Kolek. - myPiS.pl - tam też tekst wywiadu.

Link do tekstu - http://issuu.com/mypis.pl/docs/wywiad_z_prezesem

Zapraszam też do mojego poprzedniego wpisu -

Psy szczekają, będzie wojna.

Data przebita na 10 III@Danz.

10 marca: czwartek, 16:30, KRAKÓW
Msza święta i uroczystość patriotyczna:

10 marca br. o godz. 16:30 w Archikatedrze Wawelskiej zostanie odprawiona msza święta w intencji śp. Pary Prezydenckiej - Marii i Lecha Kaczyńskich oraz wszystkich Ofiar tragedii smoleńskiej.
Po mszy świętej odbędzie się przemarsz i uroczystość patriotyczna pod Krzyżem Narodowej Pamięci (Krzyżem Katyńskim).

 

 

9 marca: środa, 17:30, KRAKÓW
Spotkanie Klubu Krakowskiego Gazety Polskiej:

Klub Krakowski Gazety Polskiej zaprasza na kolejne spotkanie. Odbędzie się ono 9 marca, o godz. 17:30, w restauracji „Sempre Bracka”, ul. Bracka 3/5 (w bramie, po prawej stronie na I piętrze).

Gościem Klubu będzie dziennikarz i publicysta p. Roman Graczyk,
autor, wydanej ostatnio "Ceny przetrwania? SB wobec Tygodnika Powszechnego".

10 marca: czwartek, 19:30, KRAKÓW - MISTRZEJOWICE
Projekcja filmu i spotkanie:

Duszpasterstwo Ludzi Pracy przy kościele Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach zaprasza na projekcję filmu pt. Mgła i spotkanie z p. ministrem Andrzejem Dudą.

12 marca: sobota, 11:00, KRAKÓW - NOWA HUTA
Spotkanie Klubu Nowohuckiego Gazety Polskiej:

Klub Krakowski Gazety Polskiej w Nowej Hucie zaprasza na kolejne spotkanie. Odbędzie się ono 12 marca, o godz. 11:00, w auli przy kościele pod wezwaniem św. Józefa na osiedlu Kalinowym.

Gościem Klubu będzie prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak, polski historyk, politolog i publicysta.

12 marca: sobota, 16:00, KRAKÓW
Spotkanie:

Koło Uczelniane Towarzystwa Nauczycieli Szkół Polskich w Uniwersytecie Pedagogicznym zaprasza na spotkanie. Odbędzie się ono 12 marca, o godz. 16:00, w sali wykładowej przy pl. Szczepańskim 8, II p.

Gościem Koła będzie prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak, polski historyk, politolog i publicysta.

17 marca: czwartek, 11:20, WARSZAWA
Rozprawa sądowa:

 

 

 

20 marca: niedziela, 19:30, KRAKÓW
Msza święta i spotkanie:

Ksiądz dr Dariusz Oko zaprasza na spotkanie w ramach przygotowań do beatyfikacji Jana Pawła II. Dr Wanda Półtawska wygłosi prelekcję na temat Papieża Polaka w niedzielę 20 marca w kościele Sióstr Felicjanek przy ulicy Smoleńsk 6 po mszy świętej o godz. 19:30, czyli około godz. 20:15.

Jak pisze ksiądz Oko "będzie to spotkanie z wielkim, świętym świadkiem naszych czasów. Jest tak po pierwsze dlatego, że Pani Doktor jest jedną z tych osób, które były najważniejsze w życiu Jana Pawła, z którymi najbliżej współpracował i najbardziej się przyjaźnił, którego dlatego najlepiej go znały. Wspaniałym pomnikiem tego jest Jej książka "Rekolekcje beskidzkie. Dzieje przyjaźni księdza Karola Wojtyły z rodziną Półtawskich". Świadczy o tym na przykład 2-stronicowy list pisany odręcznie do "Drogiej Dusi" 20 X 1978 roku, czyli w cztery dni po wyborze na papieża...
Po drugie Pani Doktor sama jest osobą świętą, jej proces beatyfikacyjny jest w przyszłości bardzo, bardzo prawdopodobny, właściwie pewny. Bogactwem jej życia można by obdzielić nawet kilku świętych. I tak było od samego początku, kiedy jako 19-letnia harcerka za udział w Ruchu Oporu trafiła razem z 40 tysiącami innych Polek do obozu w Ravensbrueck, gdzie spędziła ponad cztery lata. Jak pokazuje to Jej książka "I boję się snów", przez to piekło, które przeżyło tylko 20% jej towarzyszek, przeszła nieposzlakowana. I to pomimo, że dokonywano na niej okrutnych eksperymentów pseudomedycznych. Ta książka powinna być niejako lekturą obowiązkową dla każdej Polki i każdego Polaka. Pokazuje, że skoro Pani Doktor mogła w takich warunkach tak pięknie oraz wiernie żyć, to zapewne możemy i my konfrontowani z trudnościami o wiele mniejszymi".

24 marca: czwartek, 17:30, KRAKÓW - NOWA HUTA
Spotkanie Klubu Nowohuckiego Gazety Polskiej:

Klub Krakowski Gazety Polskiej w Nowej Hucie zaprasza na kolejne spotkanie. Odbędzie się ono 24 marca, o godz. 17:30, w sali przy kościele pod wezwaniem św. Józefa na osiedlu Kalinowym.

Gościem Klubu będzie p. Zuzanna Kurtyka. 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Собаки лают, потому что они боятся!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#141987

точно.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#142193

Ale ten internet zawiły jak labirynt... Odpowiedziałem Panu na Psach... :)
Pana motto jest niezwykle sugestywne, ot pyta mnie wczoraj znajomy: i co, nie nudzi ci się tak złocić? A ja mu na to: nie, nie nudzi, biję kurwy i złodziei w myślach.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#142246