WikiLeaks kto za tym stoi?

Obrazek użytkownika Jacek K.M.
Świat

22 letni szeregowiec Armii USA Bradley Manning (analityk wywiadu), pracujący w amerykańskiej bazie w Iraku został aresztowany 2 tyg. temu i osadzony w Quantico w Wirginii. Już wczesniej wykradał tajne informacje (najpierw były to sfilmowane akcje bojowe) załadował je na cd i przekazywałl Julianowi Assange (który od 2006 rozpoczął publikacje tajnych dokumentów na WikiLeaks), obywatelowi Australii, który przebywa obecnie na terenie Anglii. Przechwycone i publikowane ostatnio materiały kończą się rzekomo na lutym 2010 r, zawieraja ponad 250 tys. dokumentów-depesz, korespondencji, wymiany pogladów pomiedzy Waszyngtonem (State Dept.) a jego ambasadami w różnych stolicach swiata. Depesze te przesłano do redakcji New York Times, Der Spiegiel (Niemcy), Guardian (Anglia), El Pais (Hiszpania) i Le Monde (Francja).

Obserwatorzy utrzymuja, że młody Assange spedził dzieciństwo w jednej z sekt/komun w Australii, podkreslając, że jego lewacko anarchistyczne poglądy mogą być rezultatem penetracji w/w srodowisk przez różnego rodzaju agentury. 39 letni Assange, który często odwiedzał różne kraje europejskie, jest poszukiwany listem gończym, za rzekomy gwałt (dwie kobiety w Szwecji). Jego adwokatem jest Mark Stephens, osoba która w przeszłosci pracowała dla organizacji George’a Sorosa na zasadzie “pro bono”. Lewicowy Ekwador zaofiarował nawet azyl dla Juliana, ale wycofał się z oferty już nastepnego dnia. Ostatnio Julian zagroził ujawnieniem nowych dokumentów, tym razem dotyczacych “represyjnych reżimów Rosji i Chin”. Pożyjemy (ale czy on?), zobaczymy.

Wypowiadający się korespondenci zwracają uwagę na srodowisko z jakim indentyfikuje się szeregowy Bradley Maninng (Code Pink, Noam Choamski, Michael Moore, Answer Coalition, Tides Foundation i Instytut Otwartego Społeczeństwa- ostatnie dwie organizacje kierowane przez George’a Sorosa, w Polsce fundatora Fundacji Batorego).
Do wpadki Bradley’a przyczynił się eks-hacker komputerowy z Kalifornii, który po wielokrotnych “chatach” z wojskowym analitykiem skontaktował się z wojskowym wywiadem, obawiając się o bezpieczeństwo “demaskowanych” żołnierzy i osob cywilnych.

Opublikowanie ostatnich dokumentów miało za zadanie kompromitację Departamentu Stanu USA z jego kierownikiem Hillary Clinton jak i ogólnie pojmowanego prestiżu USA. Najwiekszym skandalem jest język i styl używany przez urzedników Departamentu Stanu w ich korespondencji z centralą a odnoszący się do dostojników innych państw. Są tam np. ostre oceny Putina (alpha dog) i jego mafijnego dworu, niezdecydowanej i mało twórczej, ale teflonowej Angeli Merkel, hulankę i kobieciarza Berlusconi’ego (przyjaciel Putina) i Sarkozy’ego (“król jest nagi”).
Najlepszym kąskiem jest chyba napuszczanie USA przez króla Arabii Saudyjskiej Abdullaha na “ucięcie głowy żmiji” czyli zbombardowanie instalacji nuklearnych Iranu, jednoczesnie sowicie finansującego Al Kaidę. Rownież Izrael namawiał USA na podobne bombardowania Iranu. Dowiadujemy się, że w czasie wojny izraelsko-libańskiej strona libańska używała ambulansów do dostarczania broni i amunicji walczącym oddziałom.

Zabawna jest info o libijskim Kadaffim, że zawsze towarzyszy mu ukraińska blondynka/seksbomba jako pielęgniarka, czyli jego ulubiony wielbłąd wypadł już z łask, a szkoda. Najbardziej interesującymi są polecenia Clinton dotyczące drobiazgowego szpiegowania i zbierania szczegółowych, w tym biometrycznych info o dyplomatach z innych państw.
O Polsce jest na razie przyzwoicie, głównie depesze odnoszą się do zdecydowanej postawy sp. Lecha Kaczynskiego w czasie kryzysu w Gruzji i nieco o negocjacjach w/s tarczy antyrakietowej.

Jaki jest cel tych wczesniej zapowiadanych obfitych przecieków? Obserwatorzy zwracają uwagę, że USA wiedząc wczesniej o mających nastapić przeciekach nic nie zrobiły aby do nich nie dopuscić (posiadając takie możliwosci). Wskazują przy tym, że celem do zniszczenia jest wojsko USA, jego opinia w kraju i za granicą. Rządy zawsze szpiegowały się przez swoich agentów “jak swiat swiatem”, to normalne. Celem bezposrednim może być Hillary Clinton, potęcjalny przeciwnik osłabionego ostatnio Obamy w walce o fotel prezydencki w 2012r.

Również Izrael może mieć interes w oswajaniu opinni publicznej z myslą o uderzeniu na nuklearne instalacje Iranu (przecież o to samo prosili królowie Arabji Saudyjskiej i Bahrain’u!) więc wszyscy tego chcą!.
Prezydent Obama nie wydaje się zbyt zmartwiony wyciekiem, kiedy ma chwilę wytchnienia- gra (ostatnio mało zębów nie stracił) w koszykówkę! Jak to się mówi: jest wysoki, ale nie wyrósł!. A przy okazji , podczas kampanii wyborczej rzeczywiscie obiecywał bardziej przejrzystą administrację więc niektóre obietnice wyborcze są spełniane (niedługo można będzie wierzyć politykom!). Częstym gosciem gospodarza Białego Domu jest George Soros, miliarder, spekulant walut i jeden z czołowych globalistów których celem jest Nowy Porządek Swiatowy (pierwszy chciał tego Adolf Hitler!).

USA są w poważnych ekonomicznych kłopotach, wzrasta bezrobocie, cholernie wzrasta zadłużenie, upadają biznesy, rząd, a własciwie prywatny Federal Reserve Board drukują jak wsciekli pieniądze bez pokrycia. Nadchodzi kryzys i inflacja, która zmiecie oszczędnosci, które ludzie gromadzili przez lata. Chwieją się instytucje, niewypłacalne fundusze emerytalne i banki (w które rząd pompuje pieniądze podatnika). W siłę rosnie tylko rząd federalny, który sprzymierzając się z lewicowymi związkami zawodowymi w zawrotnym tempie zadłuża kraj, przejmuje coraz to nowe gałęzie gospodarki, zmieniając radykalnie Amerykę. Obydwie partie polityczne (demokraci i republikanie) przesuneły się już dawno na lewo politycznego spektrum i jedzą z ręki potężnym siłom globalistycznym, które nie dbają o interesy kraju używają jedynie jego potęgi, armii, technologii jako narzędzi do przebudowy swiata i do umocnienia swojej pozycji.

Okazało się że wielkie wojny są zbyt kosztowne (szczególnie gdy pieniądze tych ludzi są wszędzie) dlatego wybrano “podbój pokojowy” inwestując w porządane przemiany na poszczególnych kontynentach .Globalisci szczególnie nie lubią nacjonalizów, czy nawet patriotyzmów. Aby cos nowego zbudować trzeba cos starego zburzyć, wstrząsnąć jego posadami, wartosciami , spowodować chaos, podważając zaufanie do instytucji i ukrztałtowanego porządku. Bez tego żadna rewolucja nie wypali!

Najbardziej zaawansowane są zmiany w Europie, zmęczonej krwawymi wojnami, wykształconej w przejętych przez lewicę szkołach i uniwersytetach i gotowej przyjąć pierwszą komunię jednosci i pokoju. Otwarte granice panstwowe, napływ elementów z innych kultur, ras a nawet wojujących religii,akty terrorystyczne mają za zadanie skruszyć istniejące wolnosci i prawa obywateli do tego stopnia, że zagrożeni sami wyposażą swoje rządy w większe kompetencje. W czasie rewolucji bolszewickiej dla uczestników nie było ważne czy to Polak, Żyd, Rosjanin czy Niemiec, wszyscy mieli status towarzysza. Unia Europejska ma podobne apetyty i zamiary wobec państw narodowych (a własciwie euroregionów) Europy.

Wielu w historii planowało zawładnięciem częsci swiata, niektórym nawet to się udawało, przynajmniej na jakis czas. W USA mamy do czynienia ze smiałymi próbami obywatelskiego sprzeciwu (Tea Party) wobec cynicznego zawłaszczenia Republiką, czego bylismy swiadkami w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych, a zdawało się że Amerykanie już się nie obudzą, że jest już za póżno.

W Polsce ciągle jeszcze tli się jeszcze ogień suwerennej wolnosci, ale każdego dnia zalewany jest przez wyspecjalizowane marionetki niezliczonymi kubłami pomyji, tak aby nikt “zdrowo rozsądkowy” nie uległ pokusie ażeby się do niego zbliżyć i swoje serce przy nim ogrzać. Polacy obserwujcie swój rząd, patrzcie politykom na ręce kiedy zadłużają już nie was ale wasze dzieci, kiedy (oczywiscie dla waszego dobra!) tworzą masę nowych przepisów aby lepiej regulować wasze życie,czyniąc go bardziej bezpiecznym, zdrowszym i opartym na większej sprawiedliwosci społecznej.

Czy wyciek WikiLeaks jest “za pozwoleniem” i może być częscią planu globalnych decydentów? Pewnie dowiemy się wkrótce więcej na ten temat. Czytałem gdzies, że Julian Assange powinien być zrzucony z samolotu nad Afganistanem z puszką wieprzowiny i scyzorykiem.

Jacek K. Matysiak

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

...dałem Pani "10" za doskonałą analizę okoliczności afery i rzut oka na socjalistyczne USA,

pozdrawiam,

ps: mam nadzieję ze Amerykanie wysiądą na przystanku niepodległość i przepędzą na czetry wiatry tę lewacką mafię,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#111065

Pytanie "kto za tym stoi", jest jak najbardziej zasadne.
Trudno bowiem jest uwierzyć, że jakiś australijski haker, potrafi podskoczyć takiemu państwu jak USA, a także Rosja i Chiny, jak to może wynikać z dalszej części Twojego artykułu.
Kto jest animatorem takich zdarzeń?
Wskazanie na postać Georg'a Soros'a jest jak najbardziej słuszne.

Obywatelom poszczególnych państw wmawia się, ze światem rządzą politycy.
Należy tu od razu zaznaczyć, że my jako Polska polityków w dniu dzisiejszym nie mamy,a jeśli jednak kilku znajdziemy w naszym kraju, to niestety, ale nie są oni u władzy, więc można powiedzieć, że jesteśmy już wsadzeni do wora zwanego GLOBALIZM.

Co nas może uratować?
Prognozy na przyszłość Polski, są wręcz czarne.
Historia podpowiada nam, że już nie jeden raz potrafiliśmy wychodzić z największych opresji.
Czy tym razem nie damy rady?

Uważam, że przyszłe wybory parlamentarne będą dla Polski historyczne i będą one na wagę szekspirowskiego "być, albo nie być..." dla naszego kraju.

Mam nadzieję jedynie, że nie będzie jeszcze za późno, aby cokolwiek zmienić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#111073

należy wpierw posłużyć się stara maksymą brzmiącą: "is fecit cui prodest" czyli "uczynił ten komu to przyniosło korzyść".
Kto na tym traci, a kto zyskuje ? Jakie wydarzenia które się dzieją lub lada chwila się wydarzą mają "przykryć" wycieki WikiLeaks?
Zaangażowanie w temat "wielkiego filantropa", który utrzymuje również swoją "agenturę" w Polsze w postaci pewnej fundacyjki też wiele o tym może powiedzieć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#111067

stawiałbym na pomoc przynajmniej naszego przyjaciela, wujka Wołodii

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#111129