Per capita

Obrazek użytkownika Kuki
Gospodarka

Co by o Władymirze Putinie nie myśleć i mówić, to trzeba przyznać, że dla Rosjan jest on bohaterem, bo

to za jego prezydentury Rosja wyszła z zapaści gospodarczej. Nie dziwi mnie wcale, że Rosjanie w większości go popierają: byt kształtuje świadomość.

Na powyższym wykresie wyraźnie widać, że za prezydentury Putina nastąpił zdecydowany wzrost dochodu narodowego na głowę mieszkańca Rosji. W efekcie, w roku 2009 Rosja dogoniła Polskę, pomimo, że do UE nie należy.

Co jeszcze można odczytać z wykresu? Na pewno nie to, co ciągle wmawia Polakom przewodniczący PE J. Buzek, że doganiamy Niemcy. A może to było "dogonimy"? Tylko kiedy, panie przewodniczący Buzek?

http://www.google.com/publicdata/home

Przy okazji proszę spojrzeć na to:

To takie uzupełnienie do
http://niepoprawni.pl/blog/110/druga-fala-nadchodzi
oraz odpowiedź na wybiórczą ekonomię mgr. T. Lisa.
Jak widać nasza gospodarka podąża za niemiecką, ale nie w latach 2006-2007.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Nie dziwi mnie wcale, że Rosjanie w większości go popierają: byt kształtuje świadomość."

Jeżeli kolega bloger twierdzi, że Rosjanie popierają Putina, to mniemam, że kolega jest zupełnie oderwany od rzeczywistości.

Fajne są też wykresy przedstawione powyżej.
Chyba ze "Sputnika 1" POchodzą :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rusznikarz

#190050

źródła dla wykresów są podane. zachęcam do korzystania.
podobnie z http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adimir_Putin
ta lektura powinna wystarczyć. chociaż niektórzy zawsze wiedzą lepiej... z GW

http://wyborcza.pl/1,75477,9317750,Spada_poparcie_dla_Miedwiediewa_i_Put...

poparcie rzeczywiście ostatnio spada w związku z kryzysem, ale nieznacznie. mam pytanie: kto zostanie w Rosji prezydentem?
http://niezalezna.pl/12889-spada-poparcie-dla-putina-i-miedwiediewa
wystarczy dodać 23 + 18 + część niezdecydownych i wiemy, że Putin wygra w I turze

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#190074

proszę - oto naprawdę fajny wykres, tylko czy go zrozumiesz :)
http://www.google.com/publicdata/explore?ds=ds22a34krhq5p_&ctype=l&strai...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#190080

Dla Rosji - odwrotnie niż dla nas - Putin jest mężem opatrznościowym. Wyniósł Rosję do pozycji nieporównywalnie wyższej niż ta, jaka była za Gorbaczowa czy Jelcyna. Nieważne, co mysli Memoriał czy inni opozycjoniści i demokraci. Lud go czci, bo przywrócił Rosji godność, potęgę i to, że świat się z nią liczy. Niekiedy zastępuje ludziom Chrystusa (po latach tępienia religii, a ludzie jakiegoś kultu potrzebują).
Bardzo polecam książki Mariusza Wilka (korespondent "Kultury" Giedroycia). W tym konkretnym przypadku, kultu, polecam "Dom nad Oniego" (to zrusycyzowana forma nazwy jeziora Onega). Polecam wszystkie książki tego autora, to wieloletnia obserwacja uczestnicząca. Która nijak się ma do opinii intelektualistów postulujących demokratyzację Rosji. Bez lektury książek Wilka nie można wypowiadać się na temat wewnętrznej polityki Putina. Putin dobrze wie, czego potrzebują Rosjanie i na co zasługują - Rosjanie, a nie grupka kawiarnianych dyskutantów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#190051

Jan Bogatko

..o religinym uniesieniu dla Putina (w Rosji jest naprawdę sekta, która go czci) pisałem. Lud go czci, po trzyma go za mordę. Bo morduje wymimaginowanych wrogów Rosji.

Hitler też obdarzany był uczuciem religijnym, zwłaszcza przez SS (Ordensburgen). Również planowano wynieść go na ołtarze.

Je wystawiałbym tak złej opinii Rosjanom. Znam wielu myślących wśród nich. Ale ten naród ma jeszcze długo drogę przed sobą, bo projekt "człowiek sowiecki" się udał (w Polsce zresztą w dużej mierze też!),

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#190063

Jan Bogatko

...równie wielkim poparciem cieszył się Stalin, Breżniew itp. To poparcie wśród warstw ciemnych w Rosji jest równie wielkie, jak w Polsce (także dla Putina).

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#190062