Oświadczenie SKJB "Dzieci Białegostoku". Skandaliczne zachowanie policji na meczu z Lechią.

Obrazek użytkownika Nerwowy
Kraj

Jesteśmy zszokowani dzisiejszymi wydarzeniami na trybunie Łuk. Przede wszystkim prosimy nie wierzyć w nieprawdziwy przekaz niektórych mediów, które mogą informować o kolejnych wybrykach kiboli, bohaterskiej akcji policji lub o tym, że fani Jagiellonii opuścili trybuny z powodu niezadowalającej gry zawodników.

Mecz z Lechią miał być wyjątkowym, pierwszym u siebie w nowym sezonie i jednocześnie powrotem kibiców przyjezdnych na sektor gości. Jak każdy fan Jagiellonii wie, nie darzymy się wzajemną sympatią z kibicami z Gdańska, co dodatkowo budzi emocje. Mimo to żaden z okrzyków w stronę przyjezdnych nie został zaintonowany przez naszego Gniazdowego prowadzącego doping.

Tymczasem około 20 minuty meczu niespodziewanie na sektor Łuk, w stronę „gniazda” ruszyła policja. Jak się później okazało nie miała na to zgody organizatora meczu (czyli naszego klubu), którego nie poinformowała o żadnych działaniach w kierunku kibiców. Policjant skandalicznie przedarł się przez kibiców i wtargnął na gniazdo, gdzie stał fan Jagiellonii prowadzący doping. Kibice nie mogli zgodzić się na aresztowanie osoby, która nie popełniła żadnego wykroczenia i nie złamała ani jednego punktu regulaminu stadionowego! Pojawiły się okrzyki, otoczono również gniazdo w celu uniemożliwienia zatrzymania naszego brata. Tymczasem niczym za komuny policja zaczęła kibiców rozpychać, bić i gazować. Aresztowano jednego z fanów, który stanął w obronie prowadzącego doping. Doszły do nas słuchy, że policja poprzez wtargnięcie na sektor i gniazdo chciała wylegitymować kibica! To jest zupełny skandal wobec osoby, która wchodząc na stadion nie jest pod żadnym pozorem anonimowa, nie jest przestępcą, nie łamie prawa i zasad imprezy masowej. Nie ma słów, aby opisać nonsens i chore przesłanki działania policji, która nie mając podstaw do podjęcia tak drastycznych kroków, podczas trwania meczu wtargnęła na sektor. Po zatrzymaniach pod Urzędem Wojewódzkim myśleliśmy, że opinia publiczna dała do myślenia przywódcom funkcjonariuszy, szeroko krytykując ich zamachy na dobro spokojnych i pokojowych kibiców. Jak się okazało policja ustanawia nowe, własne prawo i kierując się nim podejmuje absurdalne kroki. Jeszcze wczoraj rozmawialiśmy z głównymi komendantami apelując o spokojne zachowanie i zmniejszenie odstraszającej ilości policji na stadionie i przed nim. Nie ma drugiego miasta, nie ma drugiego stadionu w Polsce, gdzie dzieją się takie rzeczy jak w Białymstoku przy ulicy Słonecznej.

Prowadzący doping ani razu nie użył wulgaryzmów i nie intonował piosenek obrażających kibiców gości. Służby porządkowe nie miały zatem podstaw, by zareagować. Okrzyki były intonowane i wykrzykiwane przez kilka tysięcy kibiców Jagiellonii. Policja nie tylko nie miała podstaw, by podjąć działania w stosunku do „gniazdowego”, ale również nie skonsultowała z organizatorem imprezy masowej swoich działań.

Jest to skandal i nie ma słów, które mogłyby wyrazić nasze oburzenie i krytykę wobec atakowania spokojnych kibiców i zakłócania meczu. Mamy nadzieję, że odpowiednie osoby wyjaśnią i dojdzie do zmian w policji, która coraz bardziej przeciwdziała kibicom i ich bezpieczeństwu. Do tego i my będziemy dążyć.

Po karygodnej akcji policji, kibice z Łuku opuścili stadion. Dziękujemy za solidarne zachowanie!

Nie możemy godzić się na bezpodstawne zamachy na kibiców. Do czego to prowadzi? Najszybciej do pustych trybun, a tego ani klub, ani my nie chcemy. Na to wygląda, że stojąca ponad prawem policja tego pragnie i usilnie do tego dąży. Będziemy się stanowczo sprzeciwiać takim działaniom. Prosimy i kibiców, i media, aby najpierw zapoznały się z prawdziwym przebiegiem wydarzeń, a później wyciągali odpowiednie wnioski.

SKJB "Dzieci Białegostoku"

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dzięki za tę ważną relację. Zdaje się, że po aresztowaniu "Starucha" wydarzenia z Białegostoku są kolejnym etapem tuskowej wojny z kibicami. Matoły to chyba za delikatnie powiedziane...

Pozdrawiam serdecznie i proszę o bieżące info!
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#175415

Xenia
ulubionej drużynie z Krakowa, napisałam na niezależnej, aby zbojkotować wszystkie mecze w rozgrywce jesiennej. Dopiero pusta kasa klubów zdopinguje ich prezesów aby załatwili to jak należy i poskromili policję. Kibice nic już nie zrobią bo ryży za wszelką cenę chce sprowokować kibiców wszelkimi dostępnymi metodami, co widać jak wyżej. To jest otwarta wojna Tusk-kibice i nie miejsce złudzeń, że coś się poprawi. Najlepszym przykładem jest wczorajsza śmierć A.Leppera. To powinno do Was przemówić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#175423

Za komuny, potem w stanie wojennym, na celownikach byli wszyscy którzy przewodzili wszelakim organizacjom, zwiazkom i grupom. Bylem w tej roli i miałem za swoje. Ale sytuacja sie zmieniła i oni mieli problemy. Gdyby nie okrągły stół, byli by zmarginalizowani. Dosłownie i w przenośni. Drugiego okrąglaka nie będzie. Musi to do nich w końcu dojść. W wykonywanie rozkazów, wynikiem których ludzie są traktowani jak przestępcy, gdy więzienia się zapełniają osobami skazanymi przez sądy kapturowe, nikt już nie uwierzy w racje wymiaru niesprawiedliwości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#175429

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Tusk nie może wybaczyć panom kibolom matoła i Toli,widocznie policja ma za wszelką cenę prowokować,Tusk nienawidzi też tej części Polaków która nie czmycha jak policja tupnie nogą poza tym jest nastawiona patriotycznie i potrafi tych wartości bronić.Moja żona to pielęgniarka i mimo strajków( śmiech na sali ,bo kto weźmie poważnie strajk gdzie nie można narażać zdrowia pacjentów)od kilku lat nie dostała podwyżki i tyra za minimum,a tacy górnicy czy kibole nie dadzą się tak łatwo stłamsić jedni mają dostęp do materiałów wybuchowych i zapalników,a drudzy są zaprawieni w boju i w razie zadymy kości trzeszczą.Policjanci to cwaniaki jak jest ich trzy razy więcej i to uzbrojonych we wszelkie środki przymusu to kozaczą jak cholera.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#175430

Pozdrowienia z Gdańska. Ważna informacja. Dzięki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#175432

Policja ma swoich zwierzchników i podlega pod odpowiedni resort. Policjanci zareagowali tak jak im kazano, taki dostali rozkaz.
Proszę więc autora tego tekstu, żeby nie zwalał winy na policję. Patrzeć trzeba wyżej i głębiej.
Walczcie z obecnymi strukturami politycznymi a nie ze stróżami prawa.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#175441

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Policja w takich sytuacjach rzeczywiście przeważnie ma prikaz co robić,ale nie zawsze,często jednak robi to bo wie że jej za to władza nie zgani,a czasem nawet nagrodzi.Druga sprawa wiem z własnego doświadczenia,że policja jest zdolna z zemsty do ohydnych działań z najniższych pobudek,gdzie fałszywe zeznania z ich są na porządku dziennym,a traktowane jest to przez nich jako rzecz normalna i etyczna gdy robią to oni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#175443

Niestety nie znamy kulis tego zajścia. Mógł to być zarówno zaplanowany akt prowokacji, co świetnie wpisywałoby się w walkę Tuska z kibicami, jak i spontaniczny atak jakiegoś policjanta oszołoma, który swoją akcją rozpętał burzę na stadionie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#175472

 Prowokacyjne zachowania policjantow to nie wina gory, to efekt wypaczenia ich osobowosci, nieznajomoscia prawa i pewnoscia o pelnej bezkarnosci! Z tym tez trzeba walczyc! Poprzez dokumentowanie ich zachowan i pozywaniem do sadu! Jezeli nie teraz, to za kilka miesiacy!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#175444

Tu jeszcze dodam, ze w dzisiejszych ,,demokratycznych`` czasach, kibice kazdego wiekszego pilkarskiego klubu w Polsce, powinni niezwlocznie zaopatrzyc sie w adwoktow. Tak na wszelki wypadek,,, bo tych wszelkich wypadkow mamy to coraz wiecej i wiecej. I z pewnoscia sie jescze rozmnoza...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#175456

To prawda. Morale w policji jest marne. Trzeba jednak pamiętać, że to tzw. "góra" jest przede wszystkim winna. Winna grzechu zaniechania i cichego przyzwolenia na wypaczone praktyki w policji.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#175473

UBecka banda łobuzów dostała wyrażny rozkaz w całym kraju,
aby bezwzględnie niszczyć, jedyną zorganizowaną grupę
młodych Polaków.Tych ludzi nie mają pod swoją kontrolą.
Uwierzcie mi,że przywódców będą wieszać w pokojach hotelowych,ewentualnie w domach.Prezydent L.Kaczyński też
był niepokornym i nie mieli na niego wpływu.
http://www.youtube.com/user/janolsza?feature=mhee#p/a/f/1/VsktKD3oX7E

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JAN OLSZEWSKI

#175467

Słyszałem o tej akcji w Białym, komuna komuna i jeszcze raz komuna!
Byłem wczoraj na meczu Polonia- Wisła, policji tyle że można pomyśleć że wojna idzie, zamknięte miasto. A ciekawe czy jakakolwiek telewizja podkreśliła akcję polonistów z początku 2 połowy, gdy na kamiennej rozwinęli płachtę upamiętniającą bohaterstwo powstańców warszawskich? Oglądał ktoś ten mecz w tv, były jakieś migawki chociaż?
--------
"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#175592

 

czy komuna to jest już odpowiednie słowo. Wytworzył się potężny wróg i tak musimy traktować te poczynania, bo wszystkim zatrzymaniom prowokacyjnym po 10.04.2010 (i wcześniej) towarzyszom "niewyjaśnione zgony".

Takim "spinaczem" może być poniższa wiadomość:

 

http://archiwum.polityka.pl/art/adam-czy-daniel,356643.html
Adam czy Daniel?
Niestrudzoną lustratorkę Dorotę Kanię w „teczce ADR” czeka smakowity kąsek: raport Włodzimierza Cimoszewicza. „Jesienią 2001 roku z polecenia partii »białej flagi« skierowano mnie do jaczejki sowieckiej aparatury pod kryptonimem MSZ RP. Miałem kierować tą siatką. Składała się ona w zasadniczej części z wychowanków MGIMO”, co sprzyjało „przyjęciu postawy klęczącej i służeniu interesom Moskwy i Brukseli”. Wśród ludzi układu, którzy trafili do kierownictwa siatki, znalazł się m.in. „Daniel”.
Skutki działania siatki były niejednoznaczne – przyznaje Cimoszewicz. Z jednej strony udało się po mistrzowsku pozbawić RP suwerenności przez włączenie do żydo-masońsko-liberalnej struktury znanej jako tzw. Unia Europejska, z drugiej jednak były i błędy – przypadkowy i sprzeczny z instrukcjami centrali sukces naszej misji na Ukrainie. „Jak wiadomo »Prezio«, Daniel i ja mieliśmy jedynie pozorować akcję obrony prawa i demokracji w Kijowie. Trochę przesadziliśmy i nieoczekiwanie przekonaliśmy Ukraińców do respektowania wyświechtanych frazesów o uczciwych wyborach”. Teraz, kiedy „Polityka” – wzorem znanej dziennikarki – wypuściła pierwsze jaskółki z akt ADR, nie pozostaje nam nic innego, jak zwrócić się do figuranta po 200 tys. zł pożyczki. Przy okazji przepraszamy za ujawnienie ich dokumentów, ale prawda i wolność badań naukowych są najważniejsze.
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#176615