OŚWIADCZENIE OZSK W SPRAWIE PROTESTU NA MECZACH LIGOWYCH

Obrazek użytkownika Nerwowy
Sport

Szanowni Państwo,

zwracamy się w imieniu Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców – organizacji łączącej pracę kilkudziesięciu Stowarzyszeń Kibiców w całej Polsce. Wydana niedawno przez rząd pokazowa wojna, to wydarzenie w demokratycznym kraju niespotykane. Zwykli kibice stali się wrogiem publicznym numer jeden. Nie zważając na obowiązujące prawo oraz gwałtownie malejące wskaźniki naruszeń porządku na stadionach publikowane przez Policję postanowiono zniszczyć i rozbić ruch kibicowski w Polsce.

Stowarzyszenia Kibicowskie i nieformalne grupy współpracujące z OZSK podjęły decyzję o rozpoczęciu protestu do czasu zaprzestania narastających represji. Podczas nadchodzącej kolejki ligowej na większości polskich stadionów piłkarskich nie będzie prowadzony zorganizowany doping.

Przypominamy, że dzięki najwierniejszym fanom angażującym się w życie kibicowskie swojego klubu – szare trybuny polskich stadionów nabrały kolorytu. Często efektowne oprawy oraz choreografie to jedyny czynnik przyciągający widzów na zaniedbane stadiony i spotkania o wątpliwym poziomie piłkarskim. Stowarzyszenia Kibiców uczestniczą także w życiu lokalnych społeczności organizując na ich rzecz setki akcji rocznie.

Protestujemy przeciwko:

1) odpowiedzialności zbiorowej, która przybrała formę masowego zamykania stadionów i absurdalnego zakazu wyjazdów;
2) zatrzymaniom „w blasku kamer telewizyjnych i fleszy aparatów fotograficznych” przy użyciu Grup Realizacyjnych Policji (przeznaczonych do zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców) osób odpowiedzialnych za oprawy meczowe, odpalenie pirotechniki czy prowadzenie dopingu;
3) wprowadzeniu zasady „zero tolerancji” skutkującej setkami mandatów w całej Polsce za drobne przewinienia popełniane przez kibiców, które na co dzień są niezauważane przez organy ścigania;
4) karaniu za picie alkoholu przed i po meczach w sytuacji gdy Rząd pracuje nad zmianą ustawy mającej dopuścić do sprzedaży piwa na stadionach;
5) wprowadzaniu cenzury na stadionach przez zakazanie prezentowania transparentów dotyczących aktualnej sytuacji społecznej;
6) zakazom stadionowym za okrzyki wynikające z atmosfery i klimatu meczu, które obecne są w życiu codziennym i publicznym;

Nasz protest będzie trwał dopóki instytucje publiczne będą wykorzystywane do prowadzenia wojny przeciwko obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej.

Bardzo prosimy wszystkich kibiców o zrozumienie, gdyż walczymy o prawa nas wszystkich. Prosimy również o wsparcie naszej walki, inicjatyw oraz pomysłów. Nie pozwólmy, aby w ramach źle rozumianego interesu politycznego i medialnego niszczono naszą pasję.

Zaznaczamy, że działalność OZSK i środowisk kibicowskich nie jest i nigdy nie będzie w żaden sposób związana z jakąkolwiek partią czy ugrupowaniem politycznym.

Piłka nożna dla kibiców!

Ps. Jednocześnie pragnę dodać od siebie, że oświadczenie który wisi na stronie niezależnej nie jest dziełem OZSK!
Zawiodłem się bardzo na redaktorach niezależnej, powody zostawię dla siebie.

Z Kibicowskim Pozdrowieniem!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

W myśl zasady "zero tolerancji" Tusk powinien mieć "zakaz sejmowy" i zakaz wstępu do kancelarii PRM.

Z Kibicowskim Pozdrowieniem (kibic żużla)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158376

Ja się chętnie podpiszę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158422

akcję pisania petycji i wogóle wszelką pożądaną aktywność społeczną związaną z paskudnymi poczynaniami tego nie-rządu. Wasza akcja powinna obudzić serca i pobudzić ludzi związanych z kibicowaniem na stadionach do jeszcze większego zaangżowania w sprawę wolności obywatelskich. Władza pochodząca z wyboru uzurpuje sobie prawo do decydowania o zakresie naszej wolności.

Ale nasza wolnośc powstaje w naszych głowach. I tyle jej posiądziemy ile sobie sami damy. Ten nie-rząd nie jest nam do tego wogóle potrzebny.

Nie dajcie się, kochani!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158436