KOMPROMITACJA. Faktycznie idziemy w stronę Białorusi? AKTUALIZACJA

Obrazek użytkownika Nerwowy
Kraj

Obejrzyjcie ten filmik, cały. Ludzie zatrzymani przez policję za wykrzykiwanie antyrządowych haseł. Zatrzymywani oczywiście przez durnych policjantów, którzy nawet nie potrafią wytłumaczyć, jakie wykroczenie zostało popełnione.

Władza i obywatele - dwie strony barykady. Pytanie, kto jest dla kogo, dawno straciło na aktualności. Wiadomo, że to obywatele są dla władzy - mają płacić podatki, głosować i siedzieć cicho. A policja zamiast zajmować się poważnymi sprawami, ze strzelbami gania młodzież, która stoi na trawniku. Czasy się zmieniają, ale mundur w Polsce wciąż kojarzy się tak samo jak kiedyś.

Hańba.

http://www.youtube.com/watch?v=q5ZodDSk8A0&feature=player_embedded

Po kilku godzinach, wszyscy zwolnieni, część przyjmuje mandaty po 500 zł, część odmawia i będzie dochodzić swoich racji przed sądem


Poniżej treść oświadczenia, wydana przez Stowarzyszenie Kibiców Jagiellonii Białystok "Dzieci Białegostoku"

"Dnia 17 maja 2011 roku w Białymstoku odbyła się konferencja prasowa, podczas której wojewoda podlaski Maciej Żywno ogłosił, iż wspólnie z policją i klubem podjęli decyzję o zamknięciu trybuny ŁUK do końca bieżącego sezonu. Przypomnijmy, iż jest to miejsce wyjątkowe dla wszystkich fanów Jagiellonii Białystok. Jest to swoiste serce stadionu, gdzie prowadzony jest doping, organizowane są oprawy i gdzie przebywa większość oddanych kibiców. Podczas konferencji poinformowano, iż decyzja została podjęta jako „mniejsze zło” wobec groźby zamknięcia całego obiektu. Sektor ŁUK został wybrany jako „kozioł ofiarny”, ponieważ zarzucono, iż na sektor wtargnięto dwukrotnie bez identyfikacji i pojawiła się możliwość wniesienia niebezpiecznych narzędzi lub wkroczenia tam osób pijanych. Jednak na obiekcie nie stwierdzono przypadków, jakoby ktoś posiadał takie przedmioty lub stanowił zagrożenie dla innych kibiców. Okrzyki, które według Adama Petelskiego, zastępcy komendanta wojewódzkiego policji, wskazują na lekceważenie narodu polskiego oraz lekceważenie organów administracji państwowej, to okrzyki tłumu, który krytykuje działalność premiera Donalda Tuska, nie zaś obrażanie narodu polskiego. Stadion to ostoja patriotów i nie zgadzamy się z takimi zarzutami. Jeżeli uczestnicy imprez masowych w liczbie kilku tysięcy skandują takie hasła to znaczy, że problem leży po stronie bohatera tych słów, a nie jego autorów. Nie zgadzamy się zatem z decyzją wojewody podlaskiego o zamknięciu trybuny ŁUK, która to uderza w najbardziej oddanych, zagorzałych kibiców, którzy do tej pory byli z klubem na dobre i na złe.

Jednak prawdziwy skandal rodem z czasów PRL-u miał miejsce pod Urzędem Wojewódzkim, gdzie kibice spontanicznie zebrali się, aby zamanifestować swoje niezadowolenie z powodu podejmowanych decyzji, które godzą w prawdziwych kibiców. Artykuł 57. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej brzmi: „Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa”. Wobec tego, że zgrupowanie spontaniczne wywołało niespodziewane wydarzenie i pełnoprawni obywatele postanowili na gorąco zająć stanowisko w stosunku do ważnej decyzji ich dotyczącej, nie mieli możliwości uprzednio poddać zgromadzenia formalnym procedurom. Jako że zgromadzenie miało charakter pokojowy (co z resztą widać na nagraniach), stało się ono normalnym, zgodnym z prawem zjawiskiem wyrażenia niezadowolenia w demokratycznym państwie. Jednak wydarzenia, które nastąpiły później odbiegły od tego i bardziej przypominały problemy obywateli Białorusi. Otóż kibice mieli ze sobą transparenty o następującej treści: „Możecie zamknąć nam stadiony, lecz nigdy nie zamkniecie nam ust” oraz „Zamknijcie jeszcze dyskoteki, galerie i szkoły. Niech nie będzie niczego”.

Ani władzom ani policji nie spodobała się obecność fanów w centrum miasta wyrażających swoje zdanie, wobec czego postanowili zakłócić spokojnie przebiegające zgromadzenie pod pretekstem wylegitymowania. Choć w całym kraju dziesiątki tysięcy obywateli śpiewają podczas imprez masowych, pikiet i zgromadzeń hasła podsumowujące działalność premiera (m.in. „Donald matole, twój rząd obalą kibole”) oraz pojawiają się one na transparentach i na stronach internetowych, jedynie w Białymstoku policja zarzuciła kibicom obrażanie organów państwa. W demokratycznym państwie, gdzie obywatel obywatelowi niestety nie równy, dokonano swoistej łapanki młodych ludzi, którym zarzucono obrażanie swojej Ojczyzny! Hasła skandowane przez dziesiątki tysięcy Polaków, kibiców, rozgoryczonych młodych ludzi, stały się powodem do nałożenia na nich co najmniej 500-złotowych mandatów. Ponadto zatrzymanym osobom zarzucono udział lub organizację nielegalnego zgromadzenia. Mamy nadzieję, że wobec kilkunastu osób, które nie przyjęły mandatów, sąd wymierzy sprawiedliwość stawiając na pierwszym miejscu Konstytucję, wolność słowa i prawo do gromadzenia się! Premier Donald Tusk traktuje wszystkich kibiców tak samo, zapominając, że to w większości młodzi ludzie, nie mający najlepszych perspektyw na przyszłość, których obecny rząd nie potrafi zmienić na lepsze. Jego decyzje uderzyły w pasję i miłość stadionowych bywalców, którzy od dawna są przepełnieni goryczą i złością w stosunku do niego. Zaskoczeniem nie jest krytyka oraz poddanie się emocjom i skandowanie haseł pod adresem jego osoby. Uważamy to za całkowicie normalne w państwie demokratycznym i całą akcję policji (tzw. POpisówkę) określamy jako karygodną i bezpodstawną. Jako że jak wyżej wspomnieliśmy obywatel obywatelowi nie równy, zdajemy sobie sprawę, że owe wydarzenia przejdą bez większego echa. Deklarujemy jednak w tym miejscu każdą niezbędną pomoc osobom poszkodowanym podczas opisanej akcji.

Kilkugodzinne przetrzymywanie na komendzie, które zakończyło krótkie, choć zgodne z prawem zgromadzenie kibiców przed Urzędem Wojewódzkim, uważamy za niesłuszne, godzące w podstawy państwa demokratycznego, niezgodne ze społecznym współżyciem, w którym każdy człowiek ma prawo do własnego zdania! Represje Donalda Tuska do tej pory nie dotykały tak bezpośrednio naszego miasta. Dzisiaj zostaliśmy poniżeni przez jego władze i mamy nadzieję, że każdy przejrzy na oczy, do czego jego decyzje prowadzą. Jak widać nie „tylko” do zamykania stadionów."

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159293

No to mamy zamiast II Irlandii II Białoruś. Aż ciśnienie mi skoczyło

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159317

To, że konstytucja została złamana w ordynarny sposób, to chyba jest niepodważalne. Każdy to widział.

Konstytucja została złamana zarówno przez tych co wydali rozkaz jej złamania, jak i przez tych którzy uczestniczyli w łamaniu konstytucji.

Nie wiem , czy policjanci zdają sobie sprawę z tego, że ich OBOWIĄZKIEM jest odmówić wykonania rozkazu łamiącego Konstytucję. Policjantom NIE WOLNO wykonać tego rozkazu. W innym przypadku będą musieli ponieść konsekwencje swego czynu. Prędzej czy później.

_______________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#159373

Witam,

Parę dni temu zamieścił pan u siebie mój artykuł "Wojna". Napisałem jego drugą część, jeśli pan sobie życzy - proszę go promować w dowolny sposób, także poprzez umieszczenie u siebie. Prosiłbym jedynie o adnotację, iż tekst powstał dla portalu zpierwszejpilki.pl i link do tegoż.

Oto felieton Blamaż o kolejnych kompromitacjach rządu i policji:
http://www.zpierwszejpilki.com.pl/blogiifelietony/kuba-olkiewicz/blamaz/...

Pozdrawiam, Jakub Olkiewicz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159299

KAŻDY zatrzymany, obojętnie w jakich warunkach, MUSI zostać powiadomiony jakim prawem i na jakiej podstawie zostaje "aresztowany" czy przewieziony na komisariat. Jest to ograniczenie wolności - czyżby policja i ich komendant byli aż tak głupi ?!

PS. cholerka, drugi artykuł na Niepoprawnych, a ciśnienie mam już 1000/1000. Nie wiem czy zaglądać do innych blogerów :/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159309

Posuwa się coraz dalej.

Pan Antoni Macierewicz powiedział, że Donald Tusk popełnił przestępstwo i że są dowody na to, by postawić go przed Trybunałem Stanu.
http://niezalezna.pl/10666-tajny-pakt-tusk-putin

Dziękuję Kibicom za to co robią.
Oby Wasze hasło o obaleniu tego rządu się spełniło jak najszybciej. Jesteście niezwykle dzielni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159325

A co powiecie moi drodzy na taka teorie, ze przyszle wybory zostana sfalszowane przez PO tak samo jak byly falszowane w czasie komuny i nastapia kolejne lata rzadow jedynie slusznej partii i wladzy.Tak sobie pomyslalem o takiej opcji poniewaz to co oni robia teraz swiadczy o tym ze nie boja sie zadnej kary w przyszlosci za lamanie praw konstytucyjnych obywatela.Probke falszu mielismy w Walbrzychu a podejrzewam ze i wybory prezydenckie nie byly czysta gra.ikarus.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ikarus

#159328

Dzięki za link. Dałem to na inne portale. Wieje zgrozą.

Policja się skompromitowała, a ich dowódca ma pewną dymisję za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie procedur.

Byle tak dalej, a za Tuskiem będzie już tylko ściana, a przed nim pluton... i to nie obrońców.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#159339

..za wszelką cenę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159344

Czy posiada ktoś informacje co stało się z zatrzymanymi kibicami? Są może jakieś ich relacje? Bardzo proszę o dalsze nagłaśnianie podobnych spraw.

Ponadto proszę dzielić się z Niepoprawnymi wiadomościami ze świata kibiców. Sprawa jest bardzo ważna, zresztą wszyscy tutaj zdają sobie z tego sprawę.

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159349

1pawcio1
Kibiców wypuszczono po kilku godzinach dostali mandaty po 500zł za Wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu.

Art. 49. (53) § 1. Kto w miejscu publicznym demonstracyjnie okazuje lekceważenie Narodowi Polskiemu, Rzeczypospolitej Polskiej lub jej konstytucyjnym organom,
podlega karze aresztu albo grzywny.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto narusza przepisy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.

To jest Polska wolnośc słowa-białoruś nadchodzi
obecnie chwytliwe jest hasło
- Kibicu! Zabierz lemingowi dowód przed wyborami!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

1pawcio1

#159400

KLIKNIJ NA OBRAZEK

Wpis Carcinki

DONALD MATOLE TWÓJ RZĄD OBALĄ KIBOLE

Za www.niezalezna.pl
Kibice Jagiellonii Białystok manifestowali przed tamtejszym
Urzędem Wojewódzkim przeciwko polityce Donalda Tuska, w tym zamykaniu
stadionów. Krzyczeli, podobnie jak kibice w całej Polsce, „Donald
matole, twój rząd obalą kibole” oraz „Precz z komuną”. Policja
zatrzymała ich za... znieważanie premiera.

- Polska chce, jak widać, przegrać kolejne sprawy przed Trybunałem w Strasburgu – tak zatrzymanie kibiców komentuje Jacek Bąbka, prawnik, prezes Fundacji Badań nad Prawem. – Poza wszystkim nie powinno się zatrzymywać osoby, która ma dowód osobisty i można łatwo ustalić jej tożsamość.

- W żadnym razie nie można zachowania kibiców uznać za przestępstwo, przecież nie znieważyli godła czy flagi– dodaje Zofia Romaszewska, obrończyni praw człowieka w czasach PRL. – Język polityczny zradykalizował się, kiedy atakowano poprzedni rząd, i jakoś nikomu to nie przeszkadzało –stwierdza też.

 

jwp Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#159404