Z drogi śledzie! Traktat jedzie...

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Traktat nie traktor... Ale jakieś podobieństwa między nimi występują.

Już wkrótce, łamiąc dotychczasowe zasady ruchu drogowego, w nasze życie WJEDZIE Traktat Lizboński.

Oto fragmenty wstrząsającego artykułu informacyjnego:

----------------------------------------------------------

1 grudnia 2009 roku wjedzie w życie Traktat Lizboński. Dokument na zawsze odmieni Unię Europejską i na dobre wprowadzi ją w XXI wiek. Pozwoli też skuteczniej radzić sobie z wyzwaniami, jakie przynosi współczesny, zglobalizowany świat. (...)

Dzięki ustanowieniu jednolitej osobowości prawnej, Unia będzie mogła lepiej eksponować na forum międzynarodowym interesy państw członkowskich (...)

Te zmiany nie oznaczają jednak, że państwa członkowskie stracą prawo do prowadzenia własnej polityki zagranicznej. Jak tłumaczy prof. Artur Nowak-Far, państwa członkowskie przekazują zadania Unii Europejskiej jedynie wtedy, kiedy jest to dla nich korzystne. (...)

Traktat Lizboński nie powoła do życia europejskiego superpaństwa. Dla uniknięcia takich skojarzeń wszelkie postanowienia sugerujące państwowość Unii, takie jak nazwa "konstytucja" czy też artykuły o symbolach UE (flaga, dewiza, hymn), zostały usunięte. (...)

Skuteczne i efektywne podejmowanie decyzji zapewni rozszerzenie głosowania większością kwalifikowaną w Radzie UE na nowe obszary polityki. Dzięki temu proces decyzyjny stanie się szybszy i sprawniejszy. (...)

Co ta zmiana oznacza dla Polski? – Ten system głosowania jest odrobinę mniej korzystny dla nas niż nicejskim, w którym Polska była wyjątkowo dowartościowana. Głosowanie większością kwalifikowaną obniża nieco wagę średnio dużych państw, takich jak Polska, nie ma tutaj jednak poważnego naruszenia siły Polski w głosowaniach – mówi prof. Nowak-Far.

Jak podkreśla ekspert, system ten ma na celu zapobieżenie częstym przypadkom blokowania decyzji. – To rozwiązanie jest tak skrojone, by państwu, które oponuje w odniesieniu do jakiejś decyzji, trudniej było zdobyć tę kwalifikowaną większość głosów. Ten system godzi ogień z wodą, ale nie narusza polskich interesów – dodaje.

----------------------------------------------------------

No, no... po tych konkretnych, obiektywnych, informacjach jest mi wstyd, że aż do dziś byłem przeciwnikiem centralizacji UE i jej najnowszego traktatu.

Toż to nie traktor, ale prawdziwy czołg zmiatający wszelkie przeszkody na drodze ku powszechnej szczęśliwości europejskiego ludu!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#36207

podziw dla propagandzistów Tygrysie! Tyle lat minęło, a socrealistyczny styl przetrwał. Stąd podziw. Dla żywotności. I twórców, i ich tworów. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36221

Nie wiem czemu nie danoo ludziom zadecydowac o traktacie. Jesli to taki @cukiereczek@ to czemu ludzie by go nie chcieli wziasc.

Inna sprawa, ze to deficyt demokracji, bo dzis te wszystkie zapewnienia brzmia tak ladnie, a jak beda nam nie strocznie, a np. rafinerie zamykac, to tez sie trzeba bedzie godzic, wszak na to pozwolilismy.

To ze UE czy Niemcy nie dbają o nasze interesy to jasne, ale najgorsze jest to, ze sam narod nie potrafi o nie zadbac, chociazby partycypując w wyborach z frekwencją rzędu 75-80%!

I to wina naszej klasy politycznej, ze sprawili ze malo kto sie polityka interesuje, na tyle aby rozumiec o co w tym wszystkim chodzi.

"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36214

"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy"
warto dodać że te słowa wypowiedział J.Piłsudski ..

W pełni się z tym zgadzam .

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

#36218

ojojoj! aale sie bedzie działo z tym wjazdem
zapanuje szczęśliwość wieczna, pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36255

a może nie wjedzie ten traktor tylko wpłynie? Rzeką jakąś? O! Mam wizję!

widzę biel... lśniącą, falującą biel widzę!

Tak! To mleko! Z Brukseli! Z Brukseli ku nam połynie rzeką!
A kiedy wezmą nas pod but, wtedy do mleka dołożą miód.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36289