Hillaria Clinton nie kłamie!

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Amerykańska sekretarz stanu Hillaria Clinton wystąpiła w roli obrończyni dobrej sławy "spontanicznej rewolucji libijskiej".

Amerykanie przekażą rewolucjonistom 25 milionów dolarów "w różnych niezagrażających życiu towarach". Podobno cała ta rewolucja nie była efektem ustaleń między "demokratycznym światem" i ministrami Kadafiego.  

A jeśli nawet, to nie jest to efekt wieloletniej wspólnej strategii, tylko skutek działań wypływających z potrzeby serca byłych urzędników dyktatora. Jak widzi rewolucjonistów pani Hillaria?

 – To nie była grupa, która od lat planowała sprzeciwić się rządom Kadafiego; to była spontaniczna reakcja w kontekście powszechniejszej Arabskiej Wiosny –    powiedziała. – To głównie ludzie biznesu, studenci, prawnicy, lekarze, profesorowie, którzy z wielką odwagą postanowili bronić swoich społeczności i wezwać do zakończenia reżimu w Libii.

Pani Hillaria nie kłamie. Jeszcze do niedawna studenci, prawnicy, lekarze, ani wojskowi nie wiedzieli, że tak szybko, z całego świata zaczną do nich napływać zachęty, aby zostali bojownikami rewolucji.

Na przykład wojskowy przywódca libijskich powstańców, były minister spraw wewnętrznych Libii Abd al-Fatah Junis chyba nawet nie zdążył posprzątać swego ministerskiego biurka. W przełomowych czasach decyzje trzeba podejmować bardzo szybko. Kto pierwszy ten lepszy!

Abd al-Fatah Junis /AFP

Junis był ministrem spraw wewnętrznym Libii, uznawanym za bliskiego współpracownika Kadafiego, ale 22 lutego ustąpił ze stanowiska i przyłączył się do libijskiej rewolucji.

 Węgry mają nową konstytucję!    

Aktualna liczba uczestników "Gulaszowego Czwartku" zarejestrowanych na Facebooku: 371 

(Facebookowcy! Dopisujcie się! I zapraszajcie znajomych!)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Szkoda tylko, że wypłatę odbiorą albo frajerzy w mudurach albo niewinni cywile. Nie Clit-onowa.

Zawsze to samo... kiedy tylko demokraci dorwą się do prezydentury zawsze zostaje coraz więcej do sprzątania...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#153969