Wyczyn Obamy szansą dla Polski?

Obrazek użytkownika Andrzej.A

Tak twierdzą różni mundrole, bagatelizując przy tym sam fakt takiej wypowiedzi. Niestety jest to bzdura i to wierutna bzdura.<br />Szansa to by była, gdyby od razu na miejscu osoba przyjmująca ten medal zrobiła awanturę. Tak się nie stało i w związku z tym jest pozamiatane.<br />Pan Rotfeld, który ów medal w imieniu nieżyjącego przyjmował jest dyplomatą, był ministrem spraw zagranicznych i chociażby z tego powodu winien wiedzieć jak się w takiej sytuacji zachować. Nie zrobił tego co zrobić powinien. Bo powinien albo pierdolnąć tym medalem o glebę w momencie wypowiadania tych słów - jeśli najpierw był akt wręczenia a potem dopiero przemowa, albo odmówić ostentacyjnie przyjęcia jeśli zdarzenia miały inny cykl chronologiczny.<br /><br />Ponadto ja osobiście nie bardzo rozumiem dlaczego akurat pan Rotfeld został wyznaczony do takiego zadania. Żyje wszak siostrzenica Jana Karskiego, czyli ktoś z rodziny, kto jest dużo bardziej predystynowany do odbierania jakichkolwiek odznaczeń niż nawet najbardziej zasłużony oficjel.<br /><br />A mówienie teraz, że to było niezamierzone, w sumie niechcący, jest po prostu obrażaniem inteligencji słuchaczy w Polsce.<br />Bo co teraz się stanie. Nasze władze wystosują notę dyplomatyczną, na którą będzie odpowiedź. Być może nawet w tej odpowiedzi będą zawarte jakieś przeprosiny podpisane przez jakiegoś młodszego zastępcę starszego patafiana z Departamentu Stanu. Czy to coś zmieni - nic. Przecież prezydent Obama nie wystąpi publicznie w TV i nie powie, że "przeprasza Naród Polski za swoją wcześniejszą krzywdzącą i fałszywą wypowiedź".<br />A przekaz poszedł w świat. Taki sam jak od wielu dziesiątków lat: "Polskie obozy zagłady".<br />Tylko się nie zdziwmy jeśli w najbliższym czasie ponowione zostaną niczym nieuzasadnione żądania restytucji majątku po żydowskich ofiarach z lat II WŚ. Albo, że tak jak w 1948 po prowokacji w Kielcach zostanie poddana myśl, że Polaków i Polskę należy oddać pod kuratelę bardziej rozumnych i cywilizowanych bo przecież zaraz znowu narobią bałaganu na cały świat. Bo to zoologiczni antysemici, i twórcy komór gazowych i oczywiście sprawcy tego, że wybuchła II WŚ. No przecież nie można im pozwolić żeby coś znowu wykręcili.<br /><br /><br />Venenosi bufones pellem non mutant<br />Andrzej.A<img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/8215921270713531821-700178... alt='' />

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mędrzec Wałęsa stwierdził,że wpadka Obamy to dla nas szansa i prezydent USA tym samym zrobił nam prezent.Logika godna mędrka.
Nie dodał(przez wrodzoną skromność)-gdybym to ja tam pojechał...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#259793

Ja bym tego nie nazwał wyczynem.Moim zdaniem są dwie możliwości:1.największym mocarstwem świata rządzi imbecyl,majacy w swym biurze niezłych hultajów;2.największym mocarstwem świata rządzi facet,który ma tak głęboko w ..tyle Polskę,że nawet nie czytał przedtem przemówienia.Dodając 1+2=mamy strasznie "do tyłu" w świecie,jeśli chodzi o poszanowanie naszego Państwa.

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,kt&oacute;rzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak &quot;MW&quot;

#259799

Ma Pan rację,a przy okazji będą o tym mówić przez kilka dni.Nic to nie zmieni w postrzeganiu naszej historii przez Barakopodobnych,a temat zastępczy jak znalazł.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#259810

Skąd facet nie znający dobrze historii USA i kłamiący nt.swego miejsca urodzenia ma znać naszą historię?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#259818

Obama może nie znać naszej historii,ale prezydent Obama dysponuje sztabem ludzi,którzy piszą mu mowy tronowe i nie tylko.Za to im płacą :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#259823

jak administracja do administracji, urzędowo.

W kwestii polityki historycznej coś może się zmienić dopiero wtedy, kiedy będziemy rządzić sami w naszym kraju.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#259794

Jeśli chicagowska Polonia zazwyczaj popierająca demokratów nie zagłosuje na Obamę. Stracone głosy Polonii mogą okazać się języczkiem u wagi i przyczynić się do porażki Obamy. Co z pewnością dla Polski będzie korzystniejsze niż jkego reelekcja.
oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#259826