Przeciwnikom teorii spiskowych pod rozwagę

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Kto jest największym zwolennikiem "teorii spiskowych" w RP?
No dwóch jest takich, Waldemar Łysiak i Antoni Macierewicz. Oni są w czołówce i walczą o laur zwycięzcy, reszta to ich nędzni epigoni. Waldemarem Łysiakiem, jako że nie zajmuje ważnych funkcji publicznych, ani o żadne urzędy się nie ubiegał i nie sądzę, żeby zamierzał, to nim zajmować się nie będziemy.
Pozostaje Antoni Macierewicz - można powiedzieć "Naczelny Oszołom RP". Tak zaklasyfikowano Macierewicza w latach 90-tych ubiegłego wieku i tak zostało. Cokolwiek Macierewicz powie to bujda i oszołomstwo - taki jest wyrok zanim jeszcze Macierewicz otworzy usta.
Tymczasem co Macierewicz mówił?
Ano mówił na początku lat 90-tych o tworzeniu się struktur mafijnych składających się z byłych ubeków i będących ramieniem wykonawczym tych struktur mięśniaków z marginesu społecznego. Został za to okrzyknięty oszołomem. Mówił o przenikaniu środowisk post ubeckich do świata biznesu i eliminowaniu konkurencji. Mówił o nieprawidłowościach i kryminalnej działalności WSI, mówił.
I takiego "oszołoma" i "zwolennika teorii spiskowych" uczynił Jarosław Kaczyński likwidatorem WSI i głównym weryfikatorem oficerów tej instytucji. Dziwne, przecież nawet najwięksi przeciwnicy "teorii spiskowych" (ci, którzy deklarują trzymanie z prawą stroną sceny politycznej) jednak w jakimś tam zakresie poważają Jarosława Kaczyńskiego i nie uznają Go za debila, półgłówka i imbecyla. Czyli ta decyzja personalna musiała się jednak mieścić w ogólnych warunkach działania Jarosława Kaczyńskiego i nie wywołała zdziwienia wśród ludzi Go popierających. A wtedy to również było przyjmowanie praktycznie "na wiarę" tego co mówił Antoni Macierewicz. Bo szeroka publiczność nie znała szczegółów. Nie była jeszcze nagłośniona sprawa Olewników, sprawa Romana Kluski gdzieś tam się ledwo przebijała do publicznej wiadomości.
Przejdźmy może do meritum tego wpisu, bo wszystko co do tej pory to wstęp.
Dlaczego w takim razie, gdy na podstawie ewidentnych fałszerstw informacyjnych pochodzących ze strony rosyjskiej, gdy na podstawie tych fałszerstw ktoś - ktokolwiek zaczyna twierdzić, że to był zamach i morderstwo to zaczynacie szanowni przeciwnicy "teorii spiskowych" traktować autorów takich enuncjacji identycznie jak media głównego nurtu traktowały i nadal traktują Antoniego Macierewicza. Bo co, jest to wersja niemożliwa - owszem niestety jest możliwa a elementy dodatkowe takie jak usunięcie systemu naprowadzania oraz nagłe modyfikowanie systemu oświetlenia lampami stroboskopowymi ścieżki schodzenia (co zostało uwiecznione na zdjęciach dostępnych w internecie) tylko coś takiego czynią bardziej prawdopodobnym.
Zamach nie koniecznie musi oznaczać wywalenie dziury w poszyciu o powierzchni kilku metrów kwadratowych, może to być rzecz dużo bardziej delikatna i niezwykle trudna do stwierdzenia. Że ktoś, ktokolwiek twierdzi, że na podstawie pozyskanego do tej pory materiału stwierdza, że był to zamach to ma do tego prawo, ma prawo również do niewiary w dobre intencje strony Rosyjskiej.
Bo dobre intencje i państwo Moskiewskie to nadal są dwie sprzeczności.
Ponadto dochodzi do tego cała osłona medialna, która dla w miarę wprawnego obserwatora poczynań Moskwy i ich poputczików jest wbrew pozorom dosyć czytelna. Chóralne "kochajmy się" nic nie zmieni, nic nie zmieni również postawa zwykłych obywateli Rosji, którzy wiedzeni dobrym sercem składają kwiaty pod naszą ambasadą w Moskwie. Należy oddzielić to co czynią, czują i robią zwykli obywatele od tego co robią władze Rosji.
Dlatego uważam, że każdy ma prawo do swojej opinii na ten temat, również twierdzeń, że był to zamach. I dopóki nikt nie udowodni ponad wszelką wątpliwość, że zamachu nie było to każdy ma prawo uważać, że zamach był. I nie pomoże nazywanie zwolenników takich koncepcji "szalonymi wujkami", albo "oszołomami", albo "zwolennikami spiskowych teorii dziejów".
To są równie uprawnione teorie jak i inne.

A teraz test dodatkowy dla przeciwników spiskowych teorii dziejów. Obejrzyjcie sobie kochani milusińscy zdjęcia z tego tragicznego zdarzenia z 10-04-2010 i zdjęcia z Shanksville. Dla przypomnienia, Shanksville to miejsce gdzie rozbił się czwarty samolot "porwany" w dniu 11-09. Powiedzcie mi co widzicie.
Bo ja widzę jedno.
W Shanksville nie było żadnego samolotu, a w każdym razie nie był to samolot o gabarytach zbliżonych do tego, który teoretycznie miał się tam rozbić.
Samoloty Tu 154 i Boening 757 są maszynami o zbliżonych gabarytach. W granicach plus minus 10 procent są to takie same gabarytowo maszyny. o podobnej masie, rozpiętości skrzydeł, długości.
Gdzie do ciężkiej cholery jest ten samolot z Shanksville. Nie ma go. Wyparował? Ci gostkowie co tam chodzą po polu i zbierają jakieś odłamki to zasadniczo chodzą ze szkłami powiększającymi. A jak się spojrzy na szczątki z pod Smoleńska to co widać - całą goleń samolotu, potężny element dziobowy (wypalony i zniszczony ale w jednym kawałku). Do podniesienia resztek tego samolotu musiano sprowadzić ciężki sprzęt i nadal nie wiadomo, czy uda się go podnieść w całości, czy też trzeba będzie go przecinać.
Gdzie w Shanksville są tak wielkie elementy?
Nie ma ich.
To może ktoś mi powie co się rozbiło lub eksplodowało w Shanksville, bo ja nie kupuję tego, że tam się rozbił B-757, bo nic na to nie wskazuje.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ci wszyscy potępiacze "spiskowych teorii dziejów" to w najlepszym wypadku użyteczni idioci. Jakoś tak się składa, że wykonywanie różnych działań po to by odnieść określone efekty to chleb powszedni polityki. Jeśli do tych działań nie ujawnimy przed dziennikarzami, to już mamy "spisek". Ot, i cała filozofia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#55429

staryk Wiele lat temu z KRAJU RAD w podwojnej cynkowej trumnie przywieziony byl B.BIERUT,ktory udal sie tam z przyjacielska wizyta.Czlowiek jest smiertelny.Nie bylo by w tym nic nadzwyczaj dziwnego,gdyby w tym samym okresie czasu nie zmarli inni wysocy czlonkowie RZADOW ,jak OTTO GROTEWOL,czy WILCHELM PIECK.W dalszych odstepach czasu tych smierci bylo wiecej a BATKO STALIN juz nie zyl.Zastrzegam ze moge sie mylic co do nazwisk.Dat i szczegolowych danych nie moge podac,bo nie mam mozliwosci ich zweryfikowania.Podaje to jako przyklad i do pokazania mentalnosci pewnych ludzi-czy ludzi-moze BESTJI!?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#55440

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#55444

didi
ośmieszanie to znane nie tylko z poprzedniego systemu metody eliminowania niewygodnych, a jeśli ośmieszają to znaczy, że traktują poważnie i się obawiają, czyli jednak coś w tym MUSI BYĆ
nie bójmy się bycia ośmieszanymi w takim razie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

didi

#55446

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

didi

#55450

... swobodnie podejrzewać o wszystko. Nie wspominam juz o czekaniku w głowie Trockiego (a to było zwieńczenie wieloletnich akcji - zob. http://pl.wikipedia.org/wiki/Lew_Trocki ), ani o parasolach strzelających zatrutymi rycyną kulkami do czeskich emigrantów... Wystarczy przywołać zamach na JPII, a także dioksyny i radioaktywne pizze (jeśli szukamy czegoś bardziej aktualnego). No i zabójcze białoruskie TIR-y i przebite trójkątnym ostrzem opony... To też były "teorie spiskowe"?
Nie wiem, dlaczego spadł polski samolot, ale nie zamierzam przestać się zastanawiać, zanim nie uzyskam całkowicie wiarygodnego wyjaśnienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#55453

Ale to jest właśnie problem.
Od kogo mamy te wiarygodne oświadczenia otrzymać?
Nie myślisz chyba o Bronku & Co. ?

Tutaj nie rozchodzi się o sianie paniki,
ale na dzień dzisiejszy mamy wiele materiałów w sieci i żadnego na nie odzewu oficjalnych mediów.
Czy to nie świadczy samo za siebie?...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#55456

... za sensacją. Ciekawe, bo we wstrzemięźliwość nie wierzę. Na szczęście można pokazywać symulatory lotu i dyskutować o wulkanicznych wyziewach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#55459

Powtarzam, kurwa ta cisza mnie niepokoi.
Tu nie rozchodzi się o sianie paniki.
Tylko całkiem poprostu media i rząd powiadziały nam jak uczniakom, że to był wypadek i mamy w to wierzyć.
Normalnie to powinno być u nas "trzęsienie ziemi" zginął Prezydent i tyle b.ważnych osob, a oni robią pokazówki...
karmią nas zniczami.
Zauważcie jak Polsaty twn24 te cało TVinfo itd. emitują swoje programy.
Pospieszalski na miejscu i te całe scenki rodzajowe...pod Pałacem Prezydenckim.
To mogliby naturalnie pokazywać, ale w dzienniku na ten przykład powinny być na bieżąco informacje.
Logiczne informacje, a nie kurwa kto przesyła kondolencje i kto się z nami solidaryzuje.
To wiemy i bez tego ich pieprzenia.
Słowem bardzo śmierdzi w Rzeczpospolitej!!!!
Śmierdzi służbam i dezinformacją
i wielkim fałszem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#55461

W TVP znów jest sraczka, bo będą nieuniknione zmiany (personalne). Media prywatne są... prywatne, ale nie wiadomo do kogo należą. Nawet "kolorowe szmatławce" (spekuluję, bo nie czytam)nagle nabrały powagi... Taka "żałoba" służy Tuskowi, a przede wszystkim Putinowi i Merkel.
"Przysypali piaskiem...."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#55465

No o tym piszę.
Wiadomo, żę są w rękach obcych, ale ważniejszym jest jak reagują...
Ważniejszym jest jak reaguje TV "państwowa"
To samo w sobie jest bardziej niż zastanawiające.

W obliczu afer i stosunku rządu do nich
tj. sejmowe komisje śledcze,
w obliczu tego wszystkiego o czym tu piszemy od dłuższego czasu poprostu pewne wnioski same się narzucaja.
A mianowicie, że TV czyni wielką ściemę by przykryć parasolem fakty czy też niejasności, które widzimy nawet na filmie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#55466

PiS nigdy nie "przejęło" TVP. Większość tego towarzystwa, to mistrzowie przetrwania. Wielu nowych, ale cwanych, też ma podobne plany i ambicje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#55470

i ja im nie wierze,"one"poprostu

"zapłakały obłudnie"by się przymilić tym tysiacom stojącym

w kolejkach do TRUMIEN,tysiącom

Polakow,ktorzy nagle okazali się odporni na ich

merdialne manipulacje.......

przeprszam tych nielicznych ,ten

ostatni szaniec.polskiego swiata medialnego

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#55475

... nie strzelały - nimi się kłuło gościa w stopę, a w tym szpikulcu była taka mikroskopijna metalowa kulka z dziurkami, zaś w środku rycyna.

Nie taki olejek na brzusio, tylko potworna trucizna, jedna z najmocniejszych. (Chyba z rabarbaru zresztą, na ile kojarzę.) Parę lat temu jacyś islamiści próbowali to wyhodować gdzieś w W. Brytanii i była z tego niezła awantura.

Warto chyba wiedzieć czym oni nas będą chcieli mordować. No i lepiej jednak nie dać się łapać jakiejś lewiźnie na nieścisłościach, prawda?

Poza tym oczywiście masz rację.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#55468

... kulka była taka, jak piszesz i nasączona w otworkach rycyną (jak ja piszę:):):), oczywiście w zabójczym stężeniu. O ile wiem, była wstrzelona (może pneumatycznie?). Gdyby nie to, wystarczyłoby zamontować igłę z inną (dowolna: cyjanek, kurara... etc) trucizną. Nie wiem, dlaczego tak kombinowali, ale też kiedyś CIA wpadło na pomysł, żeby zarazić przez cygara Castro chorobą, po której... wyłysieje... Technicy i naukowcy też chcą udowodnić swoją przydatność :):):)
Muszę jednak odszczekać. To był bułgarski dysydent (ha... vide "bułgarski ślad", idący i tak do Moskwy). Mój lapsus. Pardon.
Nie zmienia to jednak obrazu sytuacji. Wbita, wstrzelona kulka, broń maszynowa czy pistolet, dioksyny, polon czy czekan... Efekt jest ten sam, a zawsze można odparować "spiskową teorią dziejów". Tajne służby mają w zwalczaniu jej największy interes.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#55473

Fakt, bułgarski dysydent, i z tego co wiem, w tamtym przynajmniej przypadku to było wbite w stopę, czy może w łydkę.

Wcale oczywiście nie wykluczam możliwości strzelania takim czymś. Zresztą gdzieś nie tak dawno czytałem, że dziwne jest, iż nikt nie zatruwa kul do broni palnej, co by zwiększyło jej skuteczność niepomiernie. Że to nielegalne? Fakt, ale w praktyce takie zakazy jak zakaz kul z miękkim płaszczem obchodzi się bez przerwy, więc niby dlaczego tutaj ma się ktoś przejmować?

Podejrzewam, że niedługo i takie rzeczy jak zatrute kule będą całkiem szeroko stosowane. Nadchodzą ciekawe czasy. Już mamy CO2, mgłę i wulkaniczne wyziewy praktycznie na zawołanie. (Nie nasze oczywiście, ino możnych tego świata.)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#55506

to nie teoria . Gółwny kierunek śledztwa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#55474

relacja rosyjskojęzyczna na początku nagranie Wiśniewskiego.!!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#55476

Zatrzymajcie na 42 sekundzie. (na 5 od drzewa)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#55480

Wiem, za to, że coś niedobrego wisi w powietrzu i trochę mnie to przeraża.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#55479

PISZE taki oszołom o teorispiskowej kto pozwolił takiemu typowi zabierać głos na ten TEMAT schowaj się do CIURMY Z TYM POMYSŁEM TY ŻYJESZ W KOSMOSIE...ŻYDKOMY V KOLUMNA ZROBIŁA TOBIE PIANĘ W MÓZGOWNICY oto jest przykład dający wiele do myślenia....??

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

patpol

#57694

V kolumna ŻYDKOM ZROBIŁA PIANĘ Z MÓZGÓW OK 300 MLN LUDZI ŻE PRZERASTA POJĘCIE NORMALNIE zajrzyj NA stronę >911RESEACH.WTC7.NET/WTC/INFO/INDEX.HTML<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

patpol

#57697