Tryptyk o podżeganiu.Jak kończą frajerzy

Obrazek użytkownika 1Maud
Blog

Mimowolne zabójstwo-temu mianu można przypisać zachowania

o charakterze podżegania (także mimowolnego) do zabójstwa. Dość boleśnie przekonał się o tym pewien raper w Zielonej Górze. „„ O winobraniowym koncercie Peji w Zielonej Górze mówiła cała Polska. Raperowi puściły nerwy, bo jeden z fanów stojących pod sceną cały czas pokazywał mu środkowy palec. Peja nie wytrzymał. Krzyczał ze sceny: "Ty, kurwa, pedale, jak ja rapowałem, ty dziwko, to ty nie wiedział kurwa, jak się masz wysrać kurwa". Potem rzucił do tłumu: "Wiecie co robić, wiecie co z nim zrobić? Rozjebać w chuj. Wszystko na mój koszt!".” Znalazło się kilku fanów, którzy potraktowali wezwanie dosłownie „Kilkunastu mężczyzn rzuciło się, jak się później okazało, na niewinnego chłopaka. Peja bójkę skomentował krótko: - Tak kończą frajerzy.” Art. 190 KK § 1. stanowi: "Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. „ Sąd skazał rapera na grzywnę. Sprawców pobicia nie odnaleziono. Podejrzanych było za dużo- mógł być nim prawie każdy fan Peji. ******************

„Zwłoki odnaleziono w aucie zaparkowanym na jednym z parkingów przy centrum handlowym w Opolu. Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Policja nie stwierdziła działania osób trzecich ….Gazeta opisuje, że po opublikowaniu książki Ratajczaka "Tematy niebezpieczne", jego życie obróciło się w gruzy. I wini za to "Gazetę Wyborczą", która - według dziennika związanego z ojcem Rydzykiem - zorganizowała nagonkę na historyka. Władze Uniwersytetu Opolskiego zwolniły go z pracy. Dostał zakaz pracy w charakterze nauczyciela. Wytoczono mu też sprawę sądową, która jednak później została umorzona. Znalazł pracę, jako stróż nocny. Ponieważ stracił też rodzinę, ostatnio mieszkał w samochodzie. "Nasz Dziennik" atakuje też Władysława Bartoszewskiego, który nazwał jego książkę "hańbieniem polskiego narodu". Poglądy Ratajczaka były mocno kontrowersyjne. Można z nim było walczyć na argumenty, ale nie można było zaszczuwać.

*********************

Poseł PO publicznie powiedział, że marszałek może „ zastrzelić Jarosława Kaczyńskiego i go wypatroszyć”.Jak wiemy z deklaracji samego marszałka, on się przed takim rozwiązaniem wzdraga, a wypowiedź (podobno) potępia.Ba, w trakcie debaty oświadczył, że nie odpowiada za wypowiedzi swojego ulubieńca. Tak przynajmniej twierdzi w dniu 29 czerwca 2010.Kilkanaście dni wcześniej, Bronisław Komorowski mówił” "Janusz Palikot, którego państwo znacie, zginął z Lechem Kaczyńskim 10 kwietnia. Teraz jest nowy Janusz Palikot" - powiedział kandydat PO na prezydenta. Jak dodał, "ludzie mają szansę, mają naturalną skłonność do tego, aby się zmieniać w dobrą stronę i należy im w tym pomóc". Ten nowy Palikot, w trakcie prowokacyjnej demonstracji zakłócającej spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami w Lublinie: „17: 08 Palikot wskazał palcem i krzyknął "Poparzcie, pisowcy rzucają w nas kamieniami”. Zarzut Palikota był bezzasadny. Tłum z grupy Kaczyńskiego był wyjątkowo spokojny i pokojowo nastawiony."Łapcie tego człowieka, to jest przebrany Jarosław Kaczyński" - pokrzykiwał Palikot. Tej prowokacji nikt jednak nie podjął. „Na szczęście. Teraz poszedł dalej. Ku chwale swojego mentora. Który może zostać prezydentem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. W chwili szczerości, Janusz Palikot ujawnił swoją pozycję w PO” Janusz Palikot: …Dla mnie ta pozycja, którą w tej chwili mam - niezwiązanego żadnym urzędem, nieskrępowanego w swoich wypowiedziach i jednocześnie działającego na wszystkich poziomach: zakulisowo, kulisowo i otwarcie - to fantastyczne położenie. Nie oddałbym tego na pewno za tekę wicepremiera.”.I pytanie: czy podżega zakulisowo, kulisowo czy zupełnie otwarcie? Czy sam poseł wraz ze swoim promotorem i kolegami partyjnymi, będzie robił to bezkarnie aż do skutku? Jak to miało miejsce opisanych wcześniej przykładach… Po trupach do celu. Oby nie dosłownie. Zawsze się może znaleźć jakiś szalony fan.

http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35161,7749314,Skopali_chlopak... http://dziennik.pl/wydarzenia/article629336/Klamca_oswiecimski_popelnil_... http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/palikot-nie-chcial-wypatro... http://wybory.gazeta.pl/wybory/1,106978,7990998,Kampania_wyborcza_na_zyw... http://www.rmf24.pl/opinie/wywiady/przesluchanie/news-janusz-palikot-pyc...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 to niebezpieczny głupek.Takich w historii ludzkości było już dużo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#69240

n.t.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#69266

...że też jeszcze nikt mu nie przyp*****ył, trochę mnie to dziwi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#69285

"pluskwę uszkodzisz a za człowieka będziesz odpowiadał" - więc, czy to warto...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#69357

JUż ponad rok czytam niepopawnych i co? Jajco! dziś postanowiłem sie zalogować i napisać kilka zdan o kilku osobach i całej tej wieśniackiej kampanii PO. Sorki- mam trochę do powiedzenia.
Niestety mam trudności. Qrwa- o to chodzi? kolejny wentyl?
Moja prośba- jak zamieścić kilka słów na tym jedwabnym PORTALU?
rw- czyli WSIOK
NO- na s24 2 razy mnie zblokowali. MOże bali sie nazwisk? Pisałem o SWIDERSKIM i GRYGUĆ. No i ich przekretach z prywatyzacją pod chronkiewicz-walcz. Zreszt a ona ich wywaliła. SWIDEREK MACIEK robi w nafcie a TOMEK (ten od niuchania) w budownictwie (hehehe)
Jak mam pisać tu?
chrzan!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#69739

Pisać można. Z sensem TRZEBA. A BEZ WULGARYZMÓW koniecznie. To nie jest onet.

Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#69749

Jak w temacie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#70311