Zaproszenie na Marsz Niepodległości

Obrazek użytkownika Kornel Morawiecki
Kraj

Niepodległość - święte polskie słowo. Mantra kilkunastu pokoleń Polaków. Wieszcz przykazuje „Niechaj żywi nie tracą nadziei”. Leon Wanat podczas II wojny światowej pisarz więzienny Pawiaka, w swej książce (tytułu nie pamiętam) opisuje taką scenę: Kilkudziesięciu mężczyzn szykują do wywózki. Do dwudziestolatka o nazwisku Heinz mówi niemiecki strażnik: „Wywożą was na rozstrzelanie. Przecież jesteś Niemcem. Tylko to powiedz - będziesz uratowany”. Ten odpowiada mu czystą niemczyzną: „Od… tego się. Mój dziadek był Polakiem, mój ojciec był Polakiem i ja jestem Polakiem”. I poszedł na śmierć. Nieznany polski święty. (Cytuję z pamięci).
Co się z nami stało? 11 Listopada data -wymazywana przez komunistów. W ostatnich latach chłopcy z Młodzieży Wszechpolskiej zaczęli organizować w tym dniu Marsze Niepodległości. Dla siebie i swoich zwolenników. Przeciwnicy okrzyknęli ich mianem faszystów i organizują, z pomocą „ Gazety Wyborczej „, siłowe blokady. W tym roku wzywa na pochód Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.
Przed tygodniem rozmawiałem z jednym z liderów tego środowiska. Mówiłem mu, że na warszawski Marsz mają zaprosić Prezydenta, Premiera, Marszałków Sejmu i Senatu, Prymasa, przywódców parlamentarnych partii, panią Prezydent Warszawy. Że mają zaprosić wszystkich weteranów z AK i z AL. Zaprosić aktywistów ugrupowań lewicowych i redaktorów „Krytyki Politycznej”. Wszystkich, którzy czują się Polakami. Mówiłem, że niepodległość nie może nas dzielić. Mój rozmówca obiecał przekazać me prośby kolegom. Ale odpowiadał, że przecież jesteśmy podzieleni na tych co chcą i tych co nie chcą niepodległości. Że taka jest rzeczywistość. Argumentowałem, że zgoda na taki podział, a nawet sama jego artykulacja, to działanie w interesie wrogów naszej niepodległości. Że więc jeśli organizatorzy nie staną ponad własnym etykietowaniem, jeśli będą usiłowali zawłaszczyć największy polski symbol Niepodległość dla siebie i sobie ideowo bliskich kręgów, to ich dobrymi chęciami piekło będzie brukowane.
I stało się. Do rozbicia tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie szykują się niemieccy lewacy i anarchiści. Niemieccy bojówkarze. Do stolicy Polski obróconej w perzynę, dom po domu, do miasta, które miało być wymazane z mapy Europy, któremu Niemcy wymordowali ok. 800 tys. mieszkańców, w tym ok. pół miliona Polskich Żydów, przyjeżdżają rodacy tamtych faszystowskich nadludzi. Przyjeżdżają w szczytnym zamiarze. Żeby jak twierdzą oni sami i kompletnie otumaniona nasza młodzież, która ich zaprasza bronić nas Polaków przed polskim faszyzmem. Po prostu obłęd. Niewyobrażalna obraza polskiej i europejskiej pamięci.
I milczą polski Prezydent, Rząd, Sejm, Senat. Milczą polscy polityczni przywódcy i europosłowie. Milczy polski i niemiecki Kościół. Milczą szacowne ogólnokrajowe instytucje i autorytety. Na palcach można by policzyć publiczne osobistości, które zamierzają wziąć udział, wesprzeć Marsz Niepodległości, któremu grożą ataki niemieckich bojówkarzy. Tylko policja przygotowuje się do osłony i rozdzielenia manifestantów. Czy sprosta zadaniu? W TVN były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, wicepremier i szef Ligii Polskich Rodzin Roman Giertych mówił, że to nie jego sprawa, że zostanie w domu.
Jako jeden z członków Komitetu Poparcia proszę o udział 11 listopada w Marszu Niepodległości w Warszawie pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, pana Premiera RP Donalda Tuska, panią Marszałek Sejmu Ewę Kopacz, pana Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, panią Prezydent Stolicy Hannę Gronkiewicz –Waltz. Proszę wszystkich moich kolegów z warszawskiej przedsierpniowej opozycji, kolegów z sejmowych partii, z którymi wspólnie w latach 80 działaliśmy na rzecz niepodległości. Proszę członków i sympatyków Solidarności Walczącej. Proszę wszystkich mieszkańców Warszawy. Przyjdźcie.
Kornel Morawiecki
09 listopada 2011

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Jestem Ci wdzieczny za ten wpis.jako byly czlonek SW. Mam juz swoje lata ale skrzyknij to bedziemy robic to co za KOMUNY . Czas ucieka

WALCZYC O NIEPODLEGLA POLSKE.

Pozdrawiam serdecznie Ciebie i przyjaciol z SW.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198751

Będziemy i w innych miastach.

Z poważaniem

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#198762

Panie Kornelu, pragnę wyrazić głęboki szacunek dla Pana.

Dziękuję także za ustosunkowanie się do Marszu Niepodległości.Brak mi jest w miarę jednobrzmiącego głosu patriotycznych autorytetów oraz organizacji, które wyraziłyby swój głos (poparcie lub dezaprobatę) dotyczącą tego marszu. Brakuje mi takowego opowiedzenia się także przez tę garstkę niezależnych mediów. Gdyby było poparcie Marszu z różnych stron oraz gdyby wśród organizatorów byłyby różne organizacje/stowarzyszenia/media -- wówczas byłoby znacznie bardziej czytelnie/jednoznacznie niż obecnie.

Dziękuję też, za bardzo interesujący głos podczas ubiegłorocznej debaty przed wyborami prezydenckimi, która odbyła się na UW. Po serii wypowiedzi różnych kandydatów, zabrał Pan głos pytając retorycznie: "o czym wy państwo mówicie, dyskutujecie o jakichś szczegółach, które są na pewno istotne lecz powinniśmy porozmawiać o elementarnych wartościach, które zostały przez nas, przez rządzących zatracone...".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198799

Panie Kornelu!
Cieszę się, że i Pana na marszu nie zabraknie.
Polecam stworzony specjalnie na ten Marsz zaśpiew.
Mam nadzieję, że zabrzmi w Warszawie i to pięknie...

Pasiu - Tomasz Pasławski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pasiu

#198796

"zgoda na taki podział, a nawet sama jego artykulacja, to działanie w interesie wrogów naszej niepodległości. Że więc jeśli organizatorzy nie staną ponad własnym etykietowaniem, jeśli będą usiłowali zawłaszczyć największy polski symbol Niepodległość dla siebie i sobie ideowo bliskich kręgów, to ich dobrymi chęciami piekło będzie brukowane."

Musztarda po obiedzie. Stało się. Zapraszanie oficjeli może coś by dało, gdyby w komitecie poparcia był Blumsztajn ;-)

Przypominam o moim tekście http://niepoprawni.pl/blog/4949/dlaczego-nie-pojde-na-tak-zwany-marsz-ni... Został bardzo źle oceniony i wywołał sporo emocji. Może dlatego, że był trochę za długi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198897