Sugestia dla prof. Środy - reaktywować WUML-e!

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Tygodnik "Najwyższy Czas" informuje:

"Znana lewacka publicystka, pracująca na Uniwersytecie Warszawskim jako profesor filozofii, zachęca do czytania pism Włodzimierza Lenina oraz wyraża pogląd, że Lenin jest lepszy od… Ojca Rydzyka. Oto fragment tekstu, który można znaleźć na portalu gazeta.pl:
„No i tak na marginesie, gdyby panowie związkowcy razem z przewodniczącym Dudą poczytali sobie trochę tego Lenina (lub o nim), to myślę, że znaleźliby w jego działaniach o wiele więcej inspiracji niż w działaniach – dajmy na to – ojca Rydzyka lub innych ojców. Lenin troszczył się – choć niefortunnie – o dobrobyt i pozycję klasy robotniczej, a nie o jej zbawienie. Dla związków zawodowych jego „filozofia” może być ważną wskazówką, by odpowiedzieć sobie na (też leninowskie) pytanie „Co robić?”. Tylko najpierw trzeba poczytać. No, a bez czytania, trzeba mieć szacunek dla historii co najmniej taki, jaki do telewizji Trwam.”

Czy przypadkiem promowanie ideologii totalitarnych, w tym przypadku leninizmu, nie jest w Polsce karane? Bo jeśli tak, to może jakieś stowarzyszenie „Nigdy Więcej” czy inna „Otwarta Rzeczpospolita” zareagowałoby jak zwykle.
A już zupełnie na poważnie, czy osoba propagująca Lenina naprawdę musi pracować na Uniwersytecie Warszawskim?"

Na fali obecnych przemian podpowiem prof. Środzie co zrobić. Sugeruję, aby Pani profesor podjęła dzieło reaktywacji zasłużonych Wieczorowych Uniwersytetów Marksizmu-Leninizmu - wypróbowanych kuźni kadr ideologicznie poprawnych.

Szeroki i obowiązkowy dostęp do tej uczelni dla ludzi na kierowniczych stanowiskach oraz dla kierowniczych gremiów związków zawodowych pozwoli wyeliminować notowane przez p. profesor skandaliczne przypadki ideologicznego nieuświadomienia.

Miejsce na Facebooku jest już zarezerwowane:

http://www.facebook.com/pages/Wieczorowy-Uniwersytet-Marksizmu-i-Leniniz...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287164

 ciekawe, kim był ten, zdaje się bezimienny bohater, który sprawił, że Ciupakówna stała się pyszną Środą!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287365

A po co reaktywować WUML, skoro wiele polskich uczelni państwowych i prywatnych reprezentuje podobny poziom nauczania i realizuje zbliżone do owego WUML programy edukacyjne?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287172

Interesujące będą kolejne propozycje "zachęcające", tej profesory.

"trzeba mieć szacunek dla historii co najmniej taki, jaki do telewizji Trwam.”
Co najmniej ? Po co minimalizować, pani profesoro - a walnąć otwartym tekstem, co na serca dnie !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#287173

Staram się od lat prostować nadużywanie tytułów, zwłaszcza w przypadkach podnoszących kwalifikacje osoby, która na to nie zasługuje.

Magdalena Środa nie jest żadną "profesor"! Uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie filozofii, a "profesorem" to jest tylko na UW. Gdy np. odejdzie z uczelni, bądź zostanie przeniesiona na inne stanowisko pracy, utraci prawo do posługiwania się tym tytułem. Lista pracowników naukowych Instytutu Filozofii UW, dostępna jest m.in. tu: http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/opisInstytucji?rtype=opis&lang=pl&o... można sprawdzić.

Tytuł "profesora nadzwyczajnego" (professor extraordinarius) to jedynie stanowisko na uczelni, nie jest to w żadnym wypadku tytuł naukowy!

Tak więc formalnie profesorem jest jedynie dla studentów UW. Nie nadużywajmy tych tytułów, niepotrzebnie podnosimy prestiż i wiarygodność takich osób jak Magdalena Środa, która wyjątkowo nie jest tego warta.

pozdr...
/benjamin

PS: Jeszcze drobna, formalna uwaga. Zwyczajowo jeśli umieszcza się "prof." przed nazwiskiem, sugeruje to "profesora zwyczajnego", czyli tytuł naukowy. W przypadku M. Środy, jeśli już koniecznie chce się podkreślić jej stanowisko, powinno się napisać: dr hab. M. Środa prof. UW, czyli ZA nazwiskiem z podaniem nazwy uczelni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287190

 zobaczysz! taki będzie efekt Twojego wpisu!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287366

Cholera... patrz, człowiek chce dobrze a wychodzi jak zwykle :(

To możliwe... miejmy nadzieję, że miłościwie nam panujący (Seawolf dodałby: "oby żył nam jak najdłużej") prezydęt Bredzisław Bul-Komoruski nie czyta NP.

Dla poprawienia nastroju polecam utwór o wdzięcznej nazwie... "Środa": http://youtu.be/189agu3I98A

Jakość nagrania słaba, ale piosenka świetna, a tym co nie znają SCoB polecam koncerty, bo to typowe zwierzaki estradowe :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287533

Gdyby diabły miały dzwonki ostrzegawcze. Ale nie mają.
Co mogli pomyśleć ludzie przechodzący przez bramę nad którą wisiał napis: "Praca czyni wolnym". Równie dobrze można było zawiesić informację: Kasa biletowa czynna od 13:00.
Zezwierzęcona ludzkość lubuje się w makabrach, a jedyna droga wiedzie poprzez zastosowanie propagowanych szaleństw na delikwencie. Zawołanie Środa na wyspy Sołowieckie nie jest przejawem nietolerancji a domaganiem się ochrony społeczeństwa przed elementem zwyrodniałym i nie rokującym szans na resocjalizację.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287235

 Na pytanie Lenina "Co robić?" odpowiadam:

Pogonić lewacką hołotę na czele z panią Środą, bez czekania na środę. Tytuł czy stopień naukowy nie jest rękojmią madrości, co widać po takich postaciach, jak wspomniana wyżej pani, jak pan Niesiołowski, jak pani Jaruga-Nowacka et consortes.

 

Niestety, lewactwo się rozpleniło na całym Zachodzie i swoje niewydarzone idee sączy a nawet wbija topornie do głów studentom i uczniom.

 

Racjonalne argumenty z wielkim trudem docierają do społeczeństwa. Hasełka różnych zapaterystów są chętnie przyjmowane przez bezrefleksyjny tłum. I to jest źródło (zatrute) niepowodzen tego co słuszne i mądre.

Dochodzi do tego socjotechnika.

Przecież Sanhedryn też zastosował proste jak cep środki perswazji + zakulisowy nacisk polityczny na namiestnika Judei Piłata. Skutek - zwycięstwo (choć krótkotrwałe) nikczemności nad Miłością i Prawdą. I Życiem.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287249

Gorzej jeśli to nie koniec, bo jest ryzyko, że zdubluje samą siebie w jakąś kolejną środę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287274

"Czwartek w górze igłą grzebie
I zaszywa dziury w niebie."
/Brzechwa Jan/

Trochę jej to czasu zajmie, nie zdąży się zdublować...:)
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#287383

Środę....Też ładnie!.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287374