"Pokłosie" trafia do szkół

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Kłamstwa o udziale Polaków w zagładzie Żydów w czasie II Wojny Światowej kolportowane w antypolskim filmie Pasikowskiego „Pokłosie” mają dotrzeć do najszerszego, wielopokoleniowego odbiorcy. Także do pokolenia najmłodszego, nadal karmionego zakłamanym serialem „Czterej pancerni i pies” i podobnymi epopejami z czasu ostatniej wojny.

Takie założenie ideologiczne przyjęły najwyraźniej poznańskie władze oświatowe z własnej inicjatywy, albo inspirowane nakazem odgórnym.
W Liceum nr XVII należącym do Zespołu Szkół nr 4 na Osiedlu Lecha w Poznaniu zafundowano uczniom specjalny seans filmowy, prezentujący kolejne „dzieło” Pasikowskiego, tak jawnie fałszujące historię i okupacyjną polską rzeczywistość.

Zaprotestowali stosunkowo nieliczni i odważni rodzice, którzy nie wyrazili zgody na udział ich dzieci w tym skandalicznym przedsięwzięciu.

Znany architekt Czesław Bielecki, polski Żyd, jak sam o sobie mówi, czuje się urażony przekazem filmu "Pokłosie". Powiedział: „Na podstawie doświadczeń mojej rodziny z okupacji i swoich własnych z konspiracji z lat 80. obraz tych ciemnych i złych wieśniaków wrogich Żydom jest bardzo wyselekcjonowanym fragmentem rzeczywistości. Czuję się tym filmem urażony.
Jestem szczęśliwy z jednego powodu, że jako polskiemu Żydowi udało mi się urodzić w kraju, w którym ludzie kochają wolność. To jest coś fantastycznego. Jestem normalnym, polskim i warszawskim Żydem i jako człowiek niewykorzeniony mam twarde rozumienie polskiego interesu narodowego”.

Dyrekcji poznańskiego Liceum nr XVII proponuję zaprosić pana Czesława Bieleckiego do Poznania i zorganizować jego spotkanie z młodzieżą szkolną. Niechby wszyscy uczniowie, przede wszystkim ci, którzy brali udział w pokazie filmu, mieli okazję dowiedzieć się prawdę o czasach hitlerowskiej okupacji z ust człowieka najbardziej kompetentnego. Tego wymaga poczucie elementarnej uczciwości i prawdy oraz troski o właściwe kształtowanie świadomości historycznej polskiej młodzieży.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Należy przypuszczać, że dyrekcja owego liceum nie zaprosi Bieleckiego. Po co miałaby psuć sobie dobrą opinię w kuratorium?

Pozdrawiam

PS. Ale rodzice uczniów mogliby coś zrobić z tą inicjatywą "edukacyjną"...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#312045

Moja w tym głowa,aby wnuczek tego nie obejrzał. On, w odróżnieniu od Sthura, nie myli Cedyni z Głogowem i niech mu tak zostanie, zwłaszcza że Polska w ogóle mu nie przeszkadza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#312049

W kwestii Jedwabnego mamy do czynienia z wieloletnim, skoordynowanym programem pacyfikowania Polaków przy użyciu psychologicznych trików - "pedagogiki winy"/ "pedagogiki wstydu". Ten program jest silnie wspierany w internecie działaniami hasbary - ogólnoświatowej scentralizowanej organizacji żydowskich aktywistów propagandowych. Zainteresowanych szczegółami odsyłam do tekstów poniżej.
Leszek Żebrowski o Jedwabnem, “Pokłosiu”, kłamstwach A. Bikont i żydowskich zbrodniach

(...)
Wystąpienie L. Żebrowskiego, zainspirowane “Pokłosiem” jest wartościowym kompendium wiedzy historycznej na temat niemieckiego mordu w Jedwabnem i niektórych kłamstw i manipulacji związanych z historią tej zbrodni. Jak dotąd żadna osoba omawiająca ten film nie zastanowiła się nad pewną jego “funkcją dodatkową”, obok “pedagogiki wstydu” / “pedagogiki winy” wobec Polaków. Otóż film ten może być narzędziem prania mózgów żydowskiej młodzieży na antypolonizm, pod hasłem “patrzcie, to nie my, to uczciwi Polacy sami się przyznali – i są za to atakowani przez polskich antysemitów”. Żydowska młodzież w Izraelu już i bez takich materiałów ma mózgi wyprane na antypolonizm (co widać we fragmentach filmu Zniesławienie (Defamacja)). (...)

Warto przeczytać również:
“Pokłosie” Pasikowskiego jako narzędzie prania mózgów w polskich szkołach
Prawda o “pogromie” w Jedwabnem. Mordowali Niemcy, a nie – Polacy.
Jedwabne oszczerstwo i haniebne przeprosiny

Poznałeś prawdę? Podziel się nią z krewnymi i znajomymi. Umieść linki na znanych ci forach i portalach. Pomóż Polakom wyjść z kłamstwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#312074

Scenariusz zajęć opracowany na potrzeby omówienia filmu “Pokłosie” ze stołecznego Biura Edukacji :

....Poziom edukacyjny: szkoła ponadgimnazjalna
Przedmioty: język polski oraz historia, etyka, godzina do dyspozycji wychowawcy, zajęcia pozalekcyjne
Czas: 1 godzina lekcyjna oraz wyjście do kina na projekcję filmu
Scenariusz lekcji: „Naród, który traci pamięć, traci sumienie”. Dyskusja o wartościach na podstawie filmu Władysława Pasikowskiego „Pokłosie”.
Film jest o przywracaniu nam pamięci, film jest o nas. Naszym rachunkiem sumienia, którego powinniśmy dokonać po wyjściu z kina – Władysław Pasikowski, 2011

(uwaga red.Myśli Narodowej:

Czy można przywracać pamięć czegoś, co nie miało miejsca? W jaki sposób oszczerstwa i konfabulacje mają być “rachunkiem sumienia?) ..."

Więcej na :

http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/11/22/poklosie-pasikowskiego-jako...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#312076

Niepoprawnych. Zawsze twierdzilem i twierdze , najwiekszym wrogiem polski sa wlasnego howu Żydzi i skołtunione Polactwo, zdrajcy np: taki Pawlak Waldemar. Ci za judaszowe srebriniki sprzedadzą własną matkę. Żydostwo przywiezione z armia czerwona ziejace nienawiscia do polakow, zorganizopwalo nam Katyn, zsyłki katownie Ub. Teraz dokonują ostatecznej rzezi na polakach - dorzynają watchy. Najokrutniejszy wrog Polski to zydostwo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#312114

Wypadałoby żeby taki patriota pamiętał, ze Polska i Polacy pisze się wielką literą.
I z góry proszę, aby mi nie pleść bzdur o literówkach, bo w tych kilku zdaniach błąd ten występuje trzykrotnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#312117

ok. czepiasz sie czlowieku tego co byc moze na tak wielkim forum nie jest ladne stylistycznie, ortograficznie etc, tu masz racje. Moze jednak poszukaj zrodel na temat problemu o ktorym napiaslem moze skupisz sie nad czyms wazniejszym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#312254

Teraz to pół biedy - kiedyś było gorzej.

Spędzili nas do auli na spotkanie ze śmieciem (seryjnym mordercą, w sumie), który brał udział w komunistycznej bandyterce będącej kanwą "Łun w Bieszczadach".
Spotkanie bezpośrednie mogło wywrzeć znacznie mocniejsze wrażenie, a że to były lata 80., nikt nie odważył się oponować, zadawać głupich pytań. Większość nie wiedziała co jest nie tak, nieliczni, którzy wiedzieli, siedzieli cicho i tylko potem komentowali.

Przy okazji i a propos. wNas wyszło z fajną inicjatywą - zaczynają cykl odkłamujący komunistyczne filmowe gnioty. Na pierwszy ogień poszedł "Ogniomistrz Kaleń":
http://wnas.pl/artykuly/577-odklamujemy-polskie-kino-dzis-ogniomistrz-ka...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#312089

 ZSO nr 4 w Poznaniu im. ks. prof. Józefa Tischnera. Gimnazjum nr 26 oraz XVII Liceum Ogólnokształcące. Dyrektor Marek Kordus. Ze strony szkoły:"Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 to młodzież gimnazjalna i licealna, ich rodzice, grono nauczycieli oraz pracownicy administracyjno - obsługowi. Wspólnie staramy się tworzyć atmosferę rzetelnej pracy, wzajemnego zaufania, poszanowania wysiłków innych osób, dążenia do wyznaczonych celów. Nadrzędnym celem naszego programu wychowawczego jest takie wychowanie uczniów, aby każdy z nich znalazł swoje miejsce w społeczności ludzi dorosłych, był odpowiedzialny za siebie i innych, by przeżywał radość bycia sobą i z ludźmi.W naszej pracy wychowawczej kierujemy się słowami Patrona Szkoły ks. prof. Józefa Tischnera:

 
"Wychowanie jest pracą około ducha, pracą według nadziei. Budowanie nadziei jest przede wszystkim tworzeniem relacji powiernictwa. Najpierw powiernikiem jest ktoś, na kim można się oprzeć. Ale z drugiej strony, wychowanek, który powierza swoją nadzieję, musi mieć świadomość, że w oczach wychowawcy jest kimś, ma jakąś wartość."
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#312258

 Gdyby w liceum syna ktoś wpadł na taki pomysł, nie pozwolę synowi pójść na TEN film. Pozdrawiam, all10101

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#312259